Katalog kapsli polskich

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
pawlosek12
Posty: 1505
Rejestracja: 19 lutego 2015, 12:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1861 Post autor: pawlosek12 »

Może by poprawić zdjęcia starych wzorów by zgadzały się z faktycznymi wzorami co ludzie mają i wyrzucić te co są zrobione z oryginalnego wzoru a wogule go nie było na butelkach. Zrobił bym porządek też z sygnaturami by nie robić wątpliwości przy starych wzorach czy to jest ta sygnatura czy nie bo dużo kolekcjonerów ma kłopot do sygnatur w starych wzorach. Jest to do dyskusji.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1862 Post autor: chinet »

Jurek, mniemam, że Radekj7 chciał pokazać różnicę koloru w blachach: złoty matowy, złoty błyszczący, srebrny i umownie srebrno-złoty. W katalogu praktycznie wszystkie kapsle są przypisane do dwóch, a w zasadzie do trzech kolorów blachy: dwa złote (matowy i błyszczący) oraz srebrny, pomijam już złoty 'malowany" :wink: . Niestety właśnie ten kolor srebrny stwarza kolekcjonerom najwięcej problemu. Niektóre kapsle w katalogu mają niby srebrną blachę (np. wspomniana Bydgoszcz) w rzeczywistości jest to coś pośredniego pomiędzy kolorem srebrnym a złotym. Niedoświadczony kolekcjoner będzie szukał takiego wzoru na srebrnej blasze. Same zdjęcia porównawcze nie do końca wyjaśniają sprawę. To trzeba jak krowie na miedzy przedstawić odpowiednim opisem pod każdym takim kapslem, że blacha jest srebno-złota. Albo po prostu przesunąć te kapsle jako odmiana koloru złotego :) .
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1863 Post autor: krzysio »

Radekj7 pisze: 17 października 2022, 21:12 Jedynym rozwiązaniem było zrobienie zdjęcia pod niewielkim kątem... Czy zatem "musi" czekać nas rewolucja w zakresie formy prezentowania kapsli??
Mówię za siebie - w/g mnie Wismat nie stwarza problemów w dodawaniu odmian, gdy zdjęcie jest 'pod kątem' - zwłaszcza jeśli to uwypukla różnicę, pomaga w jej zobaczeniu.
Co innego jest istotne. Twoje zdjęcia są dobrej jakości, a inne - także te pokazane na forum ( nikogo się nie czepiam ) - są słabe. Zdjęcia katalogowe, które pochodzą ode mnie są niemal zawsze skanowane. Kilka osób na forum pokazuje zdjęcia zrobione po mistrzowsku i takie można dodawać jako objaśnienie, czy odmiana. Trzeba tylko wyraźnie zwrócić uwagę Mateuszowi i On musi mieć na to czas. Wysyłam czasem do Mateusza zdjęcie lub skan i cierpliwie czekam ( nawet kilka miesięcy ), aż znajdzie chwilę aby je opublikować.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

Awatar użytkownika
Radekj7
Posty: 197
Rejestracja: 12 stycznia 2018, 09:41

Re: Katalog kapsli polskich

#1864 Post autor: Radekj7 »

yoreck pisze: 17 października 2022, 21:28
Radekj7 pisze: 17 października 2022, 21:12
Radek ,sądzisz ,że na podstawie swoich kapsli "golasów" Twoje Zabrze i Bydgoszcz wyglądaj na srebrne ?
Jurek, pokazałem, jakie kapsle mam w kolekcji przypisane do danych numerów w nawiązaniu do wcześniejszego wątku. Nie namawiam do traktowania ich jako wzór, jeżeli istnieją wątpliwości. Chciałem pomóc w analizie.

Jeżeli mam odnieść się do koloru blachy to Zabrze jest srebrny a Bydgoszcz nie, w mojej ocenie jest bardziej jasno-złoty.

Nie trać czasu na doszukiwanie się "wżerów" bo następnym razem do porównania wezmę dubla, który zazwyczaj jest w słabszym stanie :wink:

Przy okazji chętnie zobaczę zdjęcie porównawcze Twoich kapsli Brzesko 11 - 14, proszę.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1865 Post autor: yoreck »

