Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
skalcik11
Posty: 194
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 20:19
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3361 Post autor: skalcik11 »

A czy wszystkie 5 wystepuja na jednym gatunku piwa badz losowo na roznych gatunkach czy kazdy wzor jest przypisany do jednego gatunku?
Zapraszam na moją stronę: http://kapselmania.com, na której prezentuje moją kolekcje oraz materiały do wymiany.

Awatar użytkownika
wtk
Posty: 2517
Rejestracja: 14 listopada 2010, 10:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3362 Post autor: wtk »

Czy mógłby ktoś wrzucić np. etę świadczącą, że piwka Birell zostały wyprodukowane w Polsce?
Wszystkie dotychczas widziane lub kupione miały notę, że dystrybutorem jest Carlsberg Polska...
Z góry dzięki za odpowiedź! :)
CCi#1223 / Discord wtk#9189

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3363 Post autor: venator24 »

Czy to jest na pewno piwo polskie produkowane na eksport ?
Dla mnie jest to piwo amerykańskie a w innych krajach produkowane jest na licencji lub zlecenie więc nie jest piwem polskim na eksport.
43-x112.jpg
43-x112.jpg (3.29 KiB) Przejrzano 18376 razy
Piwo z takim samym kapslem produkowane jest również w tych browarach:
USA - The Pabst Brewing Company;
Hiszpania - S.A. Damm Fábrica de Cerveza (Grupo Damm);
Ukraina - ПАТ «ПБК „Радомишль“» (Radomyshl brewery);
Wielka Brytania - Cantrell & Cochrane Group plc (Brewed in the UK & Distributed by C&C Group Ireland);

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3364 Post autor: yoreck »

venator24 pisze: 25 lipca 2019, 21:54 Czy to jest na pewno piwo polskie produkowane na eksport ?
Dla mnie jest to piwo amerykańskie a w innych krajach produkowane jest na licencji lub zlecenie więc nie jest piwem polskim na eksport.

43-x112.jpg

Piwo z takim samym kapslem produkowane jest również w tych browarach:
USA - The Pabst Brewing Company;
Hiszpania - S.A. Damm Fábrica de Cerveza (Grupo Damm);
Ukraina - ПАТ «ПБК „Радомишль“» (Radomyshl brewery);
Wielka Brytania - Cantrell & Cochrane Group plc (Brewed in the UK & Distributed by C&C Group Ireland);
Jest to piwo amerykańskie produkowane w Polsce na eksport.
Skoro jest produkowane/warzone / w Polsce to jest polskie.
Są już nawet znane podobne przypadki - patrz w katalogu produkcja na eksport .
p.s. Kapsle w zależności od miejsc produkcji różnią się nie tylko wyglądem ale również sygnaturą :mrgreen:
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3365 Post autor: yoreck »

wtk pisze: 25 lipca 2019, 19:06 Czy mógłby ktoś wrzucić np. etę świadczącą, że piwka Birell zostały wyprodukowane w Polsce?
Wszystkie dotychczas widziane lub kupione miały notę, że dystrybutorem jest Carlsberg Polska...
Z góry dzięki za odpowiedź! :)
Wojtek,zadzwoń do źródła do browaru Okocim i zapytaj .Oni wiedzą najlepiej :-)
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3366 Post autor: Kibi »

Czy piwo amerykańskie może być jednocześnie polskie :D ?
Może to jednak licencja ?
Takie przypadki też są znane i zamieszczone w katalogu.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3367 Post autor: yoreck »

Kibi pisze: 25 lipca 2019, 22:24 Czy piwo amerykańskie może być jednocześnie polskie :D ?
Może to jednak licencja ?
Takie przypadki też są znane i zamieszczone w katalogu.
Piwa licencyjne były sprzedawane w polskich sklepach.
Piw eksportowych w polskich sklepach jak na razie nie widziałem :?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3368 Post autor: Patryk »

Co do piwa Pabst to jakieś dwa miesiące temu kupiłem je w Żabce. Jak więc widać, można je upolować również w Polsce :)

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3369 Post autor: Jacek »

Patryk pisze:Co do piwa Pabst to jakieś dwa miesiące temu kupiłem je w Żabce. Jak więc widać, można je upolować również w Polsce :)
Z sygnaturą CP na II?

