Czarna lista kolekcjonerów

O nas - zbieraczach. Spotkania.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1085
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#391 Post autor: Wacek »

Rattus pisze:ok przepraszam. następnym razem wyśle wszystkim użytkownikom PW z pytaniem.
Przecież napisałem - "bez obrazy". :(

Konto usunięte

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#392 Post autor: Konto usunięte »

Przecież się nie obrażam. Z głupia zapytałem bo ja Was tak nie znam, Wy się pewnie na żywo w większości znacie. A że mi kolega nie napisał czy wysłał czy nie, czy dostał czy nie, no nic po prostu to się troszkę martwiłem. Guma mnie uspokoił bo z nim też się wymieniałem i było ok wszystko. I wcale nic złego na temat kolegi Wiśni nie napisałem. Nawet trochę żartobliwie było. Przepraszam, że użyłem nazwiska, ale jak inaczej zapytać o kogoś jak się ma tylko nazwisko. Nawet nie wiedziałem, że to kolega Wiśnia z forum bo dużo osób na FB mi zaproszenia wysłało odkąd się wymieniam. uff... no przepraszam.

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1085
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#393 Post autor: Wacek »

Rattus pisze:Przecież się nie obrażam. Z głupia zapytałem bo ja Was tak nie znam, Wy się pewnie na żywo w większości znacie. A że mi kolega nie napisał czy wysłał czy nie, czy dostał czy nie, no nic po prostu to się troszkę martwiłem. Guma mnie uspokoił bo z nim też się wymieniałem i było ok wszystko. I wcale nic złego na temat kolegi Wiśni nie napisałem. Nawet trochę żartobliwie było. Przepraszam, że użyłem nazwiska, ale jak inaczej zapytać o kogoś jak się ma tylko nazwisko. Nawet nie wiedziałem, że to kolega Wiśnia z forum bo dużo osób na FB mi zaproszenia wysłało odkąd się wymieniam. uff... no przepraszam.
Wiesz,trzeba przyznać że masz klasę.Pewnie kto inny by zrobił wrrrrrr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: na moją uwagę.
Ja to napisałem dlatego,bo jest to udzielający się Kolega z forum .
Ale masz rację,w sytuacjach wątpliwych,a takich tu było dużo,warto zapytać.
No to życzę otrzymania przesyłki. :P :P
W.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#394 Post autor: venator24 »

Mam takiego jednego kolekcjonera co podobno kiedyś byłw Anglii i psedo mu z tamtego okresu zostało, więc jak napisał do mnie to małe zdziwko że pisze do mnie słynny trener angielskiej druzyny (R. B. - ten za czasów J. Dudka i jego "dudek dance"). Jednak wszystko wytłumaczył, że konto zakładal w Anglii i nie chciał podawac prawdziwych danych. Do wymiany doszło i było ok. Drugim razem ja się pierwszy odezalem i uzgodniliśmy wymianę ja kapsle wysłałem bo wydawało mi się że kolekcjoner sprawdzony. Kapsli do tejkpory nie mam. jak do niego pisałem to napoczątku odpisywał że bardzo zapracowny i ze brakuje mu czasu ale zwłokę zrekompensuje dodatkowymi kaplsami - aktualnymi nowościami. Mija już ponad 2 miesiące jak wysłałem mu kapsle ale już nie odpisuje na moje e-maile. Logując się w "Ktalaogu polskich kapsli piwnych bez sygnatur" widać że jest aktywny bo zmieniają się jego daty logowania czyli istnieje i ma się dobrze. Na koniec podaję jego psedonimy pod którymi występuje: Rafael Benitez, Rahan Menio, menio, meniorek. Prawdziwe nazwisko niech na razie jeszcze nie będzie ujawnione ale pewnie już wiecie o kogo chodzi więc uważajcie. Wysyłka do niego tylko jak dostaniecie od niego kapsle.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#395 Post autor: almin »

ale, że niby nasz menio? :O
chociaż paczkę forumową 2.0 porwał i nie oddał :D
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#396 Post autor: venator24 »

Tak ten menio. Znasz go dobrze ?? Skoro odwiedza "Katalog ... a mnie ignoruje i nie odpowieada na e-maile i kapsli nie przysyła to chyba coś nie jest OK.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#397 Post autor: almin »

Nie, nie znam go dobrze, kiedyś z tego co pamiętam się z nim wymieniałem, ale to odległe czasy. Ostatnio się nawet zastanawiałem dlaczego od dłuższego czasu nie udziela się na forum, no i proszę...
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#398 Post autor: venator24 »

Tak forum unika na CC.I też dawno się nie logował natomiast w "Ktalogu polskich kapsli piwnych bez sygnatur" ostanio się pojawia co widać w rubryce z ostatnim logowaniem.

