Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Serek
Posty: 500
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#901 Post autor: Serek »

PawełN pisze: 17 stycznia 2023, 02:16 Jeśli chodzi o wielkość tych zdjęć to chodzi o rozmiary? Mi się całkiem dobrze wyświetlają, nawet na telefonie.
Tak, u mnie na komputerze wyświetlają się bardzo duże.
Porównaj jak wyglądają te z wpisów od Barta czy PawelG

Ale to akurat niuans.

Awatar użytkownika
mu0dy
Posty: 448
Rejestracja: 18 listopada 2008, 17:32
Lokalizacja: Wrocław | Medyka

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#902 Post autor: mu0dy »

PawełN pisze: 17 stycznia 2023, 02:16 Jeśli chodzi zaś o paczkę, to z racji faktu że wchodzi ona na styk do paczkomatu, a w moim przypadku kurier wetknął ją jeszcze tak że była szerszą stroną w węższym miejscu - to szarpałem się z nią ładnych parę minut aby wydobyć ją z paczkomatu, bo nie było nawet za co złapać.
Jak dobrze pamiętam proces jej tworzenia, to przy optymalizacji tacek jest przestrzeń na zmniejszenie jej gabarytów. Może wtedy nie będzie na styk. Jestem na liście więc jak dostanę ją w swoje ręce, to zobaczę co mogę zrobić :)

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#903 Post autor: PawełN »

No jest tam niby trochę miejsca na zmniejszenie gabarytów ale bardzo niewiele z racji faktu że tacki są od teraz w pudełkach - co tak ogólnie jest fantastycznym pomysłem, bo kapsle się nie odklejają i nie mieszają tak jak kiedyś. Tyle tylko że te pudełka zajmują dodatkowe miejsce.

Prawdopodobnie jak paczka się kiedyś rozrośnie to trzeba by ją podzielić na dwie paczki: kapsle polskie i zagraniczne... ale to jeszcze na pewno nie teraz.

Jeśli chodzi o zdjęcia to faktycznie - u mnie na komputerze też. Do tej pory widziałem tylko w telefonie i nie wiedziałem że się to aż tak rozjeżdża :/
Znak towarzyszy zastrzelonych

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#904 Post autor: Lokys-71 »

Z tego co mnie poinformował Inpost - to paczka już czeka - niestety mam 12 godzin pracy- więc jutro dopiero ok. 12 odbiorę- nadałem sprawę Kobitce, ale nie sądzę,że doniesie ten gabaryt do domu- także pewnie jak odeśpię noc dopiero odbiorę.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#905 Post autor: Lokys-71 »

Paczka odebrana i już przejrzana- stan MEGA..Dobrałem do kolekcji 38 sztuk. Jak dla mnie bomba- robię fotki i pakuje w drogę...
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#906 Post autor: Lokys-71 »

fotki wymagane do opisu paczki- jakbym coś pominął to proszę o poprawienie.Mnie gółwnie interesowały niepiwne- polskie i kolekcjonerskie.Kapsle odklejone poprawiłem.Złomki- wyjąłem 2 kapsle-dołożyłem 8.Starsza Polska wyjąłem 5- dołożyłem 10. Starsza Polska po wymianie.Odwrotki-wyjąłem 3- dołożyłem 12[w tym 4 wygrane].Niepiwne -wyjąłem 3-dołożyłem 10 .Kolekcjonerskie- wyjąłem 25-dołożyłem 25.Dodatkowo włożyłem woreczek kapsli Sierra Nevada-zagranicy nie zbieram komuś się przyda.Reszty nie ruszałem- nie zbieram. Jak nazbieram dubli kolekcjonerskich pewnie znowu się wpiszę na liste-tu mam ogromne braki.
Załączniki
DSC07637.JPG
DSC07635.JPG
DSC07632.JPG
DSC07633.JPG
DSC07631.JPG
DSC07630.JPG
DSC07628.JPG
Ostatnio zmieniony 19 stycznia 2023, 23:46 przez Lokys-71, łącznie zmieniany 1 raz.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#907 Post autor: Lokys-71 »