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3370 Post autor: venator24 »

yoreck pisze: 25 lipca 2019, 22:29
Kibi pisze: 25 lipca 2019, 22:24 Czy piwo amerykańskie może być jednocześnie polskie :D ?
Może to jednak licencja ?
Takie przypadki też są znane i zamieszczone w katalogu.
Piwa licencyjne były sprzedawane w polskich sklepach.
Piw eksportowych w polskich sklepach jak na razie nie widziałem :?
Czyli piwo to jest licencyjne a nie eksportowe.
Co do jego polskości to ten szczegół zostawiam tym kolekcjonerom którzy zbierają kapsle według sygnatur.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3371 Post autor: wiki »

Czasy się zmieniają. Kiedyś to było oczywiste. Piwo eksportowe nie pojawiało się w kraju. Piwo licencyjne nie było eksportowane. Teraz koncerny nie przejmują się biednymi kolekcjonerami. Piwo jest sprzedawane wszędzie gdzie się da. Przykład to Grimbergen. Produkowany w Polsce ale dystrybuowany przez Carlsberg Dania. Duńskie napisy wskazują, że będzie sprzedawane nie tylko u nas. Tu przynajmniej jest wszystko podane na etykiecie. Już polska produkcja polskich Sammersby czy Birelli z etykiety wprost nie wynika, Jest tylko info o dystrybucji przez Carslberg Polska

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: RE: Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3372 Post autor: Patryk »

Jacek pisze: 26 lipca 2019, 06:22
Patryk pisze:Co do piwa Pabst to jakieś dwa miesiące temu kupiłem je w Żabce. Jak więc widać, można je upolować również w Polsce :)
Z sygnaturą CP na II?
Sprawdzę wieczorem. Mam obydwa kapsle - ten z piwa i nowy od Rakszawy, więc będzie można porównać sygbatury.

Co do samego piwa to było w butelce 330 ml, kosztowało 3.99 zł i na pewno kontretykieta posiadała informację, jakoby piwo było marki amerykańskiej.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3373 Post autor: Kibi »

Nie, żeby to miał dla mnie jakieś większe znaczenie, ale piwa z działu eksport można podzielić na dwie grupy.
Pierwsza to piwa pod marką własną browaru sprzedawane wyłącznie za granicą, a druga to sprzedawane za granicą piwa pod marką zamawiającego, czyli coś bardziej zbliżonego do licencji, choć tu trzeba by było wiedzieć, czy zamawiający daje recepturę, czy tylko markę.
Tak czy owak, w przypadku Pabsta nie ma wątpliwości że to marka amerykańska, natomiast to, że znajdujące się na rynku kapsle pochodzą z polskiego browaru, wskazuje, że będzie warzona również w Polsce. A gdzie będzie sprzedawana to się okaże z czasem.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1719
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3374 Post autor: Jacek »

Zdjęcia ety.
Załączniki
received_760839580997764.jpeg
received_398431947450456.jpeg

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3375 Post autor: Kibi »

Więc nie ma już wątpliwości że Van Pur. Języki sugerują w jakich krajach będzie sprzedawany (po polsku też jest).
Najciekawsze, że w wersji dla Chorwacji/Bośni i Hercegowiny jest napisane: importowane z Węgier :? .
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: RE: Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3376 Post autor: Patryk »

Patryk pisze: 26 lipca 2019, 08:52
Jacek pisze: 26 lipca 2019, 06:22
Patryk pisze:Co do piwa Pabst to jakieś dwa miesiące temu kupiłem je w Żabce. Jak więc widać, można je upolować również w Polsce :)
Z sygnaturą CP na II?
Sprawdzę wieczorem. Mam obydwa kapsle - ten z piwa i nowy od Rakszawy, więc będzie można porównać sygbatury.

Co do samego piwa to było w butelce 330 ml, kosztowało 3.99 zł i na pewno kontretykieta posiadała informację, jakoby piwo było marki amerykańskiej.
Kapsel z Żabki jednak ma jako sygnaturę koronę na IX (ten po lewej). Prawy kapsel to Rakszawa z CP na II. Wzorem się nie różnią.
Załączniki
20190726_203205-1128x1017.jpg

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3377 Post autor: Paweł »

Ten z koroną jest 100% amerykański. Minimum 1 rok temu całe zgrzewki tego piwa stały na promocji w Piotr i Paweł, bo kończył się termin, a i tak nikt nie chciał tego kupować. Być może wcisnęli to też do Żabki, tak samo jak oryginalnego Bud Light (ten sam importer).