Awatar użytkownika
goblin
Posty: 682
Rejestracja: 18 lipca 2012, 21:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#399 Post autor: goblin »

Z meniem wymieniałem się 2 albo 3 razy. Ostatni raz rzeczywiście były perturbacje - również czekałem trochę czasu na przesyłkę od niego, ale wszystko poszło tak jak było ustalone. Wydaje się, że ma rzeczywiście jakieś problemy, albo nie ma czasu. Jednak uważam, że można mu zaufać. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość
szukam słowackich serii TIK sprzed 2005 r

Awatar użytkownika
Frey71
Posty: 450
Rejestracja: 20 października 2012, 15:30
Lokalizacja: Gniezno

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#400 Post autor: Frey71 »

Menio bardzo udzielał się na forum i włożył bezinteresownie sporo do 2 paczki forumowej która została chyba uskubana :)
wymieniałem się też z nim i nie było problemów...był skory do dawania...
więc myślę,że musi być jakaś przyczyna jego postępowania,to chyba nie typ oszusta...
może sprawa się wyjaśni

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#401 Post autor: venator24 »

Nie posądzam go o oszustwo. Tylko ostrzegam przed wysyłaniem do niego kapsli zanim on nie wyśle. Pierwsza nasza wymiana była super i jestem
zadowolony, druga zapowiadała się jeszcze lepiej ale przestał odpisywać. W ostatniej wiadomości jaka do mnie wysłał napisał: "hej, przepraszam za tak dlugie opuxnienie, w nadchodzacym tygodniu przesylka do ciebie dotrze, obiecuje". A było to 18 lipca 2013 13:44

Malczan
Posty: 253
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 16:57
Lokalizacja: Jasień/Hamburg

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#402 Post autor: Malczan »

Witam. To może nie do końca odpowiednie miejsce ale jakie macie przeżycia na allegro z Lowolak-iem. Kupowałem kiedyś od niego wszystko doszło do mnei bez problemu, w tamtym miesiącu kupiłem znów kilka kapsli i jak nei było tak ich dalej nie ma ;( Patrzyłem na komentarze na allegro i widziałem że już ktoś miał jakies problemy z nim, wiadomo czemu tak się dzieje , ktoś może ma kontakt z nim (odemnie nie chce telefonu odebrac ;| )

Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 2349
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Karczew

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#403 Post autor: Pluto »

Malczan zapewniam Cię, że Lowolak to rzetelny kolekcjoner i kapsle od niego dojdą. Obecnie jest trochę zabiegany i może mieć opóźnienie z wysyłką do Ciebie i innych bo jak wiesz sporo kapsli w ostatnim czasie sprzedał na allegro.
Mam z nim kontakt, przypomnę mu o Tobie ;)
ZIELONE KARTKI NA FB

Czy to jest nowy kapsel żubra czy nie.
Już zmieniłem zdanie.
Wymienisz się za nie.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#404 Post autor: venator24 »

Dostałem wiadomość od zaprzyjaźnionego kolekcjonera który poinformował mnie że kolegi menia nie ma w kraju i to pewniedla tego teo problemy z wysyłka kapsli. Czekam na pozytywne załatwienie sprawy po jego powrocie.

Malczan
Posty: 253
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 16:57
Lokalizacja: Jasień/Hamburg

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#405 Post autor: Malczan »

Pluto uspokoiłeś mnie, pisałem nie odpowiadał , dzwoniłem faktycznie jak w którymś z komentarzy na allegro telefon jakiś lipny i się trochę nakręciłem :) Pozostaje czekać:) Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedż.