chinet pisze: 17 października 2022, 23:04 Jurek, mniemam, że Radekj7 chciał pokazać różnicę koloru w blachach: złoty matowy, złoty błyszczący, srebrny i umownie srebrno-złoty. W katalogu praktycznie wszystkie kapsle są przypisane do dwóch, a w zasadzie do trzech kolorów blachy: dwa złote (matowy i błyszczący) oraz srebrny, pomijam już złoty 'malowany" :wink: . Niestety właśnie ten kolor srebrny stwarza kolekcjonerom najwięcej problemu. Niektóre kapsle w katalogu mają niby srebrną blachę (np. wspomniana Bydgoszcz) w rzeczywistości jest to coś pośredniego pomiędzy kolorem srebrnym a złotym. Niedoświadczony kolekcjoner będzie szukał takiego wzoru na srebrnej blasze. Same zdjęcia porównawcze nie do końca wyjaśniają sprawę. To trzeba jak krowie na miedzy przedstawić odpowiednim opisem pod każdym takim kapslem, że blacha jest srebno-złota. Albo po prostu przesunąć te kapsle jako odmiana koloru złotego :) .
Krzysiu ,dzięki za info :mrgreen: Ja ,jako niedoświadczony kolekcjoner ,szukam kapsli ,zgodnie z opisem w katalogu/wiem ,to nie jest biblia :-)/Nie zmienia to fakt ,że srebrny - to jest srebrny, a złoty - to złoty. Dlatego nadal szukam tych kapsli w kolorze srebrnym , i powiem szczerze ,ze Zabrze srebrne ,ze zdjęcia Radka nie przekonuje mnie ,że to jest kolor srebrny .
p.s. Radek, jak będę miał chwilę wolnego czasu zrobię fotki i wrzucę Brzesko 11-14 na forum .
p.s 1 . To tak jak sytuacja z kapslem Głubczyce z pełnym A - dla niektórych ,kolekcjonerów grubsza "nózka" i cieniutka kreseczka po środku to pełne "A" .Kilka osób mnie do tego przekonywało,że tak jest.I jakoś się nie przekonałem do tego..
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1866 Post autor: yoreck »

Radekj7 pisze: 18 października 2022, 22:59 Przy okazji chętnie zobaczę zdjęcie porównawcze Twoich kapsli Brzesko 11 - 14, proszę.
Proszę bardzo :-) Zdjęcie kapsla Brzesko 14 w katalogu jest z mojej kolekcji :oops:
Czy zrewanżujesz się swoim zdjęciem porównawczym Twoich kapsli Brzesko 11-14 ? Proszę .
Załączniki
DSCF8742.JPG
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2018
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1867 Post autor: Krzysiek »

(...)i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało! :mrgreen:
Załączniki
Desperados.jpg
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1868 Post autor: wismat »

Zdjęcie Desperadosa podmienione.

Łomża oraz Racibórz dodałem jako odmiany.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1354
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1869 Post autor: Kibi »

wismat pisze: 28 października 2022, 09:00 Zdjęcie Desperadosa podmienione.
I chwała ci za to. Nie ma argumentu przemawiającego za umieszczaniem zdjęć przedstawiających inny kapsel niż wskazuje na to opis.
Ale trzeba też powiedzieć, że zdjęcie kapsla Desperados 35 jest fatalne.
W podpisie widnieje "sygnatura ledwo widoczna" w rzeczywistości kapsel jest ledwo widoczny :D .
Mam nadzieję, że wkrótce zdjęcie zostanie podmienione na lepsze.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1870 Post autor: wismat »

To jest kapsel zeskanowany tym samym skanerem co numer poprzedni. Po prostu ten wzór jest słabiej nadrukowany w fabryce.

Zeskanowałem go jeszcze raz, ale komputerowo nie będę poprawiać zdjęcia :)
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1871 Post autor: southern »

Gdzie można zobaczyć aktualne fotki tych Desperadosów, co to ich ta dyskusja dotyczy? U mnie bez zmian.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1872 Post autor: chinet »

Jestem trollem :mad:

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1873 Post autor: southern »

Z podanego linku, tak. U mnie w Desperadosach, obraz dwóch jednakowych fotek(34 i 35). (?)

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1874 Post autor: wismat »

Mogły się gdzieś nie odświeżyć. F5 powinno pomóc.
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1875 Post autor: southern »

wismat pisze: 28 października 2022, 18:56 Mogły się gdzieś nie odświeżyć. F5 powinno pomóc.
No niestety.

Awatar użytkownika
wismat
Administrator
Posty: 3630
Rejestracja: 20 października 2006, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1876 Post autor: wismat »

A gdzie się nie odświeżyło?
https://wismat.kolekcjakapsli.pl - moja strona | https://KatalogKapsli.pl - katalog kapsli polskich

southern
Posty: 289
Rejestracja: 18 sierpnia 2014, 17:38

Re: Katalog kapsli polskich

#1877 Post autor: southern »

wismat pisze: 29 października 2022, 07:06 A gdzie się nie odświeżyło?
Zaskoczyło. Dzięki.

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Katalog kapsli polskich

#1878 Post autor: chinet »

To chyba powinno być w Etykietach, a nie Tampodrukach.
Załączniki
PHIR001.jpg
PHIR001.jpg (22.27 KiB) Przejrzano 4623 razy
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Katalog kapsli polskich

#1879 Post autor: glogowianin »

Co to za numer katalogowy? Na nr 2 i 4 kolor jest zbyt ciemny. Nie jest to też 11 bo napis biały.
Kolejny nieodkryty wzór z serii?