Pabsta od minimum roku warzy i sprzedaje na Ukrainie browar Radomyśl z grupy Oasis Beverages, ale nie wiem czy mają coś wspólnego z VanPurem.
Obstawiam, że Pabst Brewing Company sprzedaje już licencję gdzie popadnie (sama grupa nie ma żadnego browaru, warzą kontraktowo tylko upadłe amerykańskie marki w browarach MillerCoors)

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3378 Post autor: Paweł »

Przypomniał mi się jeszcze ten artykuł odnośnie Bosmana (dotychczasowo Carlsberg klepał swoje międzynarodowe marki głównie w Obernai (fabryka Kronenbourg).
Szczeciński Browar Bosman stanie się centrum produkcyjnym i eksportowym różnych marek międzynarodowych, które t
Inwestycja warta jest 92 mln zł i zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Jak poinformowała Grupa Carlsberg, właściciel szczecińskiej firmy, „browar, oprócz warzenia m.in. lokalnej marki piwa Bosman, stanie się też centrum produkcyjnym i eksportowym różnych marek międzynarodowych, które trafią na rynki, na których działa Grupa Carlsberg”.

Cytowany w komunikacie Tomasz Malec, dyrektor Browaru Bosman, komentuje:
– Cieszy nas, że Grupa Carlsberg zdecydowała się wybrać Browar Bosman i zainwestować w Szczecinie. To wyróżnienie dla nas. Nasz zespół będzie mógł podnieść swoje kwalifikacje, trafi tutaj najnowocześniejszy sprzęt, będziemy mogli wytwarzać nowe formaty opakowań. Ponadto zwiększymy możliwości produkcyjne i rozwiniemy umiejętności związane z planowaniem i eksportem. To duże wyzwanie, ale również ogromna szansa rozwojowa dla browaru i naszego zespołu.

Dzięki inwestycji zwiększona m.in. zostanie możliwość produkcji piw specjalnych (to np. piwa smakowe, pszeniczne i niepasteryzowane). Zmodernizowane zostaną także linie rozlewnicze, powstanie nowy magazyn. Część nowych urządzeń jest już w fazie rozruchu.

Co piąte kupowane piwo to Bosman
Carlsberg jest właścicielem szczecińskiego browaru od 2001 r. Łączna wartość dokonanych w tym czasie inwestycji przekracza 210 mln zł. Właściciel jest zadowolony ze sprzedaży piw pod szyldem Bosman, z którymi identyfikowany jest od lat szczeciński browar.

Z historii Bosmana
"Bohrisch", "Bursztynowe", "Lekkie", "Bosman". Szczeciński browar obchodzi 170. urodziny
– Marka Bosman stanowi jedną z najchętniej wybieranych marek piwnych przez lokalnych konsumentów – mówi Anna Jatczak, brand manager marki Bosman. – Zajmuje pozycję lidera w swoim regionie, co piąte piwo kupowane w Szczecinie i okolicach to piwo marki Bosman.

Browar przy ul. Chmielewskiego to kawał przemysłowej historii Szczecina. W ubiegłym roku browar świętował 170. rocznicę powstania. Założony został przez Juliusa Albrechta Weidmanna, a do II wojny światowej był rozwijany przez rodzinę Bohrischów.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3379 Post autor: venator24 »

W katalogu trzeba zmienić, że to licencja :D !

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3380 Post autor: chinet »

kapiral pisze: 03 maja 2019, 07:47Czy Żywiec bezalkoholowy (83 ze strony Wikiego) pojawił się rzeczywiście, czy został dodany tak z rozpędu. Moim zdaniem na bezalkoholowym jest teraz wzór 26.
wiki pisze: 03 maja 2019, 08:12Taki kapsel pojawił się u Roberta.
chinet pisze: 04 maja 2019, 11:08Przecież chodził na butelkach.
Jak by co, to dalej jest dostępny.
Załączniki
zywiec.jpg
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3381 Post autor: Serek »

A co z Kopernikiem z CP na II z Bielkówka. Już dawno jest na butelkach a w Katalogu jak nie było tak nadal nie ma...

