Niedostępność forum 14.12 - 20.12

Pytania i propozycje dotyczące działania forum.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Niedostępność forum 14.12 - 20.12

#1 Post autor: Paweł »

Trochę wyjaśnień :)
Forum znikło tak gwałtownie, ponieważ moja umowa z poprzednią firmą hostingową odnawiana była w cyklach całorocznych, które kończą się zawsze 12 grudnia.
Tak się składa, że akurat pracuję nad nowym katalogiem, gdzie dostępne będzie kilka nowych funkcji - niebawem zostanie udostępniony.
Nie opłacało mi się przedłużać hostingu na cały rok, skoro byłby używany tylko przez miesiąc - tyle potrwa jeszcze budowa nowego Katalogu.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Paweł »

Przy okazji dowiedziałem się ilu dokładnie zarejestrowanych użytkowników już z niego nie korzysta. Jak myślicie, czy powinienem usuwać konta "martwych dusz"?

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

#3 Post autor: wtk »

Z niecierpliwością czekam na nowy katalog!! :D

Może jakaś mała aktualka przy okazji będzie? :)

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#4 Post autor: KZK16 »

Myślę że z tymi "martwymi duszami" można zrobić porządek, skoro jakiś czas są nie używane. Jestem ciekaw też jak będzie wyglądał nowy katalog.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#5 Post autor: Pluto »

Paweł powinieneś usunąć nieaktywne konta. Tylko weź pod uwagę jakieś kryterium np. brak aktywności przez rok.

Nie chodzi mi tutaj o osoby, które nic nie piszą. Mam na myśli osoby, które założyły kiedyś konto raz się zalogowały i na tym koniec.

Przy okazji proponuję, aby forum było widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Ten temat był już chyba kiedyś poruszany, więc może teraz czas na realizację?
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
MARCIN_74
Posty: 103
Rejestracja: 10 maja 2011, 22:03
Lokalizacja: K_R_A_K_O_W

#6 Post autor: MARCIN_74 »

Wedlug mnie jest to bardzo sluszna koncepcja co do usuniecja martwych dusz albo odznaczenia tych osob ze sa juz nie aktywne.Podobnie wyglada sprawa na C.C.I

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#7 Post autor: Krzysiek »

Paweł, ja mam taki pomysł, jakby pod ten obrazek z kapslami w lewym górnym rogu wstawić link do katalogu, a nie strony głównej forum. Na stronę główną można się przenieść przez odnośniki nad i pod postami, a do katalogu nie ma szybkiego przejścia. W ogóle jakby po kliknięciu otwierał się w nowej karcie, to by w ogóle było pięknie. :D
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Sodek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lutego 2010, 20:23
Lokalizacja: South Africa

#8 Post autor: Sodek »

Dobrym pomysłem jest usunięcie kont, które nie logowały się nigdy, albo zalogowały się kilka razy ale nie napisały żadnego postu.

Czasem rejestrują się osoby i znikają na jakiś czas, ale pojawiają się znowu (na przykład ja na niektórych forach, tu zdarzyło mi się zniknąć na kilka miesięcy [sądząc po dacie pisanych postów, w skromnej liczbie tak poza tym]).
:)

Awatar użytkownika
KOLEKCJONER
Posty: 1846
Rejestracja: 20 września 2006, 08:07
Lokalizacja: PODLASKIE
Kontaktowanie:

#9 Post autor: KOLEKCJONER »

Przy rejestracji kont były podane mejle. Napisz wiadomości do tych osób, że jeżeli w ciągu miesiąca ( lub jakiegoś innego odcinka czasu ) nie odpowiedzą na wiadomość to ich konto z forum zostanie usunięte. Sądzę iż przydało by się oczyścić listę użytkowników forum z osób które nie są aktywne na forum "martwe dusze". No i by się przydał odnośnik na forum do katalogu. Aczkolwiek zrobisz jak uważasz.

