Allegrrro

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Allegrrro

#1 Post autor: Arusiak »

Pomyślałem, że skoro Allegro dawno temu zlikwidowało forum kolekcjonerskie, to można by za pośrednictwem tego forum wymieniać się doświadczeniami związanymi z tym portalem.
Zauważyłem, że na All sporo kolekcjonerów ma problem z prawidłowym wystawianiem aukcji, z odpowiednim zabezpieczeniem kapsli w przesyłce, czasem z identyfikacją oferowanych kapsli. W tym temacie mogliby dostać rady od kolegów.
Można by ostrzegać kolekcjonerów przed szemranymi aukcjami.
TEMAT NIE JEST MIEJSCEM DO REKLAMOWANIA AUKCJI NA ALLEGRO.
W związku z powyższym otwieram temat i zachęcam do dyskusji.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#2 Post autor: Arusiak »

Na początek zabawna historia z Allegro.
Może nie wszyscy jeszcze o tym wiedzą, że allegro "czyta" maile wysyłane pomiędzy kontrahentami.
Ich system wyłapuje sformułownia typu: "dogadajmy się poza allegro", "sprzedaż poza Allegro", itd.itp.
W związku z tym, postanowiłem zrobić mały żarcik.
Wysłałem do Sprzedawcy następującego maila:
"Witam.
Allegro ułatwia zakup i SPRZEDAŻ. POZA ALLEGRO świata nie widzę..."
Po chwili dostałem maila od All, że nie dostarczą mojej wiadomości, bo oferuję dogadanie się poza portalem i że takie praktyki są niedozwolone😁
W związku z powyższym napisałem do nich, że zarzuty są nieprawdziwe. Kolejnego dnia dostałem maila, że naruszam regulamin i żebym zaprzestał takich praktyk.
Prawdopodobnie odpisał mi automat podpisany imieniem i nazwiskiem😁
Poczułem się urażony, więc wysmarowałem kolejnego maila. Tym razem odpisał człowiek.
Pracownica Allegro poprosiła żebym jeszcze raz wysłał tą samą wiadomość, bo ona nie może sprawdzić treści.
Niezły cyrk!

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Allegrrro

#3 Post autor: krzysio »

Moje doświadczenia ze sprzedającymi na alle żółtodziobami są skrajnie inne. Są to ludzie, którzy nie robią tego z powodu pasji zbierania, a jedynie dla kasy. Wystawiają podniesione z ziemi kapsle za kilka - kilkadziesiąt złotych z przeświadczeniem, że wiedza wszystko na ten temat. Jakakolwiek próba zwrócenia uwagi kończy się obraźliwym mailem - mogę robić, co chcę.
Oczywiście nie dotyczy to kolekcjonerów, którzy czasem wystawiają swoje artefakty - aukcja jest wtedy dobrze opisana - ci nie potrzebują wsparcia....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#4 Post autor: Arusiak »

Może ktoś z Państwa wie o co chodzi z allegro lokalnie?
Niby lokalnie, a wyskakują oferty z całej Polski. Nie da się obserwować. W niektórych ogłoszeniach nie da się licytować, ani w ogóle kupić bez wcześniejszego kontaktu ze sprzedającym.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#5 Post autor: Arusiak »

krzysio pisze: 08 listopada 2019, 10:04 Moje doświadczenia ze sprzedającymi na alle żółtodziobami są skrajnie inne. Są to ludzie, którzy nie robią tego z powodu pasji zbierania, a jedynie dla kasy. Wystawiają podniesione z ziemi kapsle za kilka - kilkadziesiąt złotych z przeświadczeniem, że wiedza wszystko na ten temat. Jakakolwiek próba zwrócenia uwagi kończy się obraźliwym mailem - mogę robić, co chcę.
Oczywiście nie dotyczy to kolekcjonerów, którzy czasem wystawiają swoje artefakty - aukcja jest wtedy dobrze opisana - ci nie potrzebują wsparcia....
Ja mam różne doświadczenia ze sprzedawcami. Najczęściej nie potrafią wystawić prawidłowo aukcji.
Zaznaczają, że w przesyłce może zmieścić się tylko jedna sztuka. Przy wygraniu większej ilości robi się problem. Przy płatności przez payU nalicza koszt wysyłki za każdy jeden kapsel z osobna.
W tej kwestii allegro jest mało przejrzyste.
Jeżeli wystawiasz większą ilość to zaznaczasz np. max w przesyłce 20 sztuk.
W kolejnym kroku możesz wybrać opcję opłaty za kolejną sztukę. I tu często pojawia się niespodzianka.
Sprzedającym często wydaje się, że to opłata za kolejne sztuki powyżej tych przykładowych 20.
A tu niespodzianka. Allegro nalicza opłatę dodatkową za każdy dodatkowy przedmiot powyżej jednego.
Kolejnym problemem jest zabezpieczenie kapsli do wysyłki. Zdarzyły mi się sytuacje, że kapsle były wsypane luzem do koperty, jak ziemniaki.
Nawet wytrawny kolekcjoner może się mylić. Przykładem mogą być kapsle Lublin 20 i 21. Ile aukcji musiałem wygrać, żeby móc je ze sobą porównać. Często 21 było sprzedawane jako 20 lub na odwrót.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#6 Post autor: Arusiak »

