FALSYFIKAT!

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

FALSYFIKAT!

#1 Post autor: yoreck »

yoreck pisze:
Kowalsik pisze:które chętnie wymienię na brakujące mi giełdowe - Kraków 2014 na białym tle
Hmmm,byłem na giełdzie w Krakowie i z tego co wiem był tylko 1 kapsel giełdowy .Natomiast ten na białym tle pojawił się już po giełdzie krakowskiej i obawiam się ,że jest to jakaś "lewa" produkcja.Obym się mylił ...
intel_x pisze:Ja również już to tłumaczyłem kilku osobom. Na giełdzie w Krakowie był tylko jeden kapsel giełdowy, ten na złotej blasze.
Niestety Jurku, ale i tym razem wydaje mi się, że masz w 100% rację. Kapsel biały to lewizna :wdol:

Obrazek
Wracając do tematu ,na giełdzie w Tychach rozmawiałem z organizatorem giełdy krakowskiej Tomkiem S. i potwierdził on moje przypuszczenia ,iż bieały kapsel giełdowy z tejże giełdy jest zrobiony bez wiedzy i zgody organizatora.
Jedynym oficjalnym kapslem pozostaje ten za złotej blasze.Kapsel biały jest to "lewa" produkcja.
Czyż sami nie strzelamy sobie w stopę ?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

moody512

Re: FALSYFIKAT!

#2 Post autor: moody512 »

yoreck pisze: Czyż sami nie strzelamy sobie w stopę ?
Oczywiście, ze tak..
jakos 10 lat temu nie było wcale kapsli giełdowych i nikt nie narzekał.
a teraz obowiazkowo musza byc. ( gdzies tu nawet przeczytałem wypowiedź kogos - typu '' ee, nie bedzie kapsla giełdowego, to nie ma co jechac'' na pewno gdzies to sie tu przewinęło.
Gdyby z okazji danej giełdy był wydany TYLKO jeden kapsel, zaden problem, fajnie:)
ale skoro radom z roku na rok coraz wiecej wydaje ostatnio 4 , teraz pewnie bedzie z 8 :)
to co sie dziwić, ze wychodza takie kwiatki, na cholere robic po 2,3,4 kapsle w tym samym czasie?
jeden zielony, drugi czarny, trzeci biały i po co to?

E;
a poza tym to kapsel powinien byc przedstawiony wczesniej - konkretne zdjecie przez organizatora i dokładny nakład
a nie tam jak jest teraz, ze pdoobno jest 100. z czego na giełdzie sprzedaje sie 50, bo podobno wiecej nie ma, po czym drugie 50 idzie pod stołem - pozdro Sosnowiec.
albo robienie 50 sztuk i sprzedawanie po 5 sztuk dla jednej osoby, po czym dorabianie nie znanej ilości w przyszłosci dla innych..

guma
Posty: 1066
Rejestracja: 28 maja 2012, 18:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: FALSYFIKAT!

#3 Post autor: guma »

moody512 pisze: ale skoro radom z roku na rok coraz wiecej wydaje ostatnio 4 , teraz pewnie bedzie z 8 :)
Giełdy w Radomiu już nie będzie, teraz była ostatnia. Musieli jakoś hucznie zakończyć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zibi57
Posty: 89
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 09:47

Re: FALSYFIKAT!

#4 Post autor: zibi57 »

moody512 pisze: E;
a poza tym to kapsel powinien byc przedstawiony wczesniej - konkretne zdjecie przez organizatora i dokładny nakład
a nie tam jak jest teraz, ze pdoobno jest 100. z czego na giełdzie sprzedaje sie 50, bo podobno wiecej nie ma, po czym drugie 50 idzie pod stołem - pozdro Sosnowiec.
Tak powinno być ale obawiam się, że tak nigdy nie będzie - na Giełdzie w Sosnowcu już o 8.30 kapsli nie było, bo wg słów organizatora był mały nakład, a na wczorajszej giełdzie w Tychach, ten sam organizator sprzedawał kapsle z Sosnowca po 10 zł/sztuka - komentarz zbędny.
Pozdrawiam
zibi57

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: FALSYFIKAT!

