Wygląd forum

Pytania i propozycje dotyczące działania forum.
Wiadomość
Autor
Mr. Allen

WyglĄd forum

#1 Post autor: Mr. Allen »

Witam. Myślę Że moŻna by podjąć kilka zbiegów, które przyczyniły by się do zmiany wyglądu forum.

Przede wszystkim jest to forum o tematyce kapsli itp. więc moŻna zmienić całkowicie styl forum z tego "klasycznego" który jest na setkach jak nie tysiącach forum na bardziej piwny np. tło (pasek) działu z jakąś butelką itp., ładny piwny kolor (lub piana) ; butelka pusta gdy nie ma nowego posta, butelka pełna gdy jest i oczywiście nowe, duŻe Logo na długość całej "tabelki" forum, na pewno by to ładnie wyglądało.

Sam miałem forum, więc wiem jak to wszystko musi wyglądać. Kolejnym aspektem, który nie powinien mieć miejsca to rejestracja poprzez wysłanie maila. KaŻdy musi się sam logować! To trzeba zmienić! Miałem forum i jakoś nie miałem problemów z robotami ;)

Czekam na odzew!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Tomek »

Mr. Allen pisze:Myślę że można by podjąć kilka zbiegów, które przyczyniły by się do zmiany wyglądu forum.
Wg mnie przydałoby się odświeżenie wyglądu forum, większe nawiązanie do jego tematyki. Ale przekonaj innych, szczególnie tych, którzy o tym decydują...
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Mr. Allen

#3 Post autor: Mr. Allen »

No to właśnie mówię...nowy styl całego forum...tematyka piwna, zrobienie loga to nie jest większy problem...moŻna wgrać ciekawe dodatki bo to forum jest chyba phpBB by Przemo więc moŻna sporo zrobić...

Nawet nowe działy, tematy itp.

Archiwizacja starych wątków...jasny, przejrzysty regulamin forum ;)

Czekam na opinie ;)

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#4 Post autor: danio_145 »

Forum istnieje 6 lat. Pojawiło się na nim 43041 postów, jest sporo aktywnych użytkowników wśród 440 zarejestrowanych. Wszystko z zwykłym, klasycznym wyglądzie. To zawartość a nie wygląd ma świadczyć o forum.
Mr. Allen pisze:Miałem forum i jakoś nie miałem problemów z robotami
Mogę odblokować rejestrację na cały dzień, ale to TY potem będziesz tracił kilka godzin na usuwanie wszystkich dziadostw :)
Pozdrawiam.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#5 Post autor: Mr. Allen »

Wiem jaką historię ma to forum, ale moŻna by zachęcić dodatkową liczbę, przede wszystkim nowych uŻytkowników nowym designem.

No to nie mam pojęcia jaką masz wersję forum, skoro są aŻ takie luki ;) DuŻo uŻytkowników na pewno rezygnuję z rejestracji, ja teŻ pierwszy raz się spotkałem z takim czymś Że rejestracja jest blokowane.

Trochę mi to przypomina politykę Pisu i Po razem wziętych - Państwa policyjnego ;)

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#6 Post autor: Bajek »

Mi (zresztą jak większości) odpowiada tak jak jest. Jest ok. Przyzwyczailiśmy się już :)

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Tomek »

Tomek pisze:Ale przekonaj innych, szczególnie tych, którzy o tym decydują...
Za dużo tradycjonalistów tu mamy Mr. Allen.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#8 Post autor: danio_145 »

Mr. Allen pisze:Wiem jaką historię ma to forum, ale można by zachęcić dodatkową liczbę, przede wszystkim nowych użytkowników nowym designem.
Chciałbym, żeby ludzie tu przychodzący kierowali się zapałem i sercem pełnym pasji, a nie wyglądem tego forum.

