"Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie"

Pytania i propozycje dotyczące działania forum.
Wiadomość
Autor
Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

"Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie"

#1 Post autor: Paweł »

Dostaję pytania w kwestii działania tej opcji. A więc wyjaśniam:
Po zaznaczeniu ptaszkiem tego pola przy logowaniu się, forum tworzy specjalny pliczek zwany "ciasteczkiem" na komputerze z którego się logujesz. Powoduje on to, że forum "pamięta" że kiedyś logowałeś się z tej przeglądarki i przy następnej wizycie na stronie, forum zaloguje cię automatycznie.

Uwaga!
Opcja stwarza też zagrożenia, bo gdy ktoś inny usiądzie przy twoim komputerze, może wejść na forum i namieszać w twoim imieniu.
Nie korzystaj z tej opcji przy logowaniu się z obcych komputerów!

Pera_15

#2 Post autor: Pera_15 »

Mi ta opcja nie działa :( i tak jak wejdę drugi raz na forum, to musze sie logowac :/

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#3 Post autor: Moby »

Pera_15 pisze:Mi ta opcja nie działa :( i tak jak wejdę drugi raz na forum, to musze sie logowac :/
Może dlatego że usuwasz historię

Awatar użytkownika
visto
Posty: 166
Rejestracja: 03 lipca 2008, 17:20
Lokalizacja: Łódź

#4 Post autor: visto »

He, he odświeżenie tematu, nie ma co:)

A co do opcji automatycznego logowania to niestety mi to nie działa. Próbowałem wiele sposobów i nic. Chyba trzeba format walnąć. A czy wam to działa i jaką macie przeglądarkę?
Klub Żużlowy Orzeł Łódź


Mój setny post : Pią Gru 19, 2008 09:11

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

#5 Post autor: zipkeczup »

Mozilla. Działa.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3622
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

#6 Post autor: wismat »

U mnie zaczęło działać dopiero gdy zaznaczyłem opcję "Zaloguj mnie..." w logowaniu do skrzynki PW. Następnie wyszedłem z przeglądarki i wszedłem na forum. Tu zalogowałem się i zaznaczyłem "Zaloguj mnie..." na stronie głównej i wreszcie zaczęło działać.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Eow
Posty: 393
Rejestracja: 07 listopada 2007, 15:19
Lokalizacja: Karczew
Kontaktowanie:

#7 Post autor: Eow »

935MobyDick pisze:
Pera_15 pisze:Mi ta opcja nie działa :( i tak jak wejdę drugi raz na forum, to musze sie logowac :/
Może dlatego że usuwasz historię
Zależy z jakiej przeglądarki korzystasz ;)

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

#8 Post autor: Jacek »

Mi to działa w Mozilli w Explorerze i w Google Chrome czyli w wszystkich które mam na kompie :P

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Paweł »

Chłopaki, wydaje mi sie, że pisałem o tym ze sto razy już. Wszystko zależy od pliczków cookies. Jeżeli pliki te są przechowywane w twoim systemie operacyjnym, zalogowanie ponowne zawsze działa. Natomiast jeśli coś jest nie tak lub cookiesy są usuwane przez system lub przeglądarke lub oprogramowanie trzecie (antywirusy itp.) to ponowne zalogowanie nie będzie działać.

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

#10 Post autor: Pluto »

Paweł dobrze mówi ;) Może macie ustawione w przeglądarce, żeby usuwała ciasteczka przy zamknięciu przeglądarki lub przy zamknięciu systemu.
Wejdźcie w odpowiednią opcję i sprawdźcie.
Mozilla: Narzędzia/Opcje/Zakładka prywatność -> ciasteczka i tam mam zaznaczone akceptuj ciasteczka, akceptuj z innych witryn i przechowuj aż wygasną. Może pomoże ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
visto
Posty: 166
Rejestracja: 03 lipca 2008, 17:20
Lokalizacja: Łódź

#11 Post autor: visto »

Rzeczywiście... Niepotrzebnie narobiłem tyle hałasu o opcję automatycznego logowania... Postanowiłem zrobić od dawna oczekiwany format dysku... No i okazało się, że jak zwykle to moja wina... Pewnie coś poprzestawiałem i tak właśnie pozbawiłem się możliwości użytkowania tej wspaniałej funkcji...

Wszystkich za małe zamieszanie przepraszam, a tym co im ta opcja nie działa polecam format:).

Z poważaniem visto.:)
Klub Żużlowy Orzeł Łódź


Mój setny post : Pią Gru 19, 2008 09:11

ODPOWIEDZ