#5 Post autor: Wacek »

zibi57 pisze:
moody512 pisze: E;
a poza tym to kapsel powinien byc przedstawiony wczesniej - konkretne zdjecie przez organizatora i dokładny nakład
a nie tam jak jest teraz, ze pdoobno jest 100. z czego na giełdzie sprzedaje sie 50, bo podobno wiecej nie ma, po czym drugie 50 idzie pod stołem - pozdro Sosnowiec.
Tak powinno być ale obawiam się, że tak nigdy nie będzie - na Giełdzie w Sosnowcu już o 8.30 kapsli nie było, bo wg słów organizatora był mały nakład, a na wczorajszej giełdzie w Tychach, ten sam organizator sprzedawał kapsle z Sosnowca po 10 zł/sztuka - komentarz zbędny.
Komentarz,to jednak by się przydał. :wdol:

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: FALSYFIKAT!

#6 Post autor: Oguś27 »

Oryginalny kapsel giełdowy jest na matowym tle. Ale oprócz białego został wydrukowany jeszcze kapsel na złotym błyszczącym tle, z tego co wiem osoba która dodrukowała te dwie sztuki zainteresowana jest jedynie wymianą, więc być może dodrukował więcej niż jedną sztukę białego i złotego. Więc mamy do czynienia z dwoma dorobionymi pod stołem kapslami.

Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 2183
Rejestracja: 21 kwietnia 2006, 16:56
Lokalizacja: Malbork/Warszawa
Kontaktowanie:

Re: FALSYFIKAT!

#7 Post autor: Tomek »

Wymienię czerwone kapsle z giełdy krakowskiej. :mrgreen:
Zbieram niebutelkowane polskie kapsle piwne (bez działu INNE).
http://www.polskiekapslepiwne.pl
2014 – 917 kapsli
2015 – 1041 kapsli (+124)
2016 – 1168 kapsli (+127)
2017 – 1253 kapsli (+85)
2018 – 1426 kapsli (+173)
2019 – 1655 kapsli (+229)

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: FALSYFIKAT!

#8 Post autor: yoreck »

Tomek pisze:Wymienię czerwone kapsle z giełdy krakowskiej. :mrgreen:
Tomek,dobre!
Oguś27 pisze:Oryginalny kapsel giełdowy jest na matowym tle. Ale oprócz białego został wydrukowany jeszcze kapsel na złotym błyszczącym tle, z tego co wiem osoba która dodrukowała te dwie sztuki zainteresowana jest jedynie wymianą, więc być może dodrukował więcej niż jedną sztukę białego i złotego. Więc mamy do czynienia z dwoma dorobionymi pod stołem kapslami.
Oguś,u jednego z "poważnych" kolekcjonerów ze Śląska widziałem 3 czy 4 białe kapsle i traktował je jak jakiś rarytas.
O tym drugim nie słyszałem.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: FALSYFIKAT!

#9 Post autor: Oguś27 »

Początkowo na giełdzie natknąłem się tylko na białego, a w zestawie ze złotym miałem okazje zobaczyć u nabywcy, w drodze powrotnej. Są dwa falsyfikaty niestety, dla niektórych będą to rarytasy, a dla innych kapsle zrobione pod ladą, bezwartościowe. Niestety są kolekcjonerzy/sprzedawcy którzy szukają łatwego zarobku lub kolekcjonerów którzy są zainteresowani takimi "rarytasami" przynajmniej na drodze wymiany za jakieś ciekawsze polskie kapsle. Nie zalicza się to pod kradzież intelektualną, przecież kapsle są sygnowane znakiem firmowym browaru Okocim?

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1087
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: FALSYFIKAT!