I komu mam wysłać paczkę - brak adresu ..brak odzewu. Może Bart pomoże...
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 500
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#908 Post autor: Serek »

Lokys-71 pisze: 19 stycznia 2023, 23:40 fotki wymagane do opisu paczki- jakbym coś pominął to proszę o poprawienie.
Jan możesz to dodaj zdjęcie wymiany Kolekcjonerskich

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#909 Post autor: Lokys-71 »

Jeszcze fotka wymiany w dziale kolekcjonerskie.
Załączniki
DSC07638.JPG
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#910 Post autor: Bart »

Lokys-71 pisze: 19 stycznia 2023, 23:42 I komu mam wysłać paczkę - brak adresu ..brak odzewu. Może Bart pomoże...
Shrek jest poinformowany.

Lokys-71 dzięki za dodatkowe kapsle!

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#911 Post autor: Lokys-71 »

Bart pisze: 20 stycznia 2023, 17:35
Lokys-71 pisze: 19 stycznia 2023, 23:42 I komu mam wysłać paczkę - brak adresu ..brak odzewu. Może Bart pomoże...
Shrek jest poinformowany.

Lokys-71 dzięki za dodatkowe kapsle!
Dorzucił bym i w kolekcjonerskich- ale uzbierałem tylko tyle takich których nie było w paczce- może innym razem będzie więcej.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Awatar użytkownika
PawełN
Posty: 372
Rejestracja: 06 maja 2006, 20:48
Lokalizacja: Koszalin

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#912 Post autor: PawełN »

Strasznie mi się te kolekcjonerskie podobają, ale niestety nie mam nic na wymianę i zawsze obchodzę się smakiem. Zawsze jak mi się jakieś kolekcjonerskie trafiają to tyko po jednym.
Skąd wy tyle tego macie? :D
Znak towarzyszy zastrzelonych

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#913 Post autor: Lokys-71 »

PawełN pisze: 20 stycznia 2023, 19:42 Strasznie mi się te kolekcjonerskie podobają, ale niestety nie mam nic na wymianę i zawsze obchodzę się smakiem. Zawsze jak mi się jakieś kolekcjonerskie trafiają to tyko po jednym.
Skąd wy tyle tego macie? :D
Ja akurat odkupiłem od Kolegi który się wyprzedawał- to co włożyłem to był maleńki ułamek tego co mi doszło do kolekcji- teraz zbieram na następną paczkę - za jakieś pół roku może uzbieram coś konkretnego.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Lokys-71
Posty: 364
Rejestracja: 02 maja 2014, 06:03
Lokalizacja: Rahmel

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#914 Post autor: Lokys-71 »

Witam wszystkich paczka została wysłana do Grzegorza-czyli Shreka. Po dotarciu potwierdzi odbiór. Oczywiście nie zapomniałem o małym woreczku kapsli z jego braków- mam nadzieję ,że będzie zadowolony.
Na razie 2836 Polska-piwne,169 pozostałe piwne 707 odwrotki, 502 inne, 367 serie oraz 577 niepiwne--razem 5214-- ale pracuję nad powiększeniem....a i 2133 na wymianę, na razie.....

Shrek
Posty: 72
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#915 Post autor: Shrek »

Niniejszym potwierdzam, że paczka dotarła na mój adres już w dniu wczorajszym. Bardzo szybko doszła, w niewiele ponad dobę (Lokys-71 nadał ją pocztą polską).
Powinienem ogarnąć ją przez weekend, najpóźniej w niedzielę wieczór, lub poniedziałek pójdzie w dalszą drogę do Mareckiego.
Jeszcze właściwie nie wiem, co jest w środku, ale z tego, co wstępnie usłyszałem telefonicznie od Lokysa-71, to już się bardzo cieszę na jej zawartość :):):)
Lokys-71, dziękuję!