Awatar użytkownika
lowolak
Posty: 660
Rejestracja: 16 października 2009, 10:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#406 Post autor: lowolak »

Szanowni Koledzy/Koleżanki
Każdy kapsel wylicytowany na allegro, jest przypisany i adresata znajdzie. Przyznaję się uczciwie, że liczba aukcji ale również wymagania osób kupujących mnie przerosły. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, więc proszę nie brać tego do siebie, niemniej 70% kupujących (a było ich około50) miał jakąś prośbę, tzn. wyślij na adres brata, zapłacę w trzech ratach, odbiorę osobiście jak spotkamy się na giełdzie, nie wysyłaj będę dobierał, wyślij za pobraniem, potrzebuję rozdzielić wylicytowane kapsle na dwie koperty i dwa adresy ... i długo by jeszcze wymieniać. Niewpsomne że gro kolekcjonerów wylicytowało kapsle i ... koniec. Nie jestem niestety biegły w allegro, bo raczej nie zdarzało mi się z niego korzystać, a jeszcze ignorowanie prośby o wpłatę na konto tylko wrzuty przez payu dopiely całego bałaganu. Osoby z którymi mam jeszcze nie załatwione transakcje, zapewniam że je zamkniemy. Mój telefon 536928107.
Przepraszam za zamieszanie, ale jak się okazało było tego za dużo.
Pozdrawiam, a dla chętnych, będę i w Poznaniu i w Elblągu.
Ps. Dzięki Pluto za wstawiennictwo.
sPISkowej propagandzie mówię NIE

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#407 Post autor: Delma21 »

Pytanko.Prowadzi ktos z was zapisy od samego poczatku komu nie ufac z osob chodzi mi dokladnie o liste nickow,jak ktos ma takie cos to prosilbym przeslac zdjecie na pw wtedy dalej to sam bym sobie takie cos prowadzil.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#408 Post autor: yoreck »

Delma21 pisze:Pytanko.Prowadzi ktos z was zapisy od samego poczatku komu nie ufac z osob chodzi mi dokladnie o liste nickow,jak ktos ma takie cos to prosilbym przeslac zdjecie na pw wtedy dalej to sam bym sobie takie cos prowadzil.
hehe,dobre! hmmm,to może po co się trudzić,jak chcesz to ci taką listę poprowadzę :P Wolisz od początków forum czy od początku XXI w. Nie no jak dla mnie post roku-rewelacja!.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
Delma21
Posty: 622
Rejestracja: 31 sierpnia 2013, 17:23
Lokalizacja: Waplewo Wielkie/Malbork
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#409 Post autor: Delma21 »

To dobrze ciesze sie myslalem ze ktos cos takiego ma ale nic szkoda

Tomson87
Posty: 44
Rejestracja: 24 maja 2011, 09:55
Lokalizacja: Halinów

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#410 Post autor: Tomson87 »

Po dwóch miesiącach od mojej wpłaty, kapsle z allegro od Pana Lowolaka nadal nie dotarły. Dobrze znany i szanowany w środowisku kolekcjonerów, kupiłem nawet od tego Pana jakie kapsle na giełdzie warszawskiej. Nic nie zapowiadało mistyfikacji. Kontakt praktycznie zerowy (wiadomości na poczcie, forum, fejsie bez odpowiedzi). Przy każdej udanej próbie kontaktu było jakieś zwodzenie.
Szarpać się o jakieś grosze nie mam zamiaru. Dlatego nie będę się już więcej ubiegał o odzyskanie kapsli czy kasy.