Mr. Allen pisze:politykę Pisu i Po
Polityki tu nie mieszajmy.
Za dużo tradycjonalistów tu mamy Mr. Allen.
I leni :mrgreen: bo ja jestem przeciwny zmianom dizajnu, a Pawłowi najpewniej się nie chce :mrgreen:
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#9 Post autor: Mr. Allen »

Oczywiście równieŻ i mnie sprowadza tutaj zapał, ale zmiany wyszły by na dobre...wspólnymi siłami stworzylibyśmy cudeńko, pod względem i graficznym i merytorycznym.

Druga sprawa Że zmiana grafiki przyczyniła by się do zmian w samym układzie działów i tematów. MoŻna by zrobić porządek ogólny na forum, bo jest wiele tematów nieaktywnych itp.

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#10 Post autor: KZK16 »

Moim zdaniem wygląd jest w porządku, tak pewnie uważa reszta forumowiczów. Z tymi nie aktywnymi tematami to już sprawa administratorów forum, choć porządek by się przydał ale tylko z tymi nieaktywnymi tematami.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Mr. Allen

#11 Post autor: Mr. Allen »

KZK16 pisze:Z tymi nie aktywnymi tematami to juŻ sprawa administratorów forum, choć porządek by się przydał ale tylko z tymi nieaktywnymi tematami.
Coś na pewno moŻna zrobić. Modyfikacje by się przydały, nawet jeśli chodzi o same nazwy kategorii, działów czy nawet wewnątrz danego działu ;)

Oczywiście skoro wymagam to i pomagam, mam w tym spore doświadczenie, takŻe jak coś to się piszę do pomocy ;)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#12 Post autor: wismat »

Mr. Allen pisze: Można by zrobić porządek ogólny na forum, bo jest wiele tematów nieaktywnych itp.
Ale w czym przeszkadzają Ci nieaktywne tematy? Jest to cenne źródło wiedzy dla nowych (swoją drogą, ja przeczytałem chyba wszystko wstecz), pewna historia która łączy nas - użytkowników tego forum.

Zazwyczaj nie jestem jakimś konserwatystą, ale w tym przypadku uważam, że forum zbyt bardzo rozdrobnione nie pomoże nam. Ile dziennie przybywa tutaj postów? 15-20 średnio dziennie. Czy jest sens szukać tych postów po parunastu działach? Sądzę, że nie. A wygląd - prostota zawsze wygra. Doceniam teraz to, kiedy korzystam z forum przez komórkę.

Pozdrawiam
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
BG Zabrze
Posty: 470
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 18:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

#13 Post autor: BG Zabrze »

Jeśli chodzi o wygląd to jest dobrze tak jak jest :D Ja przywiązuje się do rzeczy i ciężko przychodzą mi zmiany dizajnów na jakichkolwiek portalach :P
A co do usuwania nieaktywnych tematów to jak dla mnie niedopuszczalne.
K.

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#14 Post autor: Koter »

BG Zabrze, tu nie ma mowy o usuwaniu, ale przenoszeniu ich do np archiwum. zobaczcie też, że jest 232 tematy bez odpowiedzi
2009 sztuk

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#15 Post autor: wtk »

Jako dość nowy w gronie...
Jest dobrze tak jak jest... :cool:

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#16 Post autor: danio_145 »

Mr. Allen pisze:...wspólnymi siłami stworzylibyśmy cudeńko, pod względem i graficznym i merytorycznym
Pytanie tylko po co?
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#17 Post autor: Mr. Allen »

Pewnie...po co robić coś? Jakie to polskie ;)

Tematy z 2005r-2009r. powinny być zablokowane i przeniesione do archiwum ;)

Awatar użytkownika
BG Zabrze
Posty: 470
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 18:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

#18 Post autor: BG Zabrze »

Po to żeby ciężej było je znaleźć?
K.

