Zielona Liga Typerów - VI Edycja - Jesień 2013 - komentarze

Typujemy wyniki Ekstraklasy i walczymy o kapsle.
Wiadomość
Autor
ZieloneKartki
Posty: 230
Rejestracja: 27 lipca 2011, 19:54

Zielona Liga Typerów - VI Edycja - Jesień 2013 - komentarze

#1 Post autor: ZieloneKartki »

W tym wątku zachęcamy do zamieszczania komentarzy dotyczących ligi

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

#2 Post autor: Bajek »

yoreck pisze:I kolejka
Zagłębie - Pogoń 0:0
Wisła - Górnik 0:0
Zawisza - Jagiellonia 0:0
Legia - Widzew 0:0
Korona - Śląsk 0:0
Cracovia - Piast 0:0
Ruch - Lech 0:0
Lechia - Podbeskidzie 0:0
Grubbo! Ciekawa strategia ;) Trzymam kciuki, znając PL Ekstraklapę to duże szanse że przynajmniej połowa wejdzie :) Ktoś ma jakieś inne ciekawe strategie?

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#3 Post autor: Kibi »

Trzy słowa do Ojca Prowadzącego tą całą zabawę.
Rozumiem, że Główny Statystyk ma inne zajęcia, ważniejsze niż Zielona Liga Typerów, albo zbieranie kapsli w ogóle.
Niemniej jednak, zabawa została rozpoczęta, na konkretnych zasadach.
Ktoś musi ją obsługiwać, bo nie do pomyślenia jest, żeby użytkownicy sami szukali rozkładu kolejki i typowali.
W przyjętej tu formule ważnym elementem są współczynniki od bukmachera i ja typując biorę je pod uwagę.
Podobnie, przynajmniej w końcu poprzedniej rundy dopasowywałem swoją strategię do miejsca w tabeli i tego czy atakuję pozycję lidera, czy jej bronię.
Tymczasem, choć do pierwszego meczu zostało kilka godzin, nie mamy współczynników, ani wyników poprzedniej kolejki.
Jeśli Główny Statystyk ma problem z ogarnięciem całości, niech się ze mną skontaktuje. Deklaruję pomoc na miarę moich możliwości.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
almin
Posty: 508
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

#4 Post autor: almin »

I co z nagrodami ?!
ja wiem, że dla większości to frajda sama w sobie takie typowanie, ale tak jak słusznie Kibi zauważył - ktoś wymyśla regulamin i zasady, których uczestnicy się muszą trzymać, a sam nie potrafi wywiązać się z jednego zapisu w regulaminie. Tym bardziej, że z tego co wyczytałem na forum, to problem nagród nie dotyczy tylko poprzedniej edycji, ale również starszych...
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

bucik
Posty: 571
Rejestracja: 04 lutego 2008, 23:25
Lokalizacja: Kraków/Wadowice/Jaroszowice

#5 Post autor: bucik »

Kibi pisze:Trzy słowa do Ojca Prowadzącego tą całą zabawę.
Rozumiem, że Główny Statystyk ma inne zajęcia, ważniejsze niż Zielona Liga Typerów, albo zbieranie kapsli w ogóle.
Niemniej jednak, zabawa została rozpoczęta, na konkretnych zasadach.
Ktoś musi ją obsługiwać, bo nie do pomyślenia jest, żeby użytkownicy sami szukali rozkładu kolejki i typowali.
W przyjętej tu formule ważnym elementem są współczynniki od bukmachera i ja typując biorę je pod uwagę.
Podobnie, przynajmniej w końcu poprzedniej rundy dopasowywałem swoją strategię do miejsca w tabeli i tego czy atakuję pozycję lidera, czy jej bronię.
Tymczasem, choć do pierwszego meczu zostało kilka godzin, nie mamy współczynników, ani wyników poprzedniej kolejki.
Jeśli Główny Statystyk ma problem z ogarnięciem całości, niech się ze mną skontaktuje. Deklaruję pomoc na miarę moich możliwości.

Szanowni,

W nawiązaniu do powyższych słów.
Wszyscy wiedzą, że to ja jestem głównym statystykiem, który to wszystko rozlicza.
Nie wszyscy wiedzą, że od 5 tygodni jestem ojcem Gucia mojego Syna. Mimo tego staram się pogodzić to z obowiązkami wynikającymi z ZLT. Przypominam, że zamieszczałem podsumowania i wszystko liczyłem tuż przed i po swoim ślubie i w okresie ciąży mojej Żony.
Przepisania typów, policzenie wszystkiego napisania podsumowania, zamieszczenie typów na następną kolejkę mimo tego, że używam do tego mechanizmów w arkuszu Excel zajmuje mi średnio ok. 4 godzin na każdą kolejkę i mimo powyższych wydarzeń starałem się zawsze zdążyć - mimo urlopów, pracy etc...
Zagryzałem wargi w odniesieniu do licznej krytyki płynącej w moją stronę przez te 5 edycji, które poprowadziłem - ostatnio pozwoliłem sobie to prześledzić i o dziwo więcej było głosów krytycznych niż pozytywnych.

Postrzegałem i postrzegam ZLT jako zabawę a jej prowadzenie jako frajdę - od zawsze miałem smykałkę do prowadzenia różnych zestawień i statystyk.