Aplikacja Allegro to porażka. Ostatnio nie da się zapłacić za kilka przedmiotów kupionych u jednego sprzedawcy.
Allegro Lokalnie to zupełna klęska. Nie można obserwować ogłoszeń i nie da się zapłacić za kilka kupionych przedmiotów!
Nie wiem po co powstało Allegro Lokalnie, ale proszę NIE WYSTAWIAJCIE TAM NIC!

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Allegrrro

#7 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Praktycznie codziennie przeglądam aukcje z kapslami i jeszcze kilka innych kategorii. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś licytowal kiedy przedmioty są wystawione "lokalnie" mimo, ze cena często atrakcyjna.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Allegrrro

#8 Post autor: wiki »

FALUBAZ_ZG pisze: 11 grudnia 2019, 18:08 Praktycznie codziennie przeglądam aukcje z kapslami i jeszcze kilka innych kategorii. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś licytowal kiedy przedmioty są wystawione "lokalnie" mimo, ze cena często atrakcyjna.
Niektóre kapsle są licytowane (cena wzrasta) ale system wyświetla info, że nikt nie licytuje. To wygląda trochę tak, jak byś licytował sam ze sobą.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Allegrrro

#9 Post autor: FALUBAZ_ZG »

A to jeszcze ciekawiej...

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Allegrrro

#10 Post autor: chinet »

Nawet nie wiedziałem, że coś takiego jak "Lokalnie" istnieje :roll: . Takie info znalazłem na temat możliwości sprzedaży:
https://www.spidersweb.pl/2019/12/alleg ... zedaz.html
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Allegrrro

#11 Post autor: rwjak »


Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#12 Post autor: Arusiak »

Co za debile robią takie zmiany?!
Czy to nadal jest portal aukcyjny?

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#13 Post autor: Arusiak »

rwjak pisze: 12 grudnia 2019, 21:44 Allegro dla sprzedających kapsle jest chyba praktycznie pozamiatane

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmia ... sprzedawac
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Allegr ... 22110.html
Dla kupujących też.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#14 Post autor: Arusiak »

Uwielbiam takie przesyłki z Allegro. Sporo pracy mnie czeka. Na szczęście mam spirytus.
Poza tymi na zdjęciu dotarły do mnie tampony wybrudzone jakimś pyłem, prawdopodobnie z remontu.
Załączniki
20191222_193041.jpg

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Allegrrro

#15 Post autor: rockstar »

Podaj swoją nazwę użytkownika, aby cię zawczasu dodać na czarna listę kupujących.
Zapewne w opisie było, że kapsle NIEBUTELKOWANE, a ty zas robisz afere z dupy.....

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Allegrrro

#16 Post autor: Mike007 »

Od spirytusu lepsza będzie benzyna ekstrakcyjna - polecam, przetestowałem.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Allegrrro

#17 Post autor: Kibi »

Ja kiedy otwieram przesyłki z Allegro czasem mam koło siebie piwo.
Ze spirytusem jeszcze nie próbowałem i chyba nie zamierzam :D.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#18 Post autor: Arusiak »

rockstar pisze: 23 grudnia 2019, 08:25 Podaj swoją nazwę użytkownika, aby cię zawczasu dodać na czarna listę kupujących.
Zapewne w opisie było, że kapsle NIEBUTELKOWANE, a ty zas robisz afere z dupy.....
Jestem kolekcjonerem kapsli, a nie śmieci!
Każdy zbiera to co lubi...

