Czarna lista kolekcjonerów

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
olmarcia
Posty: 58
Rejestracja: 23 marca 2009, 22:47
Lokalizacja: Poznań

#331 Post autor: olmarcia »

rudy pisze:
olmarcia pisze:Macie może jakieś wieści o XAVIER CASTELLA CASANOVAS?
Miesiąc czekam na przesyłkę od niego...nie odpowiada na maile...
Mam podobny problem z tym Panem. Na przesyłkę od niego czekam od końca stycznia, nie odpowiada na maile. Moją już odebrał w połowie lutego, sprawdziłem na poczcie bo wysłałem poleconym. Mam nadzieję, że kapsle jednak jeszcze przyjdą, może czekał aż dostanie moją przesyłkę i dopiero wtedy wysłał.
Na CCI ma już jedną opinię, że nie wysłał kapsli...
Może faktycznie czekał, aż dotrą te od nas, ale to mógłby odpisać. Ja czekam od początku lutego...

A czy ktoś z Was wymieniał się może z :
Manuel Vazquez
i Anton Bryantsev
?

Po ostatnich niepowodzeniach, wolę się jeszcze upewnić wśród Was - Forumowiczów...

Awatar użytkownika
Moby
Posty: 897
Rejestracja: 01 kwietnia 2008, 16:26

#332 Post autor: Moby »

A czy ktoś z Was wymieniał się może z :
Manuel Vazquez
Tego kolekcjonera mogę jak najbardziej polecić;) Przed chwilą dostałem właśnie od niego przesyłkę. Szybko i bezproblemowo.

Awatar użytkownika
olmarcia
Posty: 58
Rejestracja: 23 marca 2009, 22:47
Lokalizacja: Poznań

#333 Post autor: olmarcia »

rudy pisze:
olmarcia pisze:Macie może jakieś wieści o XAVIER CASTELLA CASANOVAS?
Miesiąc czekam na przesyłkę od niego...nie odpowiada na maile...
Mam podobny problem z tym Panem. Na przesyłkę od niego czekam od końca stycznia, nie odpowiada na maile. Moją już odebrał w połowie lutego, sprawdziłem na poczcie bo wysłałem poleconym. Mam nadzieję, że kapsle jednak jeszcze przyjdą, może czekał aż dostanie moją przesyłkę i dopiero wtedy wysłał.
Dostałam maila, że Xavier miał wypadek i był w szpitalu no i że wysłał już kapsle. Mam więc nadzieję, że wkrótce dotrą...

rudy
Posty: 46
Rejestracja: 16 grudnia 2005, 14:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#334 Post autor: rudy »

olmarcia pisze:
rudy pisze:
olmarcia pisze:Macie może jakieś wieści o XAVIER CASTELLA CASANOVAS?
Miesiąc czekam na przesyłkę od niego...nie odpowiada na maile...
Mam podobny problem z tym Panem. Na przesyłkę od niego czekam od końca stycznia, nie odpowiada na maile. Moją już odebrał w połowie lutego, sprawdziłem na poczcie bo wysłałem poleconym. Mam nadzieję, że kapsle jednak jeszcze przyjdą, może czekał aż dostanie moją przesyłkę i dopiero wtedy wysłał.
Dostałam maila, że Xavier miał wypadek i był w szpitalu no i że wysłał już kapsle. Mam więc nadzieję, że wkrótce dotrą...
Potwierdzam. Dostałem taką samą informację. Teraz pozostaje czekać.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

#335 Post autor: almin »

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z niejakim Viorelem Bianiaminem Meisaros z Rumunii? Na CCI nikogo takiego nie znalazłem - jest tylko Paul&Ben Meisaros. Ponadto 'mój' Viorel zbyt okazałych ilości dubli nie ma.
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
olmarcia
Posty: 58
Rejestracja: 23 marca 2009, 22:47
Lokalizacja: Poznań

#336 Post autor: olmarcia »

rudy pisze:
olmarcia pisze:
rudy pisze: Mam podobny problem z tym Panem. Na przesyłkę od niego czekam od końca stycznia, nie odpowiada na maile. Moją już odebrał w połowie lutego, sprawdziłem na poczcie bo wysłałem poleconym. Mam nadzieję, że kapsle jednak jeszcze przyjdą, może czekał aż dostanie moją przesyłkę i dopiero wtedy wysłał.
Dostałam maila, że Xavier miał wypadek i był w szpitalu no i że wysłał już kapsle. Mam więc nadzieję, że wkrótce dotrą...
Potwierdzam. Dostałem taką samą informację. Teraz pozostaje czekać.
Dostałam kapsle od Xaviera. Dobry stan, wszystko ok, zatem już nie mam zastrzeżeń. Przypadki chodzą po ludziach, możliwe więc, że był w tym szpitalu...