Zdjęcie ze skanera, więc efekt światłocienia wykluczam.
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-11-03 202000.jpg
Zrzut ekranu 2022-11-03 202000.jpg (27.41 KiB) Przejrzano 4488 razy

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1880 Post autor: Jacek »

glogowianin pisze:Co to za numer katalogowy? Na nr 2 i 4 kolor jest zbyt ciemny. Nie jest to też 11 bo napis biały.
Kolejny nieodkryty wzór z serii?

Zdjęcie ze skanera, więc efekt światłocienia wykluczam.
2

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1881 Post autor: Patryk »

Czy ktoś z Was orientuje się na jakim piwie był dostępny kapsel nr 107 z Poznania (ten złoty z liczbą "10")? Czy to było jakieś piwo lokalne, bądź przeznaczone dla konkretnego sklepu/obiektu? Kapsel jest rzadki, zaś w internecie ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat. Ja sam na przestrzeni lat 2010 i 2011 nie spotkałem nigdzie piwa z tym kapslem. Pytam z czystej ciekawości. :)

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1882 Post autor: Tomek »

Patryk pisze: 06 listopada 2022, 18:43 Czy ktoś z Was orientuje się na jakim piwie był dostępny kapsel nr 107 z Poznania (ten złoty z liczbą "10")? Czy to było jakieś piwo lokalne, bądź przeznaczone dla konkretnego sklepu/obiektu? Kapsel jest rzadki, zaś w internecie ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat. Ja sam na przestrzeni lat 2010 i 2011 nie spotkałem nigdzie piwa z tym kapslem. Pytam z czystej ciekawości. :)
Podobno piwo dla pracowników.
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

bigzbig70
Posty: 188
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: Katalog kapsli polskich

#1883 Post autor: bigzbig70 »

Piwo z tym kapslem było wypuszczone jednorazowo dla pracowników i kontrahentów browaru z okazji uzyskania 10 % przewagi w sprzedaży nad następną grupą piwowarską w Polsce. Każdy pracownik dostał tylko jedną butelkę piwa z tym kapslem.

Patryk
Posty: 195
Rejestracja: 24 marca 2019, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katalog kapsli polskich

#1884 Post autor: Patryk »

A to dopiero niezła ciekawostka! Bardzo Ci dziękuję za tę informację

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1885 Post autor: Delma21 »

@wismat

W załączniku mały błąd w pisowni do poprawki w wolnej chwili
Gdy wpisujemy w wyszukiwarce w katalogu browar krotoszyn podczas gdy katalog podsuwa sam nazwę jaką szukamy jest mała literówka, jedna literka T się tam wkradła
Załączniki
Screenshot_20221111_224443_com.android.chrome.jpg

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2154
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1886 Post autor: yoreck »

Czy to jest też Męcka Wola ? Mój nie jest odwrotką tylko ma nadruk na licu :-)
Załączniki
DSCF9088.JPG
DSCF9088.JPG (100.64 KiB) Przejrzano 4102 razy
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Mike007
Posty: 522
Rejestracja: 31 lipca 2013, 07:27
Lokalizacja: Brzóza
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1887 Post autor: Mike007 »

bigzbig70 pisze: 06 listopada 2022, 19:36 Piwo z tym kapslem było wypuszczone jednorazowo dla pracowników i kontrahentów browaru z okazji uzyskania 10 % przewagi w sprzedaży nad następną grupą piwowarską w Polsce. Każdy pracownik dostał tylko jedną butelkę piwa z tym kapslem.
Hmm... Ciekawa historia. Jak dla mnie, solidna podstawa do wykluczenia tego kapsla z działu browary i przeniesienia do działu inne - w końcu nie trafiło do ogólnodostępnej sprzedaży...
https://1drv.ms/f/s!Arqm-0vCoijQaLJ078Oqx-f0oWs - zagraniczne i polskie, piwne i niepiwne, kilka szkieł i wafli - na wymianę tylko za kapsle piwne. ZAPRASZAM!!!

Wiśnia
Posty: 1169
Rejestracja: 02 lipca 2010, 14:11
Lokalizacja: Stargard Szcz.

Re: Katalog kapsli polskich

#1888 Post autor: Wiśnia »

Tak samo jak Okocimie 53-57 do wywalenia do działu inne. :)

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 1725
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 14:59
Lokalizacja: Kraków, Rakszawa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1889 Post autor: Jacek »

I czarny Żubr.. :)

Awatar użytkownika
krzysio
Posty: 1300
Rejestracja: 14 lipca 2014, 18:55
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Re: Katalog kapsli polskich

#1890 Post autor: krzysio »

yoreck pisze: 12 listopada 2022, 19:02 Czy to jest też Męcka Wola ? Mój nie jest odwrotką tylko ma nadruk na licu :-)
Męcka Wola.

Wygląda na to, że ktoś odwrotnie blachę wyciął i wybił. Bardzo fajna ciekawostka.
Grzegorz & Krzysio
Zbieramy kapsle polskie z sygnaturami
Tutaj jest link do naszej kolekcji i dubli.

ODPOWIEDZ