Mr. Allen

#19 Post autor: Mr. Allen »

KaŻdy znajdzie jeśli jest na tyle ogarnięty by to uczynić...jeśli ma z tym problem to... ;)

Awatar użytkownika
BG Zabrze
Posty: 470
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 18:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

#20 Post autor: BG Zabrze »

Jeżeli zrzucisz tematy ze wszystkich działów w jeden (archiwum) to zdaje mi się będzie dość ciężko. Może się nie znam
K.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#21 Post autor: Tomek »

Mr. Allen pisze:Pewnie...po co robić coś? Jakie to polskie ;)
Widzisz. Nas dwóch to za mało, żeby coś zmienić na lepsze.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Eow
Posty: 393
Rejestracja: 07 listopada 2007, 15:19
Lokalizacja: Karczew
Kontaktowanie:

#22 Post autor: Eow »

Ok, to może ja się wypowiem. Popieram Dania. Forum świadczy o zawartości a nie o wyglądzie. Owszem, można pododawać jakieś bajery, ale po co one? Jest wiele stron, które ładują się kilka minut, a my raczej śmietnika nie chcemy (w końcu jakieś piwa w ramach aktywnych postów bądź puste kufle, gdy postów nie ma to jednak dodatkowe kb).

Można zmienić coś na lepsze - rozreklamować forum :) i moim zdaniem to zdecydowanie wystarczy. Tak więc ci, co chcą coś zmienić - do roboty! Reklamy zajmują trochę czasu, ale potem jaka jest satysfakcja, kiedy jakaś nowa osoba się pojawi i powie, że znalazła forum dzięki znajomemu/użytkownikowi innego forum.

Niech się radują nasze serca, ze mamy forum, a nie oczy, które bywają złudne!
Dziękuję za uwagę :P

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#23 Post autor: Pluto »

wismat pisze:A wygląd - prostota zawsze wygra. Doceniam teraz to, kiedy korzystam z forum przez komórkę.
wismat bardzo dobrze napisał. Prostota jest najlepsza. Po co dodawać grafiki, zmyśle pianki na pasku (toż to nie forum o piwie a kapslach).
Dobrze jest jak jest.

A druga ważna sprawa. Korzystaliście z naszego forum przez telefon? Jeśli nie to skorzystajcie kiedyś :) Jak będzie przeładowane grafiką to się będzie długo ładowało i dodatkowo zbędne MB zabierało ;) No chyba, że macie internet bez limitu :)

Dla załagodzenia, zawsze można popracować i stworzyć inny styl forum i każdy kto będzie chciał to będzie mógł sobie nowy ustawić. A kto woli tradycyjny ten przy nim pozostanie ;)

Ps. Jestem przeciwny archiwum. Teraz czasem ciężko się czegoś doszukać a co dopiero jakby to do jednego wora wrzucić :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#24 Post autor: danio_145 »

Mr. Allen pisze:Pewnie...po co robić coś? Jakie to polskie ;)

Tematy z 2005r-2009r. powinny być zablokowane i przeniesione do archiwum ;)

Nie podać konstruktywnego przykładu to takie bardziej polskie.

Dlaczego tematy mają być zablokowane? Chcesz wprowadzać
państwo policyjne
poprzez cenzurę i niemożność wypowiadzenia się?
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#25 Post autor: Mr. Allen »

Pluto pisze:Dla załagodzenia, zawsze moŻna popracować i stworzyć inny styl forum i kaŻdy kto będzie chciał to będzie mógł sobie nowy ustawić. A kto woli tradycyjny ten przy nim pozostanie ;)
Popieram! Bardzo mądre słowa! Opracować jakiś "browarniczy styl" albo po prostu kilka innych i kaŻdy w swoim profilu by mógł sobie jakiś ciekawy wybrać.

Wszystko jest do zrobienia. Myślę Że warto by zrobić czystkę z tematami, które nie mają nawet odpowiedzi, ale w chwili obecnej wszystko jest jasne albo tematy są po prostu powtarzające się lub jakieś mało potrzebne.

Dobrym sposobem jest stworzenie tematu zbiorczego i tam wklejenia danych informacji na jeden temat oraz np. stworzenie tematu z linkami do tematów o danej tematyce, tak aby ktoś mógł po tematyce i jednym kliku znalazł ciekawy temat.