#10 Post autor: Wacek »

Warto by dojść kto te kapsle robił i na jakiej zasadzie.
Kapsel był sygnowany znakiem browaru.Jest organizator giełdy,dla której ten kapsel został zrobiony,więc były pewnie jakieś ustalenia.
Nie był to w tej sytuacji kapsel zrobiony prywatnie,chyba że może się mylę.
Ktoś powinien dojść dlaczego doszło do takiej sytuacji.
Organizator giełdy z którym rozmawiałem,twierdzi że kapsel był tylko jeden a reszta to lewizna.No ale lewizna zrobiona na oficjalnym kapslu giełdowym,bo nie wydaje mi się aby to była podróbka wykonana przez kogoś obcego.
Jeżeli taki by mi wpadł,na pewno nie dołączę do zbioru.

Awatar użytkownika
intel_x
Posty: 448
Rejestracja: 06 marca 2012, 08:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: FALSYFIKAT!

#11 Post autor: intel_x »

Wacek pisze:Jeżeli taki by mi wpadł,na pewno nie dołączę do zbioru.
I o to właśnie chodzi. Nie nakręcajmy sami tego, to nie będzie lewej produkcji.

Paweł
Administrator
Posty: 2162
Rejestracja: 28 stycznia 2005, 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: FALSYFIKAT!

#12 Post autor: Paweł »

Śmiechu warte to wszystko. Jakim trzeba być dziadem, żeby poniżać się fałszując kapsel dla zarobku paru złotych?
Niechybnie nadchodzi czas, gdy wypieprzę z hukiem z katalogu wszystkie kapsle kolekcjonerskie, giełdowe, tampodruki i inne syfodruki, to wtedy skończy się zabawa w domowe drukowanie kapsli? Po wywaleniu "prób", natychmiast skończył się szał na "próby" i jest spokój!

wzmacniacz
Posty: 959
Rejestracja: 04 lutego 2005, 10:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: FALSYFIKAT!

#13 Post autor: wzmacniacz »

Mimo iz zbieram takie kapsle, choć już tylko wybrane i mam ich bardzo dużą kolekcję to również jestem za usunięciem tego katalogu.
Niestety niektórym zlasowało się pod sufitem i chcą na tym zrobić biznes, szkoda! Będzie to samo co z kartami telefonicznymi, kolekcjonerzy z całego świata olali polskie karty bo co cwańszy drukował swoje prywatne i sprzedawał je po niebotycznych cenach.
Sama idea takich kapsli jest bardzo fajna, ale jako gadżet, wizytówka która sie rozdaje a nie do krecenia biznesu. A organizatorzy giełd to już oddzielna grupa biznasmenów. Wcześniej nie było giełdy bez podstawek giełdowych teraz są kapsle. Wszystko jest ok jak dają to jako gadżet, a nie jak w Elblągu nie dośc że masz załacić 10 zeta za giełdę a do tego jeszcze jak chcesz to sobie kup kapsle po 5 zeta i lepiej!

moody512

Re: FALSYFIKAT!

#14 Post autor: moody512 »


Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2153
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: FALSYFIKAT!

#15 Post autor: yoreck »

Na giełdzie w Łodzi był kolekcjoner ,który miał tych kapsli dużo do wymiany i akurat nie są to falsy
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

moody512

Re: FALSYFIKAT!

#16 Post autor: moody512 »

Ok, to sprawa wyjasniona. :)

Yoreck, ciekawe za ile ' pójdziesz'.
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... _enabled=1

:D

Awatar użytkownika
Miki_1977
Posty: 154
Rejestracja: 04 grudnia 2012, 18:54
Lokalizacja: Dobroń

Re: FALSYFIKAT!

#17 Post autor: Miki_1977 »

Zgadza się miałem kilka sztuk na wymianę prosto z browaru. Niestety z tego co się dowiedziałem Browar Łódź zaprzestał już wysyłania tej formy gratisów.
Poszukuję replik kapsli przedwojennych.

Kaarel
Posty: 70
Rejestracja: 24 stycznia 2014, 14:51

Re: FALSYFIKAT!

#18 Post autor: Kaarel »

http://allegro.pl/browar-okocim-i4644036093.html


Taki jest skutek robienia kapsli dla zabawy, w dodatku mówienie, że wyłącznie dla siebie...
A później ludzie nie wiedza ze to gówno i kupuja.

ODPOWIEDZ