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#916 Post autor: guma »

Proszę o dopisanie mnie do listy :cool:

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#917 Post autor: Tomek »

guma pisze: 28 stycznia 2023, 19:11 Proszę o dopisanie mnie do listy :cool:
Czy ktoś zna tego użytkownika? :>
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
kopernik
Posty: 548
Rejestracja: 09 lutego 2014, 08:41
Lokalizacja: Police

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#918 Post autor: kopernik »

Tomek pisze: 28 stycznia 2023, 22:02
guma pisze: 28 stycznia 2023, 19:11 Proszę o dopisanie mnie do listy :cool:
Czy ktoś zna tego użytkownika? :>
Nie znam, ale paczka była u niego już dwa razy.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#919 Post autor: Bart »

Tomek pisze: 28 stycznia 2023, 22:02 Czy ktoś zna tego użytkownika? :>
Nie znam człowieka :D

a tak serio to, guma zaufany człowiek. Mniej aktywny tu na forum ale działa z kapslami cały czas.
Radek dopisałem Ciebie po Serku, jak jest ok to zostaw a jak chcesz być po mu0dy to zrób korektę ok.


Lista:

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG V
135) Bart V
136) PawełN V
137) Lokys-71 V
138) Shrek
139) marecki1207
140) adam1108
141) daniocaps
142) Adrian3200
143) Jacek
144) Serek
145) guma
146)
147)
148) Paweł
149) KZK16
150) mu0dy
151) Shrek
152)
153)
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2023, 23:06 przez Bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Shrek
Posty: 72
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#920 Post autor: Shrek »

