(ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

(ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#1 Post autor: Cooper »

Zgodnie z obietnicą zakładam tutaj wątek gdzie można dyskutować nad ewentualną przyszłą Ankietą Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020.

Ja z pewnością nie bedę jej prowadził gdyż z góry już w grudniu zastrzegłem że to jednorazowy wybryk z mojej strony :)

Tutaj, oficjalnie może zglosić się osoba chętna do jej prowadzenia ale też można rozmawiać o sensie prowadzenia ankiety dalej i nad jej ewentualną formą.

Et voilà !
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#2 Post autor: Serek »

Czy ktoś jest chętny podjąć to wyzwanie???

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#3 Post autor: Pluto »

Serek pisze: 23 czerwca 2020, 13:33 Czy ktoś jest chętny podjąć to wyzwanie???
Śmiało! Bierz! Liczę na Ciebie :)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#4 Post autor: yoreck »

Pluto pisze: 23 czerwca 2020, 20:14
Serek pisze: 23 czerwca 2020, 13:33 Czy ktoś jest chętny podjąć to wyzwanie???
Śmiało! Bierz! Liczę na Ciebie :)
Też popieram! Bierz! Dodam również ,że nie wezmę w niej udziału :-) Będziesz miał mniej liczenia :-)
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#5 Post autor: Serek »

yoreck pisze: 23 czerwca 2020, 21:33
Pluto pisze: 23 czerwca 2020, 20:14
Serek pisze: 23 czerwca 2020, 13:33 Czy ktoś jest chętny podjąć to wyzwanie???
Śmiało! Bierz! Liczę na Ciebie :)
Też popieram! Bierz! Dodam również ,że nie wezmę w niej udziału :-) Będziesz miał mniej liczenia :-)
Z tego co pamiętam, to udział w ankiecie był zawsze dobrowolny i nic nie wskazuje na żeby to się zmieniło.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2151
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#6 Post autor: yoreck »

Serek pisze: 02 lipca 2020, 13:02 Z tego co pamiętam, to udział w ankiecie był zawsze dobrowolny i nic nie wskazuje na żeby to się zmieniło.
Masz rację :-) dlatego dobrowolnie z góry rezygnuję z ankiety
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#7 Post autor: Serek »

Witam

Chciałbym się podjąć przeprowadzenia Ankiety za bieżący rok.
Do tej pory brałem udział w zaledwie dwóch edycjach więc mam niestety niewielkie doświadczenie od strony uczestnika. Od strony organizatora w ogóle. Mam jednak swoje przemyślenia i pomysł na to jak mogłoby to wyglądać.

Z punktu widzenia technicznego ankieta będzie się odbywać tylko w formie elektronicznej. Nie będzie możliwości przesyłania formularza ani też nie będę wysyłał podsumowania Ankiety w wersji papierowej. Ma to związek przede wszystkim możliwościami finansowymi i czasem.
Na dzień dzisiejszy zakładam, że nie będzie kapsla okolicznościowego. Po prostu nie dysponuję odpowiednimi środkami, żeby go wyprodukować, a potem rozsyłać do uczestników.

Co do zasad to bardziej skłaniam się do powrotu do tych obowiązujących w ramach XV Ankiety (do tej pory ostatniej przeprowadzonej przez GKKK). Może lekko zmodyfikowanych, z uwzględnieniem podejścia Coopera z ostatniej aukcji.

W ramach ankiety będą zliczane piwne kapsle polskie i zagraniczne jak i polskie niepiwne. To ukłon w stronę tych z Was, którzy mają szersze horyzonty.
Forma formularza Ankiety będzie zbliżona do tego z ostatniej edycji ale z pewnymi modyfikacjami dostosowującymi do przyjętych zasad. Lista browarów będzie zgodna ze stroną Roberta Szyndela (www.kapsle.webd.pl)
Podsumowanie będzie pewną kompilacją tego jak opracowywali je Krzysztof w 2019 i Cooper w 2020.

Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę, że nigdy nie osiągniemy pełnego konsensusu przy ustalaniu zasad ale chciałbym przynajmniej przeprowadzić pewne konsultacje. Jeżeli macie jakieś przemyślenia, pomysły lub uwagi co do tego jak najbliższa Ankieta powinna wyglądać proszę o ich przekazanie na tym forum, lub w prywatnych wiadomościach. Jako organizator zastrzegam sobie jednak prawo do ich uwzględnienia. Po prostu nie możliwe jest pogodzenie wielu, czasem sprzecznych ze sobą interesów.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#8 Post autor: Pluto »

Super, że jesteś chętny.
Moje marzenie aby uwzględnić w ankiecie również osoby zbierającej cały świat - piwo i nie piwo.
Jeśli ktoś zbiera samo piwo to potem znajduje się w zestawieniu TOP ŚWIAT PIWO.
Jeśli ktoś zbiera piwo i nie piwo to potem znajduje się w zestawieniu TOP ŚWIAT WSZYSTKO (plus tutaj też Ci co zbierają tylko piwo).

Ot takie marzenie.
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#9 Post autor: Serek »

Pluto, tak jak wcześniej napisałem planuję wrócić do zasad z XV Ankiety, w której były brane pod uwagę również kapsle niepiwne, również w podziale na kraje, kontynenty.

Pracuję nad maksymalną automatyzacją ankiety, więc dodatkowe rubryki do zliczania nie będą stanowiły problemu.

Wzorem Coopera postaram się również zrobić zestawienia TOP10 każdej wyróżnianej kategorii.
Dla każdego coś miłego. Jeśli ktoś specjalizuje się w danych kapslach będzie mógł się poczuć wyróżniony w ten sposób.

Może to zadziała jak zachęta do liczniejszego udziału w Ankiecie.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#10 Post autor: wiki »

Przedziwne są te zasady:

- zbieramy i segregujemy kapsle wg katalogu (chyba zdecydowana większość tak robi)
- liczymy kapsle wg strony Roberta.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#11 Post autor: Kibi »

Zgadzam się z Wikim, chociaż z drugiej strony w ankiecie bierze udział ten kto chce.
Ja osobiście widzę słabe strony obecnego katalogu (np. wpisywanie nowych kapsli do nieistniejących browarów), ale pogodziłem się z tym już dawno i ułożyłem swój zbiór według nowego układu i katalog jest mi bardzo pomocny.
Nie prowadzę żadnych notatek wg układu strony Roberta i nie zamierzam poświęcać czasu na liczenie wszystkich moich kapsli od nowa na potrzeby ankiety.
A swoje 'miejsce w szyku" zawsze mogę sprawdzić w statystykach katalogu.

Ale wiem, że są osoby, które nadal nie zaakceptowały nowego katalogu i to dla nich jest ta ankieta. Plus dla tych co mają dużo czasu i chęci (albo mało kapsli :D ) żeby wszystko przeliczać jeszcze raz.
A że komuś się chce tą ankietę przeprowadzać to ja to szanuję.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#12 Post autor: Tomek »

wiki pisze: 09 lipca 2020, 08:10 Przedziwne są te zasady:

- zbieramy i segregujemy kapsle wg katalogu (chyba zdecydowana większość tak robi)
- liczymy kapsle wg strony Roberta.
W punkt!
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#13 Post autor: Serek »

Nie da się dogodzić wszystkim, to rzecz którą podkreślam od samego początku. Zresztą nie tylko ja.

Muszę przyznać, że jak do tej pory głosy są mocno podzielone. I dostaję tyle samo jasnych sygnałów za i przeciw liczeniu wg strony Roberta.

Zdaję sobie sprawę, że jakie by nie były zasady to i tak znajdą się osoby, które wypełnią ankietę po swojemu. I jak bym nie starał się tego weryfikować, to nie ma szans.
Mam pewien pomysł jak pogodzić dwa przeciwstawne (choć nie do końca) obozy. Jeżeli miałby to być warunek decydujący o tym, czy ktoś weźmie udział w ankiecie, czy też nie, to jestem skłonny popracować nad regulaminem i arkuszem zliczającym dane w taki sposób, żeby zadowolić większą liczbę osób.

Ale o tym trochę później... Proszę o trochę cierpliwości. Jest jeszcze sporo czasu, żeby nad tym popracować.
Jaka będzie ostateczna decyzja zobaczymy.

Awatar użytkownika
Cooper
Posty: 133
Rejestracja: 16 kwietnia 2005, 17:12
Lokalizacja: Warszawka

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#14 Post autor: Cooper »

Bardzo cieszę się że udało mi się znaleść osobę która poprowadzi kolejną ankietę. O to mi chodziło rok temu gdy JEDNORAZOWO i. można powiedzieć, "ratunkowo" w okolicach listopada przejałem ją od Wzmacniacza :)
Kryteria ustali i narzuci Autor czyli Serek.
Ja z pewnością po raz już nie-wiem-dwudziesty-który wezmę w niej udział i się do niej dostosuję.
W imieniu Serka i swoim zapraszam do udziału i czekam na formularz :)

Wątek ze względu na znalezienie się osoby chętnej można już uznać za zamknięty.
Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#15 Post autor: Serek »

Dzięki za przypomnienie tematu.

Sprawa jak najbardziej aktualna. Wątek dotyczący ankiety za 2020 r. został założony osobno tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=5679

Dyskusja na nim, delikatnie rzecz ujmując, nie należy do najbardziej porywających.

Niezmiennie zapraszam do udziału w najbliższej edycji ankiety, która zbliża się wielkimi krokami. Szczegóły już wkrótce w ww. wątku.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#16 Post autor: chinet »

Będą szczegóły, będzie dyskusja :)
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: (ewentualna) Ankieta Kolekcjonerów Kapsli za rok 2020 - kto chętny do poprowadzenia ?

#17 Post autor: Serek »

chinet pisze: 26 listopada 2020, 16:12 Będą szczegóły, będzie dyskusja :)
Zapraszam do wątku o przygotowywanej Ankiecie 2020 :)

W pierwszym wpisie zamieściłem szczegóły i udostępniłem robocze wersje regulaminu i listę kapsli
viewtopic.php?p=117850#p117850

ODPOWIEDZ