Awatar użytkownika
Koter
Posty: 351
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:05
Lokalizacja: Elbląg

#10 Post autor: Koter »

jak już dajcie propozycje, to ja poproszę o miejsce na numer cci pod avatarem :-)
2009 sztuk

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#11 Post autor: bucik »

Popieram usunięcie "martwych dusz" ale z uwagi na to, że kilku kolekcjonerów przegląda Forum bez rejestracji nie popieram zablokowania przeglądania bez logowania.
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#12 Post autor: Wacek »

Koter pisze:jak już dajcie propozycje, to ja poproszę o miejsce na numer cci pod avatarem :-)
Popieram.

Awatar użytkownika
rafal_rr
Posty: 242
Rejestracja: 04 kwietnia 2011, 19:55
Lokalizacja: wro

#13 Post autor: rafal_rr »

Pluto pisze: Przy okazji proponuję, aby forum było widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Ten temat był już chyba kiedyś poruszany, więc może teraz czas na realizację?
sprzeciw.
gdyby forum było widoczne tylko dla zarejestrowanych i nie zobaczyłbym jak to wszystko wygląda, nie wiem czy chciałoby mi się w ciemno rejestrować na kolejnym forum internetowym...
myślę, że parę osób też tak ma
-------------------------------

http://kapsle.vacau.com/

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Paweł »

Na pewno nie zlikwiduję możliwości przeglądania forum dla niezarejestrowanych z powodów, które podali rafal_rr i bucik.

Numer CCI zostanie dodany :)

Awatar użytkownika
Dariobeer
Posty: 1263
Rejestracja: 05 listopada 2011, 17:06
Lokalizacja: Konin
Kontaktowanie:

#15 Post autor: Dariobeer »

Podoba mi się pomysł Krzyśka-umiejscowienie linku do katalogu kapsli. Numer CC.I też się przyda. Tzw."martwe dusze" można usunąć. :roll:

Eow
Posty: 393
Rejestracja: 07 listopada 2007, 15:19
Lokalizacja: Karczew
Kontaktowanie:

#16 Post autor: Eow »

Moim zdaniem wypadałoby po prostu pozamykać niektóre tematy dla oglądających bez rejestracji (np. te z naszymi zdjęciami, spotkaniami z ZK itp., bo nie każdy chce, aby wszyscy mogli widzieć jego zdjęcia w internecie ;])
A reszta mi jak najbardziej odpowiada.
Pozdrowienia dla ILoveHeaters vel Mr.Allena : )

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 440
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

#17 Post autor: mu0dy »

IMHO
- usunąć nieaktualne profile
- zablokować dostęp niezalogowanym do części forum
- zrobić porządek z tematami i postami na zasadzie

przydałoby się zrobić kilka tematów z edytowalnym 1 postem np. dla nowości, giełd, allegro, czarnej listy, przydatne linki itp (może jakiś nowy moderator do utrzymania porządku?) tak, żeby nie szukać po postach, a znaleźć w temacie.

aha
Paweł, nie da się wrzucić jakiegoś nowego stylu, bo subSilver mi się znudził :P

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#18 Post autor: wismat »

Jestem przeciw blokowaniem dostępu do zawartości forum dla niezarejestrowanych. Sam zarejestrowałem się na tym forum, po tym, jak dłuższy czas je czytałem. Nie możemy się zamykać na nowych kolekcjonerów :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
pirackamuza
Posty: 189
Rejestracja: 03 lutego 2006, 19:45
Lokalizacja: 53*00'N 18*36'E

#19 Post autor: pirackamuza »

Szkoda, że przez wrzucenie forum na nowy serwer, nie działa wiele linków...
Toruń przeprasza za Radio Maryja

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#20 Post autor: wismat »

Proponowałbym też wyzerowanie licznika obecności użytkowników.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#21 Post autor: yoreck »

i czy jest szansa na to ,aby znowu dostawać wiadomość na maila o tym,ze się otrzymało PW ?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: Paweł »

wismat - licznik wyzerowany
yoreck - maile zaczną działać jak dokończę robotę z nowym katalogiem i odpalę serwer pocztowy

Numer CCI wprowadzę, jak zrobię konwersję do najnowszej wersji PHPBB3. Nie będę teraz dodatkowo rozbudowywał bazy, bo tylko utrudni to sprawę.

ODPOWIEDZ