Konto usunięte

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#411 Post autor: Konto usunięte »

Ja od 3 tygodni czekam na kapsle z Allegro od matkentaki79. Dziś wrzuciłem to w spór transakcyjny. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 2008
Rejestracja: 08 lutego 2005, 14:58
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#412 Post autor: Krzysiek »

Do mnie dzisiaj przyszły kapsle od niego. Płaciłem w zeszły piątek więc bez opóźnień.
Obserwuj ZIELONE KARTKI na Facebooku :)

Awatar użytkownika
konrad
Posty: 319
Rejestracja: 14 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#413 Post autor: konrad »

Ktoś miał do czynienia z Guido Gurgel z Niemiec (CC.I. 1758)?
Czekam już ponad miesiąc na kapsle, od dwóch tygodni wysyłam maile czy już wysłał kapsle i zero odzewu.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#414 Post autor: venator24 »

Ja też wysłałem do niego kapsle i nie dostałem nic w zamian.
Było to jakoś na wiosnę tego roku.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#415 Post autor: venator24 »

Ja dzisiaj ponownie w sprawie "menia"
Wrócił z zagranicy, napisał że ureguluje wszystkie zobowiązania jakie miał przed wyjazdem i w następnym tygodniu wyśle kapsle i .............. :nono: ponownie cisza a mija już 3 tygodnie jak się odezwał. Podobnie jak poprzednio w tej chwili nie odpowiada na e-maile. Robi nas w balona :lol:

Awatar użytkownika
szymon66
Posty: 212
Rejestracja: 24 września 2013, 13:58
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#416 Post autor: szymon66 »

Wie ktoś, czy można bezpiecznie się wymienic z Lucasem Fernandezem ?

wersa
Posty: 349
Rejestracja: 26 października 2011, 08:28
Lokalizacja: Stanisławice
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#417 Post autor: wersa »

szymon66 pisze:Wie ktoś, czy można bezpiecznie się wymienic z Lucasem Fernandezem ?
Jeśli znasz stronę CCI, to tam masz wszystko, zawsze możesz podejrzeć danego kolekcjonera.
Zrobił zaledwie 3 wymiany i przy jednej ma wpisane, że były problemy z wymianą, decyzja należy do Ciebie.
http://www.janko.cba.pl Zapraszam do wymiany. Mam 23 000 dziewic.

Awatar użytkownika
almin
Posty: 505
Rejestracja: 24 listopada 2011, 17:16
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#418 Post autor: almin »

Mam pytanie odnośnie pawloska (Pawła G.) - większość z Was go kojarzy, wiem że przy okazji jednej z giełd w Wawie nawet paru go poznało i wiem też, że sprawa z nim nie jest tak jednoznaczna jak wynikało na początku. Mogę prosić jakieś szczegóły - może być na PW. Znowu wysłał mi maila z "ofertą" i w sumie mógłbym mu wysłać co nieco tylko chciałbym być bardziej "w temacie". Z góry dziękuję :)
Kolekcjoner kapsli piwnych. Sygnaturom podziękowałem

http://alminkapsle.jimdo.com/

Awatar użytkownika
konrad
Posty: 319
Rejestracja: 14 października 2011, 12:41
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#419 Post autor: konrad »

Ja miałem z nim jakiś czas temu wątpliwą przyjemność wymiany listownej.
Kapsle wysłał - tylko że nie te które miały być. Wzory się zgadzały ale sygnatury były inne - np. miał być Lech z HB dostałem jakiegoś popularniejszego z CP czy czymś innym.
Dodatkowo wszystkie kapsle to były "chodnikowce" - porysowane, pogięte, brudne.
Radziłbym dokładnie wypytać o sygnatury i zobaczyć zdjęcia kapsli dokładnie tych które mają być wysłane - wtedy można spróbować wymiany, bo wysyłać to wysyła tylko nie to co ma być.

venator24
Posty: 377
Rejestracja: 19 marca 2012, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Czarna lista kolekcjonerów

#420 Post autor: venator24 »

Proponuję wpisać na czarną listę kolegę MENIA (wszyscy wiedzą o kogo chodzi). To jest bardzo mało poważny kolekcjoner. Rozpoczął kilka wymian, których nie dokończył pomimo otrzymania kapsli. Obecywał tłumaczył się wyjazdem z Polski do pracy w obcym kraju. Po powrocie przepraszał i ponownie obiecywał. I to był koniec kontaktu z nim, teraz wyrejestrował się z CC.I oraz innych rejestrów kolekcjonerskich dostępnych w sieci.
Mam wrażenie, że chciał nam w ten sposób przekazać, "a teraz to wy kolegę MENIA to możecie w ............................. i tyle waszego".

ODPOWIEDZ