No to paczka przeglądnięta. Małe podsumowanie (wyciągnięte/dołożone):
pol butelkowane: 20/26
pol dziewice: 16/20
pol starsze: 1/1
pol kolekcjonerskie: 2/2
pol odwrotki: 12/13
pol niepiwne: 10/11
pol serie: 0/0
zagr butelkowane: 25/25
zagr dziewice: 8/8
zagr pozaeuropejskie: 3/3
zagr korki: 0/0
Komentarz:
w kapslach polskich dołożyłem parę kapsli więcej, bo było jeszcze miejsce na tackach, z grubsza posortowałem też browarami (tylko z grubsza, bo czasu na przegląd paczki nie miałem tyle, ile bym chciał) - w dziewicach kilka kapsli przerzuciłem do dubli dubli, bo na różnych tackach były identyczne wzory. W stosunku do będących w paczce, kapsle dołożone przeze mnie są na pewno inne, czasem różnią się tylko sygnaturą. Zdjęcia starszych zamieszczam zgodnie z regulaminem (będą w kolejnym wpisie). Tej grupy w zasadzie nie ruszałem, bo nie mam co oddać w zamian, ale widać tu pewne niespójności. Np. z wybranych przeze mnie kapsli z "normalnych" pakietów, część kapsli była ewidentnie nadających się do grupy "starszych" (skorzystałem z okazji, że są w normalnych :)), a z kolei niektóre w "starszych" nie spełniają kryterium roku 2006 -> np. w pierwszej chwili ucieszyłem się, że są tam Namysłowy Zamkowe z CP, które ja mam w dublu ze starszą sygnaturą S i bez problemu rzuciłbym je na szalę, ale po sprawdzeniu w katalogu - te moje są z 2010... Musiałem odpuścić dalsze wymiany w tej grupie. Ale jak widać - rozbieżności są zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Poza wskazanym na wykazie wymienionym tylko jednym starszym, pozwoliłem sobie wziąć 5 kapsli z dubli dubli starszych, ale w zamian wrzuciłem 7 sztuk do "rdzewków" i jako bonus dorzuciłem pełną serię dziewiczych niebieskich "Graj w kolory" (nie było ich w seriach). Mam nadzieję, że to uczciwa podmiana.
W kapslach niepiwnych wrzuciłem zestaw kolorowych dziewiczych okręgów On Lemon, w tym (nie wiem dlaczego) wciąż nieistniejący w katalogu kolor fioletowy, mam nadzieję, że to będzie dobry zestaw dla kogoś zbierającego niepiwne :). W chwili obecnej brakuje tam tylko czerwonego.
W odwrotkach "zgarnąłem" wrzucone przez mojego poprzednika (Lokys-71) kilka sztuk Kasztelana ze "standardowymi" odwrotkami, za to dorzuciłem pełny komplet równie standardowych Tyskich sprzed kilku lat. Są w osobnym woreczku, dorzuciłem tam wygrany, który już w paczce był, więc teraz jest ładny, kompletny zestaw (oczywiście poza "wygrałeś złoto" :D).
Kapsle kolekcjonerskie - tu też niewiele wymieniłem, bo akurat takie, którymi byłbym zainteresowany, były używane, a w kolekcji staram się trzymać same dziewice.
W kapslach zagranicznych też zgrubny porządek krajami zrobiłem (tu też podkreślę, że tylko zgrubny, czyli taki, który pomógł mi i pewnie następnym przeglądającym pomoże przyśpieszyć przeglądanie), choć generalnie widać, że niedawno paczka była porządkowana, więc nie było wiele przekładania. Z dziewic do kolekcji doszły mi 2 sztuki generalnie, a pozostałe wybrane - na sygnatury (zbieram zagranicę również z sygnaturami, tyle, że nie przekłada się to na ilość kapsli w kolekcji). Na marginesie - złoty Desperados, który wziąłem, jest z sygnaturą tik (co już samo w sobie mi pasuje, bo takiego wcześniej nie miałem), ale nie bardzo mogę go zidentyfikować - ktoś wie, z jakiego jest kraju? Ze swojej strony w dziewicach wrzuciłem m.in. 3 skandynawskie kapsle z lat 90. zeszłego wieku.
Co do kapsli "pozaeuropejskich" tu też można zauważyć pewne niespójności np. z kapslami amerykańskimi, czy choćby australijskimi (z tych 3 sztuki sobie wybrałem). Kapsle z tych krajów są również w "zwykłych" zagranicznych i chyba rzeczywiście trudno traktować je jako "egzotyki", choć formalnie są "pozaeuropejskie" :). No, ale w tym temacie nic mądrego nie wymyślimy i niech jest, jak jest. Jest dobrze.
Generalnie: popieram opinie moich poprzedników - stan i jakość paczki wciąż się poprawia. Trochę można mieć wrażenie, że przy budzącej szczery podziw olbrzymiej ilości kapsli w paczce, ich rotacja jest jednak relatywnie nieduża i wiele kapsli "wędruje" niezmiennie od jakiegoś czasu (przynajmniej ja mam wrażenie, że większość tych kapsli była już w paczce, gdy ta była u mnie poprzednim razem), ale to tylko niewiele znaczący mały plus ujemny przy olbrzymim plusie dodatnim.
Dziękuję wszystkim, którzy swój wkład w rozwój paczki włożyli, a przede wszystkim za poświęcony czas (czego mi dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze brakuje, gdy paczka przychodzi:)) i dokładane kapsle!
Bart, proszę dopisz mnie na koniec kolejki (ten "ostatni koniec", za MuOdy'm, żeby w międzyczasie paczka przeszła przez więcej Forumowiczów, nim ponownie do mnie zawita).
Zdjęcia za chwilę wrzucę w kolejnych wpisach.
Paczkę wkładam do paczkomatu bezpośrednio po zakończeniu tego wpisu, jest gotowa do wysyłki. Oczywiście o drobnym pozaoficjalnym prezencie dla Mareckiego pamiętałem :)

Shrek
Posty: 72
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#921 Post autor: Shrek »

Zdjęcia starszych (pełne zestawienie kapsli, które ode mnie wyszło po wymianie 1 sztuki).
Załączniki
starsze_3.jpg
starsze_1.jpg
starsze_2.jpg

Shrek
Posty: 72
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#922 Post autor: Shrek »

Zdjęcia kapsli (w poszczególnych kategoriach), które wymieniłem. Sorry za jakość zdjęć, ale były robione przy sztucznym świetle.
Załączniki
wymiana_zagranica_dziewice.jpg
wymiana_zagranica_uzywane.jpg
wymiana_starsze.jpg
wymiana_pol_dziewice.jpg
wymiana_soft.jpg
wymiana_odwrotki.jpg
wymiana_pol_uzywane.jpg
wymiana_Kolekcjonerskie.jpg

Awatar użytkownika
Serek
Posty: 500
Rejestracja: 07 sierpnia 2018, 08:18
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#923 Post autor: Serek »