Awatar użytkownika
olmarcia
Posty: 58
Rejestracja: 23 marca 2009, 22:47
Lokalizacja: Poznań

#337 Post autor: olmarcia »

almin pisze:Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z niejakim Viorelem Bianiaminem Meisaros z Rumunii? Na CCI nikogo takiego nie znalazłem - jest tylko Paul&Ben Meisaros. Ponadto 'mój' Viorel zbyt okazałych ilości dubli nie ma.
też właśnie do mnie napisał...
Spodziewam się, że to ten Paul&Ben na CCI. Faktycznie zbyt wielu dubli nie ma, chociaż ja potrzebuję trochę tego co oferuje...
Chyba zaryzykuję...

Awatar użytkownika
diamen
Posty: 470
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:23
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

#338 Post autor: diamen »

przeprowadziłem wymianę z Viorelem, wszystko przebiegło bardzo dobrze. Było to pół roku temu, nie ma się czego obawiać :)
Kolekcja: Kolekcja kapsli

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1397
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#339 Post autor: KZK16 »

Również miałem z nim wymianę i bez kłopotów.
5635 PL
3128 P
x563 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

deivcaps
Posty: 16
Rejestracja: 29 października 2012, 18:51

#340 Post autor: deivcaps »

Miał ktos do czynienia z osobą Dmitry Korbowody z Rosji ,miejscowości Iżewsk ?(E-mail - -shatunov.d@yandex.ru )Gość wyszedł z propozycja wymiany,miał dosyc ciekawe okazy więc się skusiłem.Po trzech dniach wymieniliśmy się adresami i kapsle zostały przeze mnie wysłane(tak jak ześmy się umowili) zwykłym priorytetem.
Wygląda na to,że niestety tylko ja w tej wymianie kapsle wysłałem.Jedynie co dostałem od niego to kod do sledzenia przesyłki POLECONEJ.Zdziwił mnie gdyż tak sie nie umawialismy(z drugiej str.list jest bezpieczniejszy i lepiej dla mnie).Niestety sam kod był nieprawidłowy i nie znaleziono pod nim zadnej przesyłki.Czekałem póltora miesiaca.On co prawda odpowiada na wiadomosci mailowe i twierdzi ze wysłał to wiem ze pewnie jest inaczej.Mam niestety pecha do Rosjan albowiem p.Elena również mnie oszukała ;(.Nie polecam.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#341 Post autor: wiki »

Facet był udnotowany w tym temacie - str.10 wiadomość z 15 marca 2012 r.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#342 Post autor: Wacek »

deivcaps pisze:Miał ktos do czynienia z osobą Dmitry Korbowody z Rosji ,miejscowości Iżewsk ?(E-mail - -shatunov.d@yandex.ru )Gość wyszedł z propozycja wymiany,miał dosyc ciekawe okazy więc się skusiłem.Po trzech dniach wymieniliśmy się adresami i kapsle zostały przeze mnie wysłane(tak jak ześmy się umowili) zwykłym priorytetem.
Wygląda na to,że niestety tylko ja w tej wymianie kapsle wysłałem.Jedynie co dostałem od niego to kod do sledzenia przesyłki POLECONEJ.Zdziwił mnie gdyż tak sie nie umawialismy(z drugiej str.list jest bezpieczniejszy i lepiej dla mnie).Niestety sam kod był nieprawidłowy i nie znaleziono pod nim zadnej przesyłki.Czekałem póltora miesiaca.On co prawda odpowiada na wiadomosci mailowe i twierdzi ze wysłał to wiem ze pewnie jest inaczej.Mam niestety pecha do Rosjan albowiem p.Elena również mnie oszukała ;(.Nie polecam.
Jak polecony to niech Ci wyśle skan kwitu z poczty.Będzie jasna sprawa.
Ostatnio jest coś nie tak z ich pocztą,bo ode mnie przesyłka polecona nie dotarła do Tuły i nikt o niej nic nie wie.Muszę reklamować.Pewnie dostanę zwrot za znaczki a reszta moja strata.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

