Kto wie - podpowie

Nakrętki / Zakrętki od butelek plastikowych i szklanych
Wiadomość
Autor
henryk

Re: Kto wie - podpowie

#31 Post autor: henryk » 24 sierpnia 2018, 15:16

Potwierdzam otrzymanie pliku. Dla własnych potrzeb na kopii nanoszę swoje zapiski i przeróbki.
Bardzo mi to uprościło skatalogowanie moich tymbarków plastykowych Dn 32 i Dn 42 a także zaoszczędzenie czasu na wpisywanie haseł.

henryk

#32 Post autor: henryk » 05 września 2018, 21:29

Jeden kapsel a tyle zachodu. Dlaczego jest to tak zagmatwane? Mam na myśli odszukanie w katalogu (bez sygnatur) kapsla. Na kapslu stoi jak byk browar GONTYNIEC. Po jakimś czasie odnajduję pomiędzy browarem MIŁOSŁAW a browarem JABŁONOWO grupę GONTYNIEC SA. W tej grupie znajduje się: CHODZIEŻ, CZARNKÓW i KONSTANCIN. W dalszym ciągu nie odnalazłem browaru GONTYNIEC. Metodą prób i błędów po kliknięciu na CHODZIEŻ widzę szukany kapsel. Jest to kapsel nr 5. Jednak nie jest to browar GONTYNIEC bo u góry czytam niebieski napis: Browar Kamionka. Czyli, że co? - browar Gontyniec nagle staje się browarem Kamionka. Nie rozumiem takiej formy zapisu. Jeżeli na kapslu jest napisane browar Gontyniec to przecież taki browar istniał. Katalog tego nie odnotowuje. Ten kapsel powinien być zapisany (według mnie) w Browarach jako Browar Gontyniec nr 5 i nie było by tyle zamieszania. A jakie jest Wasze zdanie?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Kontaktowanie:

#33 Post autor: Krzysiek » 05 września 2018, 21:48

Nie znajdziesz takiego browaru w katalogu bo Browar Gontyniec to nie jest browar (w sensie zakładu warzącego piwo) tylko nazwa spółki w skład której wchodzi m. in. browar Kamionka.

henryk

#34 Post autor: henryk » 06 września 2018, 04:13

Dzięki, teraz już wiem co powinienem zrobić aby za jakiś czas kiedy wpadnie mi w ręce jakiś kapsel z jakimś napisem. Założyłem sobie plik o nazwie "ODSYŁACZE". Często kiedy przeglądam katalog w poszukiwaniu i oznakowaniu nowo zdobytego kapsla napotykam takie kapsle jak np. GNIEWOSZ. Powtórka tego o czym pisałem wcześniej. Teraz korzystając z mojego pliku ODSYŁACZE wpisuję sobie w pierwszą rubrykę GNIEWOSZ i wypełniam pozostałe rubryki. Jak trafi mi się taki kapsel to bez trudu go odnajdę i zapiszę jego lokalizację w moich zbiorach.
Załączniki
odsyłacze.docx
(12.93 KiB) Pobrany 15 razy

henryk

#35 Post autor: henryk » 06 września 2018, 04:21

W internecie znalazłem taki opis, cytuję go:

"Piwa opatrzone nazwą Gniewosz kryją jakąś tajemnicę. Z tego co pamiętam Browar Gontyniec znajdował się w Pile, dlatego nie małe było moje zdziwienie gdy dziś na etykiecie jasnego Gniewoszka znalazłem informację, że browar znajduje się w Chodzieży. Załadowali nocą na ciężarówkę i przewieźli z Piły do Chodzieży? Raczej nie!
Piwo z Browaru Gontyniec są raczej produkowane przez jakiś browar zewnętrzny, świadczy o tym zapis „wyprodukowano dla” na tylnej etykiecie. Patrząc na butelkę (bączek 0.33), etykietę w starodawnym stylu czy chociażby kapsel nasuwa się naturalna myśl, że to robota piwowarów z Czarnkowa. Ależ, podobno nie! W Gniewoszach rzekomo „maczał palce”, jakiś spec, który niegdyś pracował dla Czarnkowa, jednak piwo raczej tam nie jest warzone."

To może jednak istniał browar Gontyniec?

henryk

#36 Post autor: henryk » 08 września 2018, 09:24

Czym się różni Lech 67 (98) od Lecha 71 (103) ?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Kontaktowanie:

#37 Post autor: Krzysiek » 08 września 2018, 10:09

Zwróć uwagę na napisy na ząbkach.

henryk

#38 Post autor: henryk » 08 września 2018, 10:42

Gapiostwo z mojej strony bo różnica w napisach wyraźna. Oznaczyłem w katalogu posiadanie tego kapsla, zapisałem w moim katalogu podręcznym pod jaka pozycją czyli pod jakim numerem umieściłem w moim zbiorze. Za pomocną radę dziękuję.

henryk

#39 Post autor: henryk » 16 września 2018, 23:16

Czy ktoś ma namiary na katalog zagranicznych nakrętek. Dostałem kilka i chciałbym je odszukać.

ODPOWIEDZ