Shrek pisze: 29 stycznia 2023, 13:23 (...)
Komentarz:
w kapslach polskich dołożyłem parę kapsli więcej, bo było jeszcze miejsce na tackach, z grubsza posortowałem też browarami (tylko z grubsza, bo czasu na przegląd paczki nie miałem tyle, ile bym chciał) - w dziewicach kilka kapsli przerzuciłem do dubli dubli, bo na różnych tackach były identyczne wzory. W stosunku do będących w paczce, kapsle dołożone przeze mnie są na pewno inne, czasem różnią się tylko sygnaturą. Zdjęcia starszych zamieszczam zgodnie z regulaminem (będą w kolejnym wpisie). Tej grupy w zasadzie nie ruszałem, bo nie mam co oddać w zamian, ale widać tu pewne niespójności. Np. z wybranych przeze mnie kapsli z "normalnych" pakietów, część kapsli była ewidentnie nadających się do grupy "starszych" (skorzystałem z okazji, że są w normalnych :)), a z kolei niektóre w "starszych" nie spełniają kryterium roku 2006 -> np. w pierwszej chwili ucieszyłem się, że są tam Namysłowy Zamkowe z CP, które ja mam w dublu ze starszą sygnaturą S i bez problemu rzuciłbym je na szalę, ale po sprawdzeniu w katalogu - te moje są z 2010... Musiałem odpuścić dalsze wymiany w tej grupie. Ale jak widać - rozbieżności są zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. (...)
To ciekawostka...
Od dłuższego czasu są robione i przesyłane tylko zdjęcia wymian. Nie wysyłacie zdjęć tacek kapsli poszczególnych kategorii.
Bart zrobił całkiem niedawno porządki w głównych kategoriach. Być może przegapił kilka dubli i tak już zostało.
To samo dotyczy przemycenia niektórych kapsli do niewłaściwej kategorii wiekowej ;)

Nie jest moim celem oskarżanie kogokolwiek o jakieś przekręty.
Powodów tych i innych pomyłek doszukiwałbym się raczej w objętości samej Paczki. Kapsli jest w niej bardzo dużo, i moim zdaniem warto jej poświęcić nieco więcej czasu aby uniknąć tego typu pomyłek.

Jeszcze raz upraszam o przekazywanie na maila paczkaforumowa@gmail.com zdjęć wszystkich tacek, wykonanych po wymianie.
Nie jest to przecież problem zrobić kilkanaście zdjęć więcej.
To pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych niedopowiedzeń i bezpodstawnych oskarżeń.

Stara dobra zasada: KONTROLA, PODSTAWĄ ZAUFANIA ;)

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#924 Post autor: marecki1207 »

Serek weź już nie komplikuj czegoś co już nie można skomplikować bardziej :lol: . Odpuść trochę bo zaraz dojdzie do paranoi,że trzeba będzie robić zdjęcia zdjęciom i jeszcze raz zdjęcia. Poczekajmy i polegajmy na ten moment na jakimś zaufaniu.Bo jeszcze takich wyrzutów trochę i niektórym się odechce brać udziału.Można sobie wyrywkowo zrobić zdjęcia dla siebie 3-4 tacek i w razie czegoś jakiś wątpliwości można sprawdzić,bo nie każdy będzie wiedział kto pyknął sobie zdjęcia i którym tackom.Najlepsza kontrola to wyrywkowa kontrola.Tym bardziej że na razie opinia o paczce jest na ten moment pozytywna.Jak coś będzie szło w złą stronę to można wtedy wprowadzić nakaz fotek wszystkiego z paczki.Ale wtedy do siebie będą mieli pretensje, że trzeba wprowadzić następny przymusowy rygor.Tak jak wspominałem najlepsza kontrola to wyrywkowa kontrola i wtedy można kogoś pyknąć na "gorącym" i wstyd.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#925 Post autor: Bart »

Serek dobrze wiesz, że taka 100% inwigilacja nie przejdzie. Owszem miało by to sens gdyby przynajmniej jedna osoba to pilnowała, sprawdzała oraz była w stałym kontakcie z aktualnym posiadaczem paczki. Tak nie jest i nie będzie. W sumie na tą chwilę zostaliśmy sami (KZK16 coś mało aktywny, Kopernik na razie nie bierze udziału w zabawie) i dobrze wiesz, że z czasem to mamy na bakier :)
Rafał...skupmy się na tym aby nie było dubli i przypilnujmy ten starszy dział. Paweł ogarnie zagranicę. Będzie dobrze!