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#19 Post autor: Arusiak »

Mike007 pisze: 23 grudnia 2019, 09:26 Od spirytusu lepsza będzie benzyna ekstrakcyjna - polecam, przetestowałem.
Spirytus jest łagodniejszy i nie śmierdzi w całej chacie.

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#20 Post autor: Arusiak »

rockstar pisze: 23 grudnia 2019, 08:25 Podaj swoją nazwę użytkownika, aby cię zawczasu dodać na czarna listę kupujących.
Zapewne w opisie było, że kapsle NIEBUTELKOWANE, a ty zas robisz afere z dupy.....
A może ty podasz mi swoją nazwę użytkownika?

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Allegrrro

#21 Post autor: Krzysiek »

Oj z tym "graj dalej" to się naszorujesz...
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Allegrrro

#22 Post autor: Mike007 »

Swoją drogą, wracając do tematu, dziś przy okazji wystawiania aukcji zostałem niemiło zaskoczony nową formą allegro tzn. allegro lokalnie. Nowa forma całkowicie do mnie nie przemawia, wprowadza nieczytelność, nie sprzyja masowemu i szybkiemu wystawianiu aukcji. Przeszkadza mi również siłą narzucane przez allegro przejście ze zwykłego konta na ,,allegro lokalnie:". Nie wczytywałem się w regulaminy itd., ale jak tak ma od teraz wyglądać sprzedaż przez prywatnych użytkowników to ciemno to widzę... Handel kapslami na allegro chyba powoli zacznie obumierać. Ale może to i dobrze, może wróci kultura giełdowa, może ceny niektórych kapsli trochę spadną.
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Allegrrro

#23 Post autor: rockstar »

Arusiak pisze: 23 grudnia 2019, 21:35
rockstar pisze: 23 grudnia 2019, 08:25 Podaj swoją nazwę użytkownika, aby cię zawczasu dodać na czarna listę kupujących.
Zapewne w opisie było, że kapsle NIEBUTELKOWANE, a ty zas robisz afere z dupy.....
A może ty podasz mi swoją nazwę użytkownika?

na szczescie jeszcze nic ci nie sprzedałem i boże uchowaj od takich kolekcjonerów. jeszcze troche to zeby uznać kapsel za niebutelkowany bedzie musiał być z maszyny wyciągnięty w rękawiczce i w stanie mennicznym.

rockstar
Posty: 35
Rejestracja: 02 października 2018, 14:06

Re: Allegrrro

#24 Post autor: rockstar »

Mike007 pisze: 23 grudnia 2019, 21:48 Swoją drogą, wracając do tematu, dziś przy okazji wystawiania aukcji zostałem niemiło zaskoczony nową formą allegro tzn. allegro lokalnie. Nowa forma całkowicie do mnie nie przemawia, wprowadza nieczytelność, nie sprzyja masowemu i szybkiemu wystawianiu aukcji. Przeszkadza mi również siłą narzucane przez allegro przejście ze zwykłego konta na ,,allegro lokalnie:". Nie wczytywałem się w regulaminy itd., ale jak tak ma od teraz wyglądać sprzedaż przez prywatnych użytkowników to ciemno to widzę... Handel kapslami na allegro chyba powoli zacznie obumierać. Ale może to i dobrze, może wróci kultura giełdowa, może ceny niektórych kapsli trochę spadną.
Było mówione, że allegro lokalnie będzie dla prywatnych osób, coś jak OLX. Czyli portal z ogloszeniami lokalnymi ( w tym jak widać dalej możliwość aukcji - licytacji) . A allegro zostaje serwisem dla sklepów.