Jednak patrząc na to jak to postrzegacie i w jaki sposób jesteście wymagający w dniu dzisiejszym rezygnuje z dalszego pełnienia roli Głównego Statystyka.
Zamieszczę jeszcze podsumowanie 2 kolejki (które miałem na ukończeniu aczkolwiek przeszkodziły mi względy rodzinne) i typy na 3 kolejkę i pewnie też na 4-tą.
Oczywiście przekażę również cały know-how do osoby, która podejmie się prowadzenia tego - rozumiem, że Ty Kibi jesteś taka osobą.

To tyle ode mnie
Dziękuję tym, którzy byli w stosunku do Głównego Statystyka wyrozumiali - i wszystkim typującym bo bez nie miałbym zajęcia. Rozumiem, że jesteście wymagający a ja tych wymagań nie jestem w stanie spełnić w 100%.

Pozdrawiam wszystkich
GF
11645 kapsli
2104 Polskie piwo (92 browary, 28 rozlewni - 75 kapsli)
6061 Zagranica piwo (145 krajów)
2007 Niepiwne (w tym 406 Polska) - 92 kraje
760 Reklamowe i okolicznościowe (6 krajów)
690 Serie PLN (341 I seria, 349 II seria)

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#6 Post autor: Kibi »

Grzesiu!
Nie ma potrzeby unoszenia się honorem i strzelania focha :).
Wyraźnie napisałem, że rozumiem, że masz ważniejsze sprawy i zadeklarowałem swoją pomoc.
System zabawy w typera z wykorzystaniem współczynników który zaproponowałeś jest tyleż atrakcyjny co pracochłonny dla prowadzącego i z tego wszyscy zdajemy sobie sprawę.
Pozostanę jednak przy swoim zdaniu, że jednym z najważniejszych elementów zabawy jest to, żeby każdy przed typowaniem znał przeliczniki i od tego nie odstąpię.
Postulat terminowego publikowania klasyfikacji jest mniej istotny.

Nie traktuj mojej wypowiedzi jako personalnego ataku na swoją osobę.Celowo nie sformułowałem zarzutów pod Twoim adresem, a skierowałem je do Głównego Statystyka.
Apeluję: przemyśl jeszcze raz swoją decyzję i skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo w sprawie podziału obowiązków.
Zielona Liga Typerów jest firmowana przez ZK i nie zostawimy Cię samego z tym problemem.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

Awatar użytkownika
KZK16
Posty: 1407
Rejestracja: 21 października 2007, 19:57
Lokalizacja: 87-800 Włocławek

#7 Post autor: KZK16 »

Dobry awans nie jest zły z 28-ósmego na 3-cie :D
5729 PL
3140 P
x569 N
Giełdy 38 / Zorganizowane Giełdy 9
Spotkania Kapslarzy 2 / ZK 13
"Czuję głód jak Morbius, chcę słyszeć brzęk nowych kapsli w worku" A.K.M.

ZieloneKartki
Posty: 230
Rejestracja: 27 lipca 2011, 19:54

#8 Post autor: ZieloneKartki »

Kibi pisze:Grzesiu!
Nie ma potrzeby unoszenia się honorem i strzelania focha :).
Wyraźnie napisałem, że rozumiem, że masz ważniejsze sprawy i zadeklarowałem swoją pomoc.
System zabawy w typera z wykorzystaniem współczynników który zaproponowałeś jest tyleż atrakcyjny co pracochłonny dla prowadzącego i z tego wszyscy zdajemy sobie sprawę.
Pozostanę jednak przy swoim zdaniu, że jednym z najważniejszych elementów zabawy jest to, żeby każdy przed typowaniem znał przeliczniki i od tego nie odstąpię.
Postulat terminowego publikowania klasyfikacji jest mniej istotny.

Nie traktuj mojej wypowiedzi jako personalnego ataku na swoją osobę.Celowo nie sformułowałem zarzutów pod Twoim adresem, a skierowałem je do Głównego Statystyka.
Apeluję: przemyśl jeszcze raz swoją decyzję i skontaktuj się ze mną telefonicznie lub mailowo w sprawie podziału obowiązków.
Zielona Liga Typerów jest firmowana przez ZK i nie zostawimy Cię samego z tym problemem.
Focha oczywiście nie strzelam. Po prostu w momencie kiedy najmniej się tego spodziewałem po wejściu na forum po tygodniowej walce na innym froncie otrzymałem taki "strzał" - aby się trzymać wojennej terminologii. Naprawdę w momencie kiedy się spóźniam z ZLT to odczuwam z tego tytułu dyskomfort. Czasami po prostu się nie da wyrobić.

Powyższą moją deklarację zawieszam na razie w czasie - współczynniki na IV kolejkę już wiszą. Podsumowanie III kolejki powoli się tworzy.
Za deklarację pomocy dziękuję - szkoda, że nie sformułowałeś ją poza forum - jeżeli będzie taka potrzeba to z niej skorzystam.

Pozdrawiam
GF

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1353
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

#9 Post autor: Kibi »

Mogę sformułować poza forum, dla mnie to pikuś :).
Zrobiłem to publicznie, żeby podkreślić, że moje uwagi nie są skierowane do Ciebie, tylko do instytucji jaką jest ZLT.

I trzymaj się!
Napisałem ostatnio do Pluta i Eow, ale Ciebie też to dotyczy.
Najtrudniejsze jest pierwsze 25 lat, potem jakoś przywykniesz :D.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2513 sztuk!

ODPOWIEDZ