Zdjęcia starszych kapsli tu na forum to obowiązek! Wymiany miały być na e-mail ale widać że uczestnicy z wygody wrzucają tu. Dla mnie nie ma problemu.

Co do dubli...mogłem popełnić błąd. Nie zbieram na sygnatury więc coś mogłem pominąć! W momencie pakowania byłem przekonany, że wszystko jest ok.
To samo z 2 czy 3 kapslami dziewiczymi, które dodałem do starszych (PawełN zwrócił mi na to uwagę). Biję się w pierś i tu na pewniaka i na szybkości wrzuciłem coś co nie było przed 2006 r. Dodałem je dodatkowo oczywiście i nie chodzi o zasadniczą wymianę.

Takie małe "błędy" są i będą - ale kurs obrany jest nieodwracalny! W zbiorze głównym nie ma prawa być dubli! Gdy pojawią się nadużycia to proszę o informację PW do mnie czy Serka lub bezpośrednio na forum i wyjaśnimy sytuację! Taką kontrolę musi wykonać każda osoba, która ma paczkę u siebie.

Zasady są proste i ma to być zabawa! Dopisujcie się do listy!

Lista:

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG V
135) Bart V
136) PawełN V
137) Lokys-71 V
138) Shrek V
139) marecki1207
140) adam1108
141) daniocaps
142) Adrian3200
143) Jacek
144) Serek
145) guma
146)
147)
148) Paweł
149) KZK16
150) mu0dy
151) Shrek
152)
153)
154)
155)

Awatar użytkownika
Pawlo
Posty: 28
Rejestracja: 25 sierpnia 2021, 14:13

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#926 Post autor: Pawlo »

Lista:

126) Trzeci V
127) Shrek V
128) Serek V
129) Paweł V
130) kinbir V
131) FALUBAZ_ZG V
132) Gremo V
133) f430 V
134) PawelG V
135) Bart V
136) PawełN V
137) Lokys-71 V
138) Shrek V
139) marecki1207
140) adam1108
141) daniocaps
142) Adrian3200
143) Jacek
144) Serek
145) guma
146)
147)
148) Paweł
149) KZK16
150) mu0dy
151) Shrek
152)Pawlo
153)
154)
155)
Na górę

Shrek
Posty: 72
Rejestracja: 23 marca 2017, 09:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#927 Post autor: Shrek »