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3382 Post autor: krzysio »

Nie ma co narzekać - ostatnia aktualizacja była chyba największą od paru lat....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3383 Post autor: Serek »

krzysio pisze: 11 sierpnia 2019, 10:08 Nie ma co narzekać - ostatnia aktualizacja była chyba największą od paru lat....
Ja to nie patrzylbym na pojedyncze aktualizacje, tylko na cały ten rok. To co się dzieje to istne szaleństwo. :/

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3384 Post autor: krzysio »

Ale co Ci nie pasuje?
Napisz proszę.....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3385 Post autor: Paweł »

Serek, żeby nowy wzór znalazł się w katalogu, to przydałoby się, żeby kolekcjonerzy mogli się najpierw o nim dowiedzieć.
Dlatego pierwszym krokiem jest informacja dla wszystkich w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=5321&start=180
A jak już zrobisz w miarę dobre zdjęcie kapsla, to wrzucasz je tutaj: https://katalogkapsli.pl/lista-nowosci
Ostatnim krokiem jest aktualizacja katalogu raz na 2 miesiące.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3386 Post autor: Serek »

Paweł pisze: 15 sierpnia 2019, 13:29 Serek, żeby nowy wzór znalazł się w katalogu, to przydałoby się, żeby kolekcjonerzy mogli się najpierw o nim dowiedzieć.
Dlatego pierwszym krokiem jest informacja dla wszystkich w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=5321&start=180
A jak już zrobisz w miarę dobre zdjęcie kapsla, to wrzucasz je tutaj: https://katalogkapsli.pl/lista-nowosci
Ostatnim krokiem jest aktualizacja katalogu raz na 2 miesiące.
Znam zasady dodawania kapsli do katalogu.
Nie wiem do czego uderzasz. Jeżeli chodzi Ci o tego bielkówkowego Kopernika z CP na II to ukazał się on na tym forum już znacznie wcześniej. Stąd moje przypomnienie.

Dziękuję jednocześnie za szybkie jego dodanie do poczekalni.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 64
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3387 Post autor: nosfer3 »

Serek pisze: 16 sierpnia 2019, 16:44
Paweł pisze: 15 sierpnia 2019, 13:29 Serek, żeby nowy wzór znalazł się w katalogu, to przydałoby się, żeby kolekcjonerzy mogli się najpierw o nim dowiedzieć.
Dlatego pierwszym krokiem jest informacja dla wszystkich w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=5321&start=180
A jak już zrobisz w miarę dobre zdjęcie kapsla, to wrzucasz je tutaj: https://katalogkapsli.pl/lista-nowosci
Ostatnim krokiem jest aktualizacja katalogu raz na 2 miesiące.
Znam zasady dodawania kapsli do katalogu.
Nie wiem do czego uderzasz. Jeżeli chodzi Ci o tego bielkówkowego Kopernika z CP na II to ukazał się on na tym forum już znacznie wcześniej. Stąd moje przypomnienie.

Dziękuję jednocześnie za szybkie jego dodanie do poczekalni.

Pozdrawiam
Jeżeli już mowa o bielkówkowym Koperniku to nowa sygnatura starego wzoru ale którego?;21 czy 28.

Pozdrawiam Maciej

arturlubo
Posty: 42
Rejestracja: 01 kwietnia 2019, 17:10

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3388 Post autor: arturlubo »

co nowego jest w desperadosie z poczekalni?

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3389 Post autor: chinet »

Jaśniejsza czerwień, być może w katalogu pozostanie jako odmiana.
Załączniki
IMG_20190824_135056.jpg
Jestem trollem :mad:

pawlosek12
Posty: 1495
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#3390 Post autor: pawlosek12 »

Na allegro trafiłem takie ciekawe próby.
Załączniki
IMG_20190827_172916.png
IMG_20190827_172916.png (292.5 KiB) Przejrzano 15912 razy
IMG_20190827_172854.png
IMG_20190827_172854.png (312.12 KiB) Przejrzano 15912 razy
IMG_20190827_172833.png
IMG_20190827_172833.png (310.05 KiB) Przejrzano 15912 razy
IMG_20190827_172937.png
IMG_20190827_172937.png (304.09 KiB) Przejrzano 15912 razy

ODPOWIEDZ