#343 Post autor: goblin »

Wacek masz rację. Źle się dzieje u nich na poczcie. Przy dwóch ostatnich wymianach do mnie kapsle przyszły w ciągu 2 tygodni, do odbiorców moich kapsli przesyłki dotarły po ok. 1,5 miesiąca /ale dotarły/. W obu przypadkach składałem reklamacje, na szczęście okazało się to zbędne
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#344 Post autor: Wacek »

goblin pisze:Wacek masz rację. Źle się dzieje u nich na poczcie. Przy dwóch ostatnich wymianach do mnie kapsle przyszły w ciągu 2 tygodni, do odbiorców moich kapsli przesyłki dotarły po ok. 1,5 miesiąca /ale dotarły/. W obu przypadkach składałem reklamacje, na szczęście okazało się to zbędne
Moja przesyłka wyszła z polski 8.03.a u nich nie figuruje w ich "śledzeniu przesyłek'.Wiesz,to jest tak,nawet jak wysłałem skan z kwitem nadania,to zawsze jest to dla mnie nieprzyjemna sprawa.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

#345 Post autor: goblin »

w moim przypadku na ich stronie "śledzenia przesyłek" pojawiła się dopiero po miesiącu, jeśli nie zaginęła po drodze, powinna do końca tygodnia się tam pojawić.
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#346 Post autor: Kibi »

Wacek pisze: Muszę reklamować.Pewnie dostanę zwrot za znaczki a reszta moja strata.
Odszkodowanie za zagubioną przesyłkę poleconą zagraniczną to znacznie więcej niż zwrot za znaczki. Nie wiem czy to nadal aktualne, kiedyś było to 30 SDR. Kurs umownej waluty SDR to około 4,70 zł.

Ja bym jednak poczekał. Przesyłka może jeszcze dotrzeć lub do Ciebie wrócić.
Ja kiedyś otrzymałem zwrot prawidłowo zaadresowanej przesyłki poleconej do Petersburga. Po sprawdzeniu wysłałem ją ponownie pod ten sam adres i tym razem dotarła.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

deivcaps
Posty: 16
Rejestracja: 29 października 2012, 18:51

#347 Post autor: deivcaps »

Panowie,ja mu wysłałem zwykłym priorytetem a on mi poleconym.Umowiłem się z nim na zwykły priorytet poniewaz praktycznie z kazdym kolekcjonerem czy to z Polski z zagranicy własnie tego typu listy wysyłam.Chyba,że czyimś życzeniem jest polecony to taki list wyślę.W tym przypadku obydwoje chcieliśmy zwykły. 3 dni po wysłaniu przeze mnie kapsli otrzymałem jjego numer nadania przesyłki.Spytałem się dlaczego wysłał poleconym gdy tak sie nie umowilismy to nic nie odpisał wtedy.Minał miesiąc ,poltora.Codziennie obserwowałem jego numer nadania i codziennie pisało , ze nie znaleziono przesyłki o tym numerze.Spytałem się go czy doszły już do niego moje kapsle to ciagle odpisywał,że nic nie przyszło.Już trzy razy wymieniałem się z Rosjanami wysyłając zwykły priorytet.Od kazdego partnera kapsle przychodziły do mnie kolejno 14 , 16 i 17 dni.Moje kapsle zaś trafiły do rąk partnerów w Rosji po upływie 14 lecz nie wiecej niz 28 dni. Spytałem się go czy mogłby wysłać kwitek czy faktycznie wysłał przesyłke to dzis odpowiedział,ze wysle jak bedzie miał czas w następnym tygodniu...Czyli wyglada na to jakby numer nadania sobie zmyslił.Ile czasu moze potrwac zrobienie zdjęcia kwitu...
Zamykam pewną część swojego życia.
Odcinam na żywca zdrową rękę.
Odchodzę w cień birofilii.
Od dziś były Kolekcjoner kapsli polskich piwnych.