Awatar użytkownika
konrad
Posty: 319
Rejestracja: 14 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Allegrrro

#25 Post autor: konrad »

Mike007 pisze: 23 grudnia 2019, 21:48 Swoją drogą, wracając do tematu, dziś przy okazji wystawiania aukcji zostałem niemiło zaskoczony nową formą allegro tzn. allegro lokalnie. Nowa forma całkowicie do mnie nie przemawia, wprowadza nieczytelność, nie sprzyja masowemu i szybkiemu wystawianiu aukcji. Przeszkadza mi również siłą narzucane przez allegro przejście ze zwykłego konta na ,,allegro lokalnie:". Nie wczytywałem się w regulaminy itd., ale jak tak ma od teraz wyglądać sprzedaż przez prywatnych użytkowników to ciemno to widzę... Handel kapslami na allegro chyba powoli zacznie obumierać. Ale może to i dobrze, może wróci kultura giełdowa, może ceny niektórych kapsli trochę spadną.
Póki co jest jeszcze możliwość wystawiania na "normalnym" Allegro tylko trochę ukryli tą opcje.
Przy wystawianiu przedmiotu są dwie opcje do wyboru - Allegro lokalnie i Allegro lokalnie z widocznością na zwykłym Allegro.
A trzecia opcja poniżej drobnym druczkiem, nie rzucająca się w oczy i cieżko ją zauważyć - Możesz też wystawić przez dotychczasowy formularz.

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Allegrrro

#26 Post autor: krzysio »

Czytałem wczoraj w Onecie, że obowiązkowe wystawianie na alle lokalnie dla prywatnych sprzedawców odsunięto o 6 miesięcy. Dobre i tyle....
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
rwjak
Posty: 710
Rejestracja: 05 lutego 2012, 20:40
Lokalizacja: WROCEK

Re: Allegrrro

#27 Post autor: rwjak »

Arusiak pisze: 22 grudnia 2019, 19:34 Uwielbiam takie przesyłki z Allegro. Sporo pracy mnie czeka. Na szczęście mam spirytus.
Poza tymi na zdjęciu dotarły do mnie tampony wybrudzone jakimś pyłem, prawdopodobnie z remontu.
WD 40 !

Arusiak
Posty: 358
Rejestracja: 25 maja 2018, 13:30

Re: Allegrrro

#28 Post autor: Arusiak »

rockstar pisze: 23 grudnia 2019, 21:49
Arusiak pisze: 23 grudnia 2019, 21:35
rockstar pisze: 23 grudnia 2019, 08:25 Podaj swoją nazwę użytkownika, aby cię zawczasu dodać na czarna listę kupujących.
Zapewne w opisie było, że kapsle NIEBUTELKOWANE, a ty zas robisz afere z dupy.....
A może ty podasz mi swoją nazwę użytkownika?

na szczescie jeszcze nic ci nie sprzedałem i boże uchowaj od takich kolekcjonerów. jeszcze troche to zeby uznać kapsel za niebutelkowany bedzie musiał być z maszyny wyciągnięty w rękawiczce i w stanie mennicznym.
Uchować przed kolekcjonerem, któremu zależy na jak najładniejszych egzemplarzach w swojej kolekcji?

Awatar użytkownika
adam1108
Posty: 350
Rejestracja: 01 listopada 2014, 21:14
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Allegrrro

#29 Post autor: adam1108 »

krzysio pisze: 23 grudnia 2019, 22:44 Czytałem wczoraj w Onecie, że obowiązkowe wystawianie na alle lokalnie dla prywatnych sprzedawców odsunięto o 6 miesięcy. Dobre i tyle....
Bodajże do końca kwietnia 2020.
Na normalnym allegro będą tylko firmy i sklepy internetowe.
Pasja przerodziła się w obsesję!

Aktualna liczba polskich kapsli bez sygnatur 2502 (stan na 20.01.2024)
Zbieram tylko kapsle butelkowane.

Jestem otwarty na każdą możliwą wymianę
Moje duble: http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=2&t=3998

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Allegrrro

#30 Post autor: Pluto »

adam1108 pisze: 24 grudnia 2019, 09:25
krzysio pisze: 23 grudnia 2019, 22:44 Czytałem wczoraj w Onecie, że obowiązkowe wystawianie na alle lokalnie dla prywatnych sprzedawców odsunięto o 6 miesięcy. Dobre i tyle....
Bodajże do końca kwietnia 2020.
Na normalnym allegro będą tylko firmy i sklepy internetowe.
Uważam to za strzał w stopę allegro. Czas pokaże co z tego wyjdzie.
W ten sposób przed duża szansą stoi OLX, wystarczy dorzucić opcję licytacji i będzie bardzo ładna konkurencja dla allegro.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

ODPOWIEDZ