Serek, rzeczywiście czytając Twoją wypowiedź, mam nieodparte wrażenie, że relacjonując przejrzenie paczki albo (1) okropnie pomarudziłem, (2) albo coś zakombinowałem.
Od pierwszego całkowicie się odcinam, bo nie taka była moja intencja, a jeśli tak zostało to odczytane, to przepraszam i prostuję. Znalazłem 3 (słownie: trzy) dublujące się kapsle w zbiorze głównym dziewic, który nie był specjalnie duży, więc się dało to łatwo zidentyfikować. Zameldowałem jedynie tutaj na forum, że je przerzuciłem do dubli dubli, ale w życiu by mi do głowy nie przyszło, aby to wybrzmiało jako pretensja!
Podobnie dałem znać, a w zasadzie to chciałem się usprawiedliwić, że nie miałem dość czasu, aby szczegółowo i do końca uporządkować tacki, bo pewnie jeszcze można byłoby coś poprawić - jakiś belgijski kapsel będzie wśród francuskich, a niemiecki wśród "austriaków"... Ale nie mnóżmy paranoi! To nie były wyrzuty! Proste stwierdzenie faktu, które w mojej opinii następnym przeglądającym mogło coś wskazać.
Porządek i forma paczki w obecnej edycji były rewelacyjne i widać, że niedawno przeszła u Barta gruntowy "remont". Wyłącznie to doceniam i na pewno wpłynęło korzystnie na czas mojego przeglądania, bo gdyby nie ten porządek i nowa jakość, to mając duże ograniczenia czasowe w ostatni weekend, a takie miałem, musiałbym jeszcze bardziej pobieżnie do paczki podejść. Podtrzymuję, że wrażenie ogóle z przeglądu paczki jest na olbrzymi plus dodatni! I tyle w temacie.
A co do drugiego... Nie skomentuję takiego podejrzenia. Cóż, rzeczywiście zdjęć wszystkich tacek nie wysłałem na wskazany adres mailowy. Pewnie z pośpiechu.
Ja osobiście do zawartości otrzymanej paczki nie mam żadnych zastrzeżeń, ani negatywnych uwag, a już na pewno posądzeń o "niedopowiedzenia", czy "oskarżenia" (!?). Przed mną był Lokys-71 i PawełN i nawet przez myśl by mi nie przemknęło, by coś głupiego w ich kierunku pomyśleć, tym bardziej, że wymieniamy się nie pierwszy raz. No chyba, że Bart coś nakombinował (był przed nimi) i od niego wszystko się zaczęło! :D
Ale na poważnie - jeśli brak przesłanego kompletu zdjęć jest podstawą do podejrzeń, to mam gorącą prośbę do marecki'ego.
Marek, jeśli dasz radę, to zaraz po otworzeniu paczki, bo zdaje się, że jeszcze jej nie odebrałeś, zrób zdjęcia wszystkich tacek przed dokonaniem swojej wymiany i prześlij do Serka w moim imieniu. To chyba powinno go uspokoić i jak liczę, trochę rozluźnić klimat.
Bart! Dzięki za ponowne dopisanie mnie do listy!

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#928 Post autor: marecki1207 »

Oczywiście Grzesiu. Jak tylko odbiorę paczkę (pewnie jutro) to natychmiast zrobię zdjęcia wszystkiego co się znajduje w paczce przed moją wymianą i wyślę do Serka żeby miał co oglądać jeżeli dysponuje nadmiarem czasu :D Tylko pytanie do Serka czy powtórnie muszę wysłać ci zdjęcia po mojej wymianie? Żeby nie było, że ja następny będę w gronie podejrzanych o szacher macher z paczką.Bo jak dla mnie to będzie bez sensu no ale jak masz takie życzenie to nie ma sprawy.Paczka zostaje u mnie do soboty lub niedzieli bo poprzeklejam na nową taśmę i tacki kapsle które uznam za stosowne wedle do czego się kiedyś zreflektowałem. Paczkę ode mnie dostanie osobiście adam1108 gdyż też jest z Ciechanowa to i tak zaoszczędzimy czasowo na wysyłce do następnej osoby.

Awatar użytkownika
Bart
Posty: 440
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 11:29
Lokalizacja: Bydgoszcz/Sępólno Krajeńskie

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#929 Post autor: Bart »

Grzesiek mnie zdemaskował :cool:

Nie spokojnie Panowie, wszystko jest ok!
Rafał jako osoba nadzorująca - chce dobrze, czasami aż za bardzo...ale gołym okiem widać, że paczka przy takim pilnowaniu stopniowo podnosi poziom.
Już kiedyś pisałem, że puszczając ją w świat miałem idealistyczne wyobrażenie, że każdy kto weźmie udział w zabawie będzie miał podobne podejście do mojego. Szybko okazało się, że tak nie jest i paczka popadała w marazm. To gdzie jesteśmy teraz to naprawdę sporo włożonej pracy w pilnowanie. Bardzo duża większość kolekcjonerów to rozumie i są efekty. Chcemy aby było lepiej a więc nie ma co się denerwować.
Marecki nie rób zdjęć :)

marecki1207
Posty: 313
Rejestracja: 03 lutego 2016, 14:44
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Paczka forumowa - zabawa [przeczytaj 1. post]

#930 Post autor: marecki1207 »

Bart ale których zdjęć po Shreku o czym pisałem czy po mojej wymianie?

ODPOWIEDZ