Kapslowe nowości - komentarze

Kapsle piwne + ogólne dyskusje.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1891 Post autor: yoreck »

Heinekeny tłoczone pojawiły się po koniec 2012 lub na początku 2013 roku - na giełdzie w Krakowie w lutym'2013 były już do zdobycia.Od tego czasu jakoś nie może trafić na butelki :mrgreen:
Jakie Argusy masz na myśli?

I kolejne pytanie - czy widział ktoś na butelce kapsel Złoty Denar Mocne /Namysłów - Nr 31 na liście wikiego/?
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
glogowianin
Posty: 1047
Rejestracja: 23 grudnia 2010, 11:26

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1892 Post autor: glogowianin »

yoreck pisze:I kolejne pytanie - czy widział ktoś na butelce kapsel Złoty Denar Mocne /Namysłów - Nr 31 na liście wikiego/?
Złoty Denar już dawno jest na butelkach.

Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 49
Rejestracja: 22 lutego 2014, 19:07
Lokalizacja: Pisarzowice/Bielsko-Biała

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1893 Post autor: pietrek »

Dziwna sprawa z tymi Heinekenami tłoczonymi z mojego źródła wynika że mają niby być specjalnie do Korei bo tam niby podrabiają :mrgreen: ale nie mówię na 100% Może ktoś ma informacje w browarze ?

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1894 Post autor: yoreck »

pietrek pisze:Dziwna sprawa z tymi Heinekenami tłoczonymi z mojego źródła wynika że mają niby być specjalnie do Korei bo tam niby podrabiają :mrgreen: ale nie mówię na 100% Może ktoś ma informacje w browarze ?
Nie bardzo rozumiem twój post - co tