Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Paczka forumowa - zabawa

#421 Post autor: Frey71 »

Jeśli można to też proszę mnie dopisać za kolegą Lokys-71

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#422 Post autor: Bart »

Lokys-71 pisze: 03 października 2021, 18:43 Panowie , mnie głownie interesują kapsle z kategorii inne, jakby nikomu nie przeszkadzało, że wrzuce za nie np. wygrane kapsle odwrotki, ALBO STARSZE W WORECZEK CIUT STARSZE-to chętnie wezmę udział ponownie w zabawie.
Myślę, że jak zrobisz drobne odstępstwo to nikt nie będzie miał pretensji. Zresztą jest dużo czasu i może uda Ci się coś zdobyć do wymiany. Inna opcją jest dogadanie się z sąsiadem z listy tak jak ostatnio zrobiliśmy.


Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 V
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430
68) adinog
69) Serek
70) nosfer3
71) Ivka
72) Shrek
73) PawełN
74) danielz49
75) kopernik
76) Drek25
77) Bart
78) Kajster95
79) krzmos
80) marecki1207
81) wersa
82) Pawlo
83) Valdi
84) adam1108
85) Dziubak
86) Pluto
87) KZK16
88) Lokys-71
89) Frey71
90) almin
Ostatnio zmieniony 07 października 2021, 19:54 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#423 Post autor: FALUBAZ_ZG »

Po niecałych 24 godzinach paczka ogarnięta, spakowana, zaraz idę do paczkomatu.

Podsumowując

Polskie butelkowane wyjęte 22 dodane 23, (znów sporo dubli i złomków się pojawiło)
polskie niebutelkowane wyjęty 1, dodany 1 (tu wszystko pięknie)
Polskie starsze wyjęte 10, dodanych 10 (sporo kapsli, których nie uznałbym za starsze, a już hitem jest wrzucanie tam kapsli, od których starsze można znaleźć w woreczkach z browarami)
Polskie Serie wyjęte 25, dodane 25 (Wszystko w miarę OK, osobiście cieszy mnie fakt, ze wyszło prawie wszystko czym zapoczątkowałem ten worek)
Polskie odwrotki wygrane wyjęta 1, dodana 1
Zagranica butelkowane wyjęte 65, dodane 45

Reszty nie ruszałem
Zapewne zauważyliście, ze z zagranicy wyjąłem więcej nic włożyłem. To prawda. Pozwoliłem sobie na te samowolkę i zuchwałość. Żeby nie było, ze na krzywy ryj to uspokajam. Worek z seriami z piłkarskich mistrzostw był skromniutki - tylko 4 kapsle wiec dorzuciłem tam 35 sztuk w tym sporo z nowej serii. Myślę, ze to o wiele chodliwsze niż butelkowana zagranica. Poza tym to po pochwałach i zachwytach znów chyba spadła jakość zagranicy butelkowanej. Sporo złomu i dubli pospolitych wzorów. Z worka ogólnego z europejskimi wyjąłem kilka garści Czech i Niemiec, które mają osobne worki. Nie rozumiem ludzi, którzy na sile napychają paczkę dublami. Też zamiast dodawać 35 kapsli za 25 zagranicznych mogłem nasypać dubli i udawać, ze jest git. Nie róbmy w ten sposób, a jeśli komuś zależy na nowych kapslach to może oficjalnie dopuśćmy jakieś przeliczniki. Worka z pozaeuropejskimi nie ruszałem, a pewnie sporo bym wyjął gdyby takie przeliczniki były. Np 2-3 butelkowane PL za 1 butelkowany zagraniczny. Co wy na to?


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#424 Post autor: Bart »

Ręce opadają z tymi dublami!
Proszę zwracajcie na to uwagę i piszcie tu czy na PW.

Traktujcie paczkę tak jak byście wysyłali do najlepszego kumpla. Zabawa ma rację bytu tylko wtedy gdy traktujemy siebie z szacunkiem. W innym przypadku nie ma to sensu! Albo robimy to dobrze tak żeby chętnie na nowo się dopisać do listy albo każdy wyciąga co lepsze, dowali złomu i dubli a paczka zdechnie i po zabawie. Szkoda tylko osób które poświęciły czas i kapsle.

Poproszę kolejną osobę, która ma trochę czasu na:
1) wywalenie dubli i złomu (zielone światło)
2) wyraźne opisanie woreczka że starszymi polskimi i ewentualne przeniesienie starszych z innej kategorii do właściwej.

Licząc na uczciwość proponuje zaprzestania liczenia zagranicy i polskich butelkowanych.

Nie traktujcie paczki jak gorącego kartofla. Rozumiem że ktoś nie ma czasu i chce szybko wysłać paczkę dalej żeby nie blokować ale nikt też się nie będzie obrażał jak paczka zostanie przejrzana dokładnie i poleży u Was trochę dłużej - do czego zachęcam.

Co do propozycji "przeliczanki" to funkcjonuje to nieformalnie. Wygląda to tak, że dostaję PW i ktoś proponuje co wrzuci za interesujące go kapsle. Zawsze były to porządne oferty, które podnosiły jakość paczki. Stworzenie szablonu co i za ile kapsli w/g mnie się nie uda.
Co mogę zaproponować? Potrzeba dwóch, trzech (więcej czy mniej nie ważne) osób do moderowania paczki i prywatnych wiadomości. Namiary na te osoby będą ogólnodostępne. Każda kolejna osoba biorąca udział w zabawie dostałaby konkretną instrukcję i wsparcie tych osób. Unikamy w ten sposób błędów i powstaje lepsza komunikacja oraz integracja.
Jak ktoś jest chętny to zapraszam do kontaktu.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#425 Post autor: FALUBAZ_ZG »

U mnie paczka była niecałe 24 godziny, bo dziś wyjeżdżam i do niedzieli mnie nie ma. Z przyjemnością bym w niej dłużej pogrzebal, ale wtedy by się wszystko o jakiś tydzień przesunęło. Nastepnym razem chetnie posprzatam.
Pozdr

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#426 Post autor: almin »

Mogę prosić o ponowne dopisanie na listę?
Dziękuję.
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

f430
Posty: 59
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 14:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#427 Post autor: f430 »

Za zgodą Barta wyrzuciłem z paczki bardzo dużo dubli tj. prawie 200 polskich butelkowanych oraz około 250 dubli i złomu zagranicznych butelkowanych. Niestety, ale stan kapsli i ilość dubli od czerwca bardzo się pogorszył. Najlepiej o tym świadczy, że w ciągu 4 miesięcy doszło prawie 300 polskich butelkowanych kapsli, ale 2/3 z nich to były duble!

Po uprzątnięciu paczki
wyjąłem 12 / dodałem 33 PL butelkowanych
4 / 6 PL starszych
2 / 2 PL dziewice
2 / 2 PL serie
5 / 5 PL niepiwne
21 / 23 zagraniczne butelk.
28 / 28 zagraniczne pozaeuropejskie
1 / 1 zagraniczne dziewice

Wydrukowałem nową listę bo na starszej się kończyło miejsce oraz dorzuciłem kolumny z
PL starszymi
PL niepiwnymi
zagranicznymi pozaeuropejskimi

Polskie są na jednej stronie, a zagraniczne na odwrocie bo się nie zmieściły. Starej listy nie wyrzucałem i jest w paczce. Zmieniłem również karton bo stary był w średnim stanie. Jednak jak ktoś by dorzucił sporą ilość nowych kapsli to przydałby się trochę większy bo ten jest tak "na styk" ale nie miałem innego.

Kolejne osoby proszone są o
- wywalenie złomu z PL butelkowanych (przede wszystkim pogięte kapsle)
- sprawdzenie woreczka ze starszymi kapslami i ewentualnie przerzucenie ich do "zwykłych" PL (przerzuciłem tylko te których byłem pewien, że starszymi tj. 15+ lat nie są)

Chętnie dopiszę się ponownie na listę.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#428 Post autor: PawełN »

Kurczę, mi by się trochę dubli przydało, przyznaję.
Czy mógłbym prosić o wrzucenie tych dubli do jakiegoś osobnego worka? Jak paczka dojdzie do mnie to ten worek wezmę i tym samym uwolnię od nich paczkę.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#429 Post autor: Bart »

Jeszcze raz dzięki za ogarnięcie tematu!
Apeluję aby nie iść w ilość a jakość. Nie wrzucajmy do paczki kapsli, które nam zalegają na zasadzie pozbycia się. Co jakiś czas ktoś podejmuje heroiczną walkę z dublami i tak te kapsle lądują w śmietniku. Są to popularne i teraźniejsze wzory. Nie ma przymusu wkładania większej ilości kapsli niż się wyjęło przecież.


Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 V
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430 V
68) adinog V
69) Serek V
70) Ivka V
71) nosfer3
72) Shrek
73) PawełN
74) danielz49
75) kopernik
76) Drek25
77) Bart
78) Kajster95
79) krzmos
80) marecki1207
81) wersa
82) Pawlo
83) Valdi
84) adam1108
85) Dziubak
86) Pluto
87) KZK16
88) Lokys-71
89) Frey71
90) almin
91) f430
92) Serek
93) caralinus
Ostatnio zmieniony 27 października 2021, 08:29 przez Bart, łącznie zmieniany 3 razy.

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Paczka forumowa - zabawa

#430 Post autor: adinog »

Paczka pojechała w dalszą podróż do Pana Serek :) . Paczka tak urosła ( 4,1 kg) że miałem problem z zapakowaniem jej( nie miałem większego kartonu) .W paczce jest ładny porządek , wszystko w woreczkach opisane . Do paczki włożyłem z boku w kopercie etykiety ,może ktoś weźmie sobie. Po oczyszczeniu paczki przez f430 paczka wygląda lepiej , nie ma tyle dubli , a zdarzają się kapsle gorszej jakości nowsze niż te opisane jako starsze . Nie miałem zbyt dużo czasu by zająć się wywaleniem złomu .
Zagranicznych kapsli nie ruszałem , nie zbieram już.
Polskie - i tu mam problem bo zapodziała mi się kartka z ilością i nie jestem pewien ile dokładnie wymieniłem , jak paczka dotrze do Serka to odczyta stan i wtedy uzupełnię moje dane .
Poczekam chwilę i się dopiszę znowu

Ivka
Posty: 117
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 17:47

Re: Paczka forumowa - zabawa

#431 Post autor: Ivka »

Cieszę się że pojawiły się etykiety . Z pewnością znajdą nowego właściciela :P

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Paczka forumowa - zabawa

#432 Post autor: adinog »

Dziękuję p. Serek za przesłanie mi potrzebnych danych , teraz uzupełnię je.
Polskie butelkowane : wyjęte 11 - włożone 15
Polskie starsze : 8 - 10
Polskie dziewice : 6 - 6
Kolekcjonerskie : 0 - 0
Odwrotki :1 - 1
Polskie serie : 0 - 0
Niepiwne : 1 - 1

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#433 Post autor: Serek »

Paczka ogarnięta i rusza w dalszą drogę.

Moje podsumowanie:
Polskie butelkowane : wyjęte 9 - włożone 27
Polskie starsze : 2 - 2
Polskie dziewice : 26 - 29
Kolekcjonerskie : 12 - 9
Polskie serie : 1 - 1
Wyjęte 8 szt. reklamówek Can-Pack'a od Wersa.


Reszty nie tykałem i nie liczyłem bo mnie nie interesują.

Od razu śpieszę z wyjaśnieniami co do powyższych statystyk. Po konsultacji z Bartem wyjąłem o 3 szt. Kolekcjonerskich więcej niż włożyłem z powrotem, ale za to wyrównałem te braki w polskich dziewicach. Bartek obiecał, że jak paczka do niego trafi to wyrówna braki w tym zbiorze, które narobiłem.
W polskich butelkowanych moim poprzednikom lekko pomyliły się rachunki. W rzeczywistości w woreczku było ich kilkanaście szt. więcej niż to podawali w tabelce. Akurat tak się składa, że były to albo duble albo złomki. Usunąłem je i zastąpiłem innymi w dobrym stanie, tak żeby się nie powtarzały.

Kartonik zostawiłem ten sam, bo jakoś udało mi się w nim upchać wszystkie kapsle, a nie jest jeszcze w najgorszym stanie.

Dodatkowo zgodnie z prośbą dodałem kilka etykiet.

A teraz tradycyjnie kilka przemyśleń i wrażeń na gorąco:
1. Bardzo cieszy, że moje porządki i wkładanie liczniejszych browarów do oddzielnych woreczków się przyjęły i od maja są nadal respektowane. To znaczy, że było warto :)
2. Szkoda, że w polskich dziewicach aż 20% to powtórki. Zdarzają się kapsle powtórzone kilkukrotnie. Nie jest to tak wielki problem jak poprzednio., ale to oznacza, że nadal niektórym z nas nie chce się sprawdzać co jest w paczce i wrzuca, co popadnie. Miejmy nadzieję że nie z premedytacją. Jedyne co z tym zrobiłem to wymieniłem kilka dubli na inne kapsle, które się nie powtarzały. Resztę dubli umieściłem w osobnym woreczku, który odpowiednio opisałem, żeby nie było wątpliwości. Niestety nie miałem możliwości zastąpić ponad 20 kapsli innymi. Trzeba się zastanowić co dalej z nimi?
3. Dzięki wcześniejszym porządkom, w polskich butelkowanych powtórki zdarzają się na szczęście zupełnie sporadycznie, co jak na taką liczbę kapsli może tylko cieszyć i oby tak dalej.
4. Trochę martwi stan polskich starszych, bo szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego. Po pierwsze zdarzają się w tym woreczku te same kapsle, co w polskich butelkowanych. Po drugie znalazłem kilka kapsli w gorszym stanie (delikatnie mówiąc) ale ich nie wyjmowałem bo wychodzę z założenia, że niektórym z nas mimo wszystko mogą się przydać w myśl zasady: lepszy byle jaki, niż żaden. Po trzecie zadałem sobie trochę trudu i sprawdziłem orientacyjny wiek kapsli. Na podstawie łatwo dostępnych informacji z Katalogu okazało się, że aż 27 z 62 kapsli w tym worku jest z 2006 roku lub młodszych.
Oczywiście odłożyłem je w osobny woreczek z opisem. Najchętniej bym je stąd wywalił i zastąpił czymś rzeczywiście starym ale nie mam jak. Może kolejni uczestnicy pomogą???
5. Trochę zdziwił mnie fakt, że wśród kolekcjonerskich jest tak mało kapsli browarnianych z kategorii Inne (tampodruki, lasery, BD itp.). Jeśli ten zbiór nadal by się rozrastał to należałoby przemyśleć podział na np. kolekcjonerskie i okolicznościowe w osobnej koszulce/worku i "browarniane" (w tym BD) i w innej(-ym).
6. Patrząc na tabelkę trochę dziwią liczby bo czasami sa spore rozbieżności.
7. Powtarzam jeszcze raz za Bartkiem. Nie śpieszmy się z paczką i poświęćmy jej tyle czasu, żeby rzetelnie podejść do tematu. Naprawdę policzenie wszystkich kapsli z woreczków, z których akurat korzystamy nie nastręcza wielkich problemów a może czasami pomóc w kontroli stanu paczki.

Podsumowując uważam, że jest całkiem nieźle. Ja osobiście znalazłem dla siebie kilka nowych wzorów i ponad 20 dziewic na podmiankę butelkowanych z kolekcji. Trzymajmy się porządku a to najważniejsze. Oby nadal paczka szła w dobrym kierunku.
Życzę udanej zabawy kolejnym osobom.


Już teraz proszę o dopisanie mnie do listy za f430.

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 64
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Paczka forumowa - zabawa

#434 Post autor: nosfer3 »

Witam.
Dostałem info że zostałem pominiety w kolejce.Mam nadzieję że to niezamierzona sytuacja ze strony "Serka".Poprosiłem Ivke aby paczka od niej trafiła do mnie a nastepnie wg kolejnosci

Ivka
Posty: 117
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 17:47

Re: Paczka forumowa - zabawa

#435 Post autor: Ivka »

Oczywiście jak dla mnie to nie ma żadnego problemu.

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#436 Post autor: Serek »

nosfer3 pisze: 21 października 2021, 19:02 Witam.
Dostałem info że zostałem pominiety w kolejce.Mam nadzieję, że to niezamierzona sytuacja ze strony "Serka". Poprosiłem Ivke aby paczka od niej trafiła do mnie a nastepnie wg kolejnosci
Najmocniej Cię przepraszam, nawet nie wiem jak to się stało...
Jeśli mogę Ci się jakoś zrewanżować za tą pomyłkę to wal śmiało na PW.

Ivka
Posty: 117
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 17:47

Re: Paczka forumowa - zabawa

#437 Post autor: Ivka »

Paczka jutro wyrusza do kolegi Nosfer3 .
Raporcik:
Seria wyjete 10 wlożone 10
Polska dziewice 3-3
Polska butelkowane 16 - 21
Zagranica dziewice 6 - 6
Zagranica butelkowane 36 -40
Pozaeuropejskie 4 - 4
Wygrane odwrotki 0 - 3
Inne zamknięcia 0 - 7
Reszta bez zmian .
Wielkie podziękowania i szacun za segregację kapsli na kraje a polskie kapsle ,na browary . Ułatwia to znacznie wymianę i skraca czas przeglądania
zawartości całej paczki . Co do zawartości , kapsle w stanie ogólnie dobrym ale zdarzają się złomki popularnych wzorów co jest bezsensowne . Pozatym ilość dubli jest spora np. Perły export buteklowanej jest chyba z 5 sztuk a przecież to tak popularny wzór że wątpliwe jest by był ktoś na nie chętny . I takich wzorów jest więcej , w zagranicznych zresztą podobnie . Do tego dochodzą te same wzory ale w dziewicy. Dublowanie takich kapsli nie ma większego sensu a w związku z tym liczenie nic nie daje , ważniejsze jest to ile tak naprawdę jest wzorów a nie ile jest sztuk,
I jeszcze jedna moja uwaga : zwracajmy uwagę też na stan kapsli pod względem czystości . Nie chodzi mi o odkażanie czy dezynfekcję ale resztki ziemi czy piasku można usunąć z kapsla bez problemu . To w jakim stanie są kapsle które wkladamy do paczki świadczy o szacunku do całej inicjatywy oraz do innych kolekcjonerów.
Serdeczne podziękowania za etykiety , dorzuciłam okolo 60 szt , może komuś się przydadzą.
Paczka sprawiła wiele radości czego i Wam życzę !

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 492
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa

#438 Post autor: Serek »

Co do Perły Export z butelki to owszem było kilka sztuk tego wzoru ale z różnymi sygnaturami, o ile mnie pamięć nie myli.

Ivka
Posty: 117
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 17:47

Re: Paczka forumowa - zabawa

#439 Post autor: Ivka »

Serek pisze: 26 października 2021, 20:05 Co do Perły Export z butelki to owszem było kilka sztuk tego wzoru ale z różnymi sygnaturami, o ile mnie pamięć nie myli.
Zatem przepraszam bo pamięć Cię zapewne nie myli :) A na sygnatury nie zwracałam uwagi . Mój błąd .

Awatar użytkownika
caralinus
Posty: 380
Rejestracja: 21 czerwca 2014, 21:26
Lokalizacja: Swarzewo k.Pucka / pomorskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#440 Post autor: caralinus »

ja bym prosił o ponowne dopisanie do listy
piwne i nie piwne bez sygnatur Polskie, zagraniczne serie , zakrętki PET Polskie , porcelanki Polskie

dubelki :https://chomikuj.pl/caralinus

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 64
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Paczka forumowa - zabawa

#441 Post autor: nosfer3 »

Witam.
Dziękuje za umożliwienie udziału w zabawie.Pomysł z paczką przedni,poznałem sporo ciekawych osób,nawiązałem nowe kontakty,jednym słowem same plusy.
Co do samej paczki.Paczka skierowana do mniej niż średnio zaawansowanych kolekcjonerów.Paczka/kapsle w mojej ocenie w stanie dobrym zważywszy przez ile rąk przeszła.Większosć kapsli w stanie bardzo dobrym lub dobrym ale trafiają się też czarne owieczki.Super pomysł z podziałem na kategorie i upakowaniem tego do osobnych woreczków.Znacznie przyspiesza to segregacje i wyszukiwanie.Nawiasem pisząc woreczki strunowe juz mocno podniszczone,przydałaby sie ich wymiana,niestety nie miałem takowych pod reką.Sporo kapsli sie powtarza ale zwykle to odmiany z sygnaturami.W dziewicach osobny woreczek z dublami (na tą chwilę jest ich 30 i wliczone w zakres "polskich dziewic").Trzeba by rozpatrzyc czy nie usunąc ich choć z drugiej strony może ktoś cos dla siebie tam znajdzie.Niech decydenci zadecydują.Woreczek opisany jako starsze to jakaś fikcja,zupełnie nie spełnia założonej roli.Widocznie rożne osoby różnie postrzegaja pojęcie "starsze".Miały byc poniżej 2006 roku a są raczej poniżej 2016.
Co do mojej ingerencji w paczke.Zagranicznych nie ruszałem.Nie zbieram więc nie wtykałem tam swoich paluchów.Podobna sytuacja z niepiwnymi i kolekcjonerskimi.
Raporcik:
Seria wyjete 0 wlożone 0
Polska dziewice 4-4
Polska butelkowane 12 - 24
Zagranica dziewice 0 - 0
Zagranica butelkowane 0 -0
Pozaeuropejskie 0 - 0
Wygrane odwrotki 0 - 0
Inne zamknięcia 0 - 0
Starsze 2 - 2
Reszta bez zmian .

Paczka wysłana do kolegi "Shrek"

Pozdrawiam i dziekuje -Maciej (nosfer3)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#442 Post autor: Bart »

Będę chciał większą opieką objąć woreczek ze starszymi kapslami bo w złą stronę to poszło. Jak paczka będzie u mnie to postaram się to odbudować.
Jak ktoś będzie chętny wspomóc to zapraszam.
Natomiast chciałbym wyraźnie oznajmić, że zarówno ja jak i kilku kolegów nie będziemy ciągle dokładać kapsli.

Wiem, że paczka jako całość poszła w lepszą stronę z drobnymi niedociągnięciami, które na bieżąco są korygowane.
Oczekuję jednak skoku jakościowego. Dzięki za dobre słowo tu w temacie i wsparcie w PW.

nosfer3 pisze: 29 października 2021, 21:05 poznałem sporo ciekawych osób,nawiązałem nowe kontakty
Brawo! O to właśnie chodzi. Cel osiągnięty.

Shrek
Posty: 71
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#443 Post autor: Shrek »

Nosfer3, dziękuję za przesłanie paczki i sympatyczny kontakt.
InPost melduje, że paczka ugrzęzła w sortowni i tam "zimuje" od piątku, więc pewnie dotrze do mnie jakoś po długim świątecznym weekendzie. Zamelduję, jak tylko ją otrzymam i przejrzę.
PawełN, podaj na mój priv jakiś kontakt, by uzgodnić w jaki sposób i gdzie paczka będzie miała być potem przekazana.

Shrek
Posty: 71
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa

#444 Post autor: Shrek »

Paczka dotarła do mnie. Zabieram się za przeglądanie zawartości.

FALUBAZ_ZG
Posty: 199
Rejestracja: 27 stycznia 2019, 17:03

Re: Paczka forumowa - zabawa

#445 Post autor: FALUBAZ_ZG »

A ja się dopiszę


Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 V
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430 V
68) adinog V
69) Serek V
70) Ivka V
71) nosfer3
72) Shrek
73) PawełN
74) danielz49
75) kopernik
76) Drek25
77) Bart
78) Kajster95
79) krzmos
80) marecki1207
81) wersa
82) Pawlo
83) Valdi
84) adam1108
85) Dziubak
86) Pluto
87) KZK16
88) Lokys-71
89) Frey71
90) almin
91) f430
92) Serek
93) caralinus
94) FALUBAZ_ZG

adinog
Posty: 166
Rejestracja: 17 lipca 2015, 10:52

Re: Paczka forumowa - zabawa

#446 Post autor: adinog »

Poproszę o dopisanie mnie na listę :)

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 436
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa

#447 Post autor: Bart »

Słuchajcie, na tą chwilę dział ze starszymi praktycznie nie istnieje. Pisze to tu oficjalnie, żeby kolejne osoby z listy nie były rozczarowane. Coś poszło nie tak i mimo szczerych chęci oraz pomocy od kilku osób temat padł. Nie rozumiem czemu tak się dzieje. Przepraszam za niedopilnowanie!
Paczka jako zabawa spełnia swoją rolę. Raz, że kapsle, dwa nowe znajomości, trzy emocje. Coś zawodzi jeżeli chodzi o odpowiedzialność. W dalszym ciągu są osoby, które dostając karton z kapslami dostają kociokwiku i jedynym ich celem jest wybranie co lepsze a dołożenie tego co im zalega...i szkoda wyrzucić do kosza.
Tak trudno wyciągnąć coś fajnego i tak samo coś fajnego ze swoich dubli dołożyć ? Nic więcej nie oczekuję! Nikt nie każe wyciągać 2 kapsli i żeby fajnie wyglądało włożyć 20 zebranych spod sklepu.
Napiszę tylko o sobie...W ten projekt włożyłem ponad 500 sztuk (na start 350) Tak to się zaczęło --->
viewtopic.php?f=1&t=5720
Wszystkie kapsle były w stanie bardzo dobrym i jakiś mały % dobrym. Kapsle czyste, bez piachu bo najnormalniej w świecie wstyd mi było inne włożyć.
Nie byłem jedyny. Grono naprawdę fajnych, życzliwych osób postąpiło podobnie!
Chcę jeszcze raz podziękować za wszelką pomoc i za wszystkie Wasze inicjatywy.

Poczekam na swoją kolej, zrobię porządek i znowu dołożę kapsle bo m.in. będę chciał odbudować dział starsze. Zrobię to dla super osób z forum, które poświęciły swój czas, wspomogły kapslami, pomysłami...bo dla nich WARTO!
Jeżeli jednak znowu dojdzie do sytuacji, w której poczuję się po ludzku zawiedziony to odpuszczam temat całkowicie.

Z tego miejsca moja prośba/apel
Jeżeli ktoś czuje, że jest w stanie pomóc to zapraszam do kontaktu. Zróbmy na bazie tego co już osiągnęliśmy coś jeszcze bardziej fajnego!
Wszystkie pomysły mile widziane tu w temacie czy PW.




Lista:

0) Bart
1) rybson_sc V
2) PawelG V
3) kopernik V
4) drek25 V
5) Pluto V
6) caralinus V
7) marecki1207 V
8) Ivka V
9) Zagul V
10) Bart V
11) Serek V
12) FALUBAZ_ZG V
13) Jacek V
14) Mint888 V
15) filips33 V
16) Wiśnia V
17) Fabioman V
18) f430 V
19) KZK16 V
20) Patryk V
21) krzmos V
22) Shrek V
23) adinog V
24) almin V
25) kopernik V
26) wersa V
27) Bart V
28) nigga1983 V
29) caralinus V
30) juras_yyy V
31) guma V
32) marecki1207 V
33) drek25 V
34) Delma21 V
35) Frey71 V
36) Capsello V
37) Ivka V
38) lachu1994 V
39) Serek V
40) rybson_sc V
41) FALUBAZ_ZG V
42) PawelG V
43) filips33 V
44) f430 V
45) KZK16 V
46) Shrek V
47) adinog V
48) Lokys-71 V
49) Bart V
50) Tomek V
51) wersa V
52) caralinus V
53) marecki1207 V
54) Pluto V
55) Paweł V
56) Wiśnia V
57) Delma21 V
58) kopernik V
59) krzmos V
60) lachu1994 V
61) Patryk V
62) mu0dy V
63) Naitsabess V
64) filips33 V
65) KZK16 V
66) FALUBAZ_ZG V
67) f430 V
68) adinog V
69) Serek V
70) Ivka V
71) nosfer3 V
72) Shrek V
73) PawełN
74) danielz49
75) kopernik
76) Drek25
77) Bart
78) Kajster95
79) krzmos
80) marecki1207
81) wersa
82) Pawlo
83) Valdi
84) adam1108
85) Dziubak
86) Pluto
87) KZK16
88) Lokys-71
89) Frey71
90) almin
91) f430
92) Serek
93) caralinus
94) FALUBAZ_ZG
95) adinog

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#448 Post autor: PawełN »

Przecież w warunkach zabawy jest napisane że jeśli kapsle są wątpliwej jakości to robimy zdjęcie i wysyłamy tutaj.
Każdy jednak się chyba boi to robić. Ja rozumiem że nikt nie chciałby aby takie sytuacje występowały, ale w końcu przejrzystość wyjdzie na dobre dla nas wszystkich.
Znak towarzyszy zastrzelonych

Awatar użytkownika
nosfer3
Posty: 64
Rejestracja: 12 lipca 2017, 08:11

Re: Paczka forumowa - zabawa

#449 Post autor: nosfer3 »

Wg mnie woreczek "starsze" o ile ma istnieć i trzymać poziom powinien podlegac szczegółowej rozpisce i takową inwidualnie posiadać.Mam tu na mysli każde wyjęcie i i dołożenie powinno podlegac szczegółowemu rozpisaniu,chociażby z nr kapsla z katalogu.Tyle starczy by kontrolowac nieprzewidziane ruchy i wyłapac w razie czego punkty krytyczne.

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 363
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa

#450 Post autor: PawełN »

Popieram powyższy pomysł. Prosty logbook dla działu starsze powinien rozwiązać kwestię jakości kategorii starszych.
Przy okazji stanowiłby też wskazówkę jakie kapsle tam powinny być a jakie nie.
Znak towarzyszy zastrzelonych

ODPOWIEDZ