Dalej. Jeśli chodzi o archiwum to tylko tematy z sensem byłby tam przenoszone (oczywiście nie te najwaŻniejsze) a inne zbędne po prostu kasowane (oszczędność MB na której koledze wyŻej zaleŻało).

JeŻeli chodzi o reklamę to nie ma sprawy, ale przed tym musimy coś zrobić z tą rejestracją. MUSI być moŻliwość samodzielnej rejestracji, bez tego to trochę słabo wygląda. Nie ma na prawdę Żadnego sposobu na te robaki internetowe? JEST! Trzeba poszukać poczytać. JeŻeli kaŻdy będzie mógł się samodzielnie zarejestrować to wtedy moŻna porobić banery, buttony i prowadzić wymianę i jednocześnie reklamę ;) O to mógłbym sam zadbać ;)

I JESZCZE JEDNO:
Moje pomysły są tutaj dla dobra forum i skoro ja na nim jestem to chciałbym aby wszystko cykało i było idealnie ;) Nie mam zamiaru wywoływania Żadnej burzy itp.

Czekam na jakieś ciekawe pomysły i opinie ;)

Mr. Allen

#26 Post autor: Mr. Allen »

Dlaczego tematy mają być zablokowane? Chcesz wprowadzać
poprzez cenzurę i niemoŻność wypowiadzenia się?
Tematy blokowane te bardzo stare, skoro są nieaktywne od 6 lat to na pewno teraz ktoś się w nim wypowie.

Poza tym znam bardzo dobrze struktury i działania for internetowych i "odgrzebywanie" takich staroci nie jest uznawane za coś fajnego ;) Zaufaj mi!

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#27 Post autor: danio_145 »

Mr. Allen pisze: MUSI być możliwość samodzielnej rejestracji, bez tego to trochę słabo wygląda.
Jakoś nie zauważyłem spadku zainteresowania nowymi użytkownikami po wprowadzeniu blokady.
I wciąż nie odpowiedziałeś mi po co chcesz wprowadzać te świecidełka.
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#28 Post autor: Mr. Allen »

danio_145 pisze:Jakoś nie zauwaŻyłem spadku zainteresowania nowymi uŻytkownikami po wprowadzeniu blokady.
Nie mów mi Że ponad 400 userów przez 6 lat to dobry wynik? Nie miej mi tego za złe Że chce rozkręcić to forum.

danio_145 pisze:I wciąŻ nie odpowiedziałeś mi po co chcesz wprowadzać te świecidełka.
Po to aby miało to profesjonalny wygląd ;) Nie Żadne świecidełka, tylko prawdziwy wygląd forum a nie coś "oklepanego".

danio_145
Moderator
Posty: 3082
Rejestracja: 07 lutego 2005, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sacz 33-300
Kontaktowanie:

#29 Post autor: danio_145 »

Mr. Allen pisze:Nie mów mi że ponad 400 userów przez 6 lat to dobry wynik? Nie miej mi tego za złe że chce rozkręcić to forum.
To nie forum onetu, czy forum miłośników kotów, tylko forum kapslarzy, których nie jest wielu. Dopiero wchodzisz w to hobby i nie znasz środowiska. Ja jestem w tym już od 7 lat.

Specjalnie dla ciebie kilka liczb:
forum francuskie 143 użytkowników
forum hiszpańskie 358
forum niemieckie 190
forum rosyjskie 179
forum międzynarodowe 225 :)
O Kura Masa!
Viva'la Obwoluta!
Pijemen po einen Bieren!
Miodos sie nie topios!

Mr. Allen

#30 Post autor: Mr. Allen »

To nie oznacza Że mamy iść w ich ślady ;) Zawsze moŻe nas być więcej i moŻemy tworzyć większą grupą, w końcu jesteśmy Polakami, którzy z alkoholem zawsze mają styczność ;) Gdzie tam jakiś Francuz czy Hiszpan do Polaka ;)

ODPOWIEDZ