KARMEN LA BELLA - BROWAR OBYWATELSKI CZY TYSKI

Tutaj ustalamy ostateczną numerację
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

KARMEN LA BELLA - BROWAR OBYWATELSKI CZY TYSKI

#1 Post autor: yoreck »

Przeglądałem dzisiaj książkę "Etykiety Piw Tyskich 1907-2007" Marka Brandysa i natknąłem sie na kpl etykiet piwa bezalkoholowego "Karmen La Bella" o aromacie wiśniowym/s .82/.Etykiety te były używane w latach 1998-1999.Na kontrze jest m.in napisane : producent Browary Tyskie SA, Tychy ul.Mikołowska 5.
Mam więc pytanie - czy piwo to było wcześniej warzone w Browarze Obywatelskim /który istniał do 1997 roku/i dlatego tu jest kapsel.We wcześniejszym katalogu kapsel był w Browarach Tyskich

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#2 Post autor: yoreck »

yoreck pisze:Mam więc pytanie - czy piwo to było wcześniej warzone w Browarze Obywatelskim /który istniał do 1997 roku/i dlatego tu jest kapsel.
Na stronie www.gjpbeer.com znajduje sie jeszcze jedna etykieta od tego piwa.Na kontrze jest napisane:
producent Browary Tyskie SA, Tychy ul.Mikołowska 5.
rozlano w HOOP SA ZP,Tychy ul.Browarowa 7

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Paweł »

Yoreck, mi wszyscy zwracali uwagę że to piwo było robione w browarze obywatlekim w Tychach, dlatego przeniosłem.
Mysle ze adresem na etykiecie nie ma sie co sugerowac, teraz w Polsce na etykietach kazdego browaru jest adres w Warszawie, a jak wiadomo żadnego browaru tutaj nie ma...

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#4 Post autor: yoreck »

Paweł,zauważ,że M.Brandys napisał ,ze etykiety te były używane w latach 1998-1999,a Browar Obywatelski zamknięto w 1997 roku.Ponadto ,etykiety z tego piwa są zamieszczane w Browarach Tyskich ,natomiast żadnej nie widziałem w Obywatelskim.Adresem sie nie sugerowałem,natomiast patrząc na jedną z kontr,gdzie napisane jest "rozlano w HOOP SA" i patrząc na powyższe daty. można dojść do innego wniosku.Z tego co wiem ,to na terenie byłego browaru Obywatelskiego chyba do dzisiaj jest jakiś zakład produkujący napoje.Stąd moje wątpliwości,co do przynależności kapsla.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Paweł »

Jurek, bardzo możliwe ze masz rację. Jednak za późno już na zmiany w katalogu, wersja testowa była dostępna rok czasu i kazdy mógł zgłaszać uwagi... Kapsel Karmen zostanie jak jest, kto chce może go trzymać w Tychach Książęcy

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

#6 Post autor: yoreck »

Paweł,nie zależy mi na zmianach - miałem wątpliwości w momencie przeglądania książki i sie zapytałem ,ot i tyle.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Paweł »

Uwaga, kapsel powinien zaliczać się do Tyskiego Browaru Książęcego. Mój błąd w katalogu. Temat zamykam.

Zablokowany