Awatar użytkownika
piastorasta
Posty: 208
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 23:22
Lokalizacja: Ostróda

#348 Post autor: piastorasta »

Wymieniał się ktoś z niejakim Дима Гавран Dima Gavran?
Dziwnie mi się z nim dogaduje drogą mailową i się zastanawiam, czy to ktoś poważny, czy będzie lipa z wymiany...

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1084
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

#349 Post autor: Wacek »

Kibi pisze:
Wacek pisze: Muszę reklamować.Pewnie dostanę zwrot za znaczki a reszta moja strata.
Ja bym jednak poczekał. Przesyłka może jeszcze dotrzeć lub do Ciebie wrócić.
Ja kiedyś otrzymałem zwrot prawidłowo zaadresowanej przesyłki poleconej do Petersburga. Po sprawdzeniu wysłałem ją ponownie pod ten sam adres i tym razem dotarła.
W porozumieniu z odbiorcą ustaliliśmy że jeszcze czekamy.
W tych dniach w ich telewizji był reportaż o poczcie rosyjskiej gdzie podano że przesyłki do Rosji,leżą u nich na cle jeszcze od nowego roku.Z wysyłką do polski też ostatnio nie jest najlepiej.Mojego odbiorcę a właściwie odbiorczynię widać to uspokoiło.
Odszukałem,że odszkodowanie za przesyłkę poleconą w Polsce,jest maksymalnie 111 zł.

Kazelot71
Posty: 178
Rejestracja: 16 marca 2013, 04:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#350 Post autor: Kazelot71 »

Witam
Nie jestem zbyt aktywnym forumowiczem ale kapselkami interesuje się już ładnych kilka lat:) Dokonałem kilkudziesięciu wymian z wieloma tu obecnymi forumowiczami i wszystko było OK. Do czasu . . .
Gdzieś na początku kwietnia umówiłem się na wymianę z niejakim
GRZEGORZEM GUDOROWSKIM. Powysyłaliśmy fotki, dogadalismy co i jak i z mojej strony kapselki poszły i po kilku dniach otrzymałem maila że kapselki dotarły całe i zdrowe i na tym koniec:( Pomimo próby kontaktu mailowego - nic :wdol: Pomimo kilku maili żadnego odzewu od ok 1,5 miesiąca. Wiem że nie można nic zrobić poza opisaniem sytuacji tutaj ale może to uchroni kogoś przed utratą kapselków - dodam że z mojej strony były to chyba "najcenniejsze" na wymianę
Ostrzegam przed tym "kolekcjonerem"!
Pozdrawiam
Zbieram wyłacznie kapsle polskie bez sygnatur
Stan na 15.03.2013 - 667 sztuk
Stan na 15.03.2015 - 1247 sztuk
Stan na 15.03.2017 - 1659 sztuk
Stan na 15.03.2019 - 2076 sztuk
Stan na 15.03.2021 - 2321 sztuk
Stan na 15.03.2023 - 2562 sztuk

Awatar użytkownika
plumbum
Posty: 136
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 15:40
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

#351 Post autor: plumbum »

A jakie miasto wysyłki, czyli skąd ten koleś??
CC.I # 1815
Kujawsko-Pomorski Klub Birofilów: http://kpkb.cba.pl/
WYMIANA: http://polandcrowncap.wordpress.com/wymiana/
Poszukuje polskich kapski niepiwnych.

Kazelot71
Posty: 178
Rejestracja: 16 marca 2013, 04:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#352 Post autor: Kazelot71 »

plumbum pisze:A jakie miasto wysyłki, czyli skąd ten koleś??
Wysłałem do Warszawy
Zbieram wyłacznie kapsle polskie bez sygnatur
Stan na 15.03.2013 - 667 sztuk
Stan na 15.03.2015 - 1247 sztuk
Stan na 15.03.2017 - 1659 sztuk
Stan na 15.03.2019 - 2076 sztuk
Stan na 15.03.2021 - 2321 sztuk
Stan na 15.03.2023 - 2562 sztuk

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

#353 Post autor: goblin »

Kazelot71 pisze:
plumbum pisze:A jakie miasto wysyłki, czyli skąd ten koleś??
Wysłałem do Warszawy

w katalogu bez sygnatur ten pan podaje, że jest z Płocka
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

menio
Posty: 372
Rejestracja: 25 czerwca 2012, 13:29

#354 Post autor: menio »

Kazelot71 pisze:Witam
Nie jestem zbyt aktywnym forumowiczem ale kapselkami interesuje się już ładnych kilka lat:) Dokonałem kilkudziesięciu wymian z wieloma tu obecnymi forumowiczami i wszystko było OK. Do czasu . . .
Gdzieś na początku kwietnia umówiłem się na wymianę z niejakim
GRZEGORZEM GUDOROWSKIM. Powysyłaliśmy fotki, dogadalismy co i jak i z mojej strony kapselki poszły i po kilku dniach otrzymałem maila że kapselki dotarły całe i zdrowe i na tym koniec:( Pomimo próby kontaktu mailowego - nic :wdol: Pomimo kilku maili żadnego odzewu od ok 1,5 miesiąca. Wiem że nie można nic zrobić poza opisaniem sytuacji tutaj ale może to uchroni kogoś przed utratą kapselków - dodam że z mojej strony były to chyba "najcenniejsze" na wymianę
Ostrzegam przed tym "kolekcjonerem"!
Pozdrawiam
Nie żebym bronił, bo i tak "go" nie znam, ale czasami zdarzają się losowe wypadki. Sam wysyłałem teraz przesyłkę ponad miesiąc a odbiorca się niecierpliwił. Wina oczywiście po stronie wysyłającego ale jak wspomniałem nie na wszystko ma się wpływ. Sprawę trzeba wyjaśnić bo jak się okaże że miał wypadek np i w szpitalu leży to ci głupio będzie.

Kazelot71
Posty: 178
Rejestracja: 16 marca 2013, 04:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#355 Post autor: Kazelot71 »

Nie żebym bronił, bo i tak "go" nie znam, ale czasami zdarzają się losowe wypadki. Sam wysyłałem teraz przesyłkę ponad miesiąc a odbiorca się niecierpliwił. Wina oczywiście po stronie wysyłającego ale jak wspomniałem nie na wszystko ma się wpływ. Sprawę trzeba wyjaśnić bo jak się okaże że miał wypadek np i w szpitalu leży to ci głupio będzie.[/quote]

Tak masz rację że zdarzają się wypadki losowe ale widać w katalogu bez sygnatur że loguje się co jakiś czas na stronce więc wysłanie maila nie jest problemem a tu pomimo kilku maili z mojej strony nie ma żadnej reakcji :(
Zbieram wyłacznie kapsle polskie bez sygnatur
Stan na 15.03.2013 - 667 sztuk
Stan na 15.03.2015 - 1247 sztuk
Stan na 15.03.2017 - 1659 sztuk
Stan na 15.03.2019 - 2076 sztuk
Stan na 15.03.2021 - 2321 sztuk
Stan na 15.03.2023 - 2562 sztuk

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

#356 Post autor: wiki »

Faktem jest jeden - nie wywiązał się ze zobowiązań. Jeżeli okaże się to przypadkiem losowym to zawsze można wszystko odwołać. Najważniejsze, żeby już nikogo nie naciągnął.

MARCELD1994
Posty: 1
Rejestracja: 17 czerwca 2013, 08:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#357 Post autor: MARCELD1994 »

Czy wymieniał sie ktoś z osobą Piotr Wąsacz z Torunia ? Na kapsle przesłane niby przez niego priorytetem czekam juz 3 tydzien i nic nie przyszło.Zero kontaktu mailowego.
Dobry mężczyzna pije dobre piwo

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#358 Post autor: guma »

3 dni to jeszcze nie tak długo , po tygodniu dopiero można coś sugerować.Radzę Ci poczekać.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

#359 Post autor: Tomek »

MARCELD1994 pisze:czekam juz 3 tydzien i nic
guma pisze:3 dni to jeszcze nie tak długo
Guma, czytaj uważnie. ;-)
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#360 Post autor: guma »

hahahhaahahah , ale gafa, sorki ... :oops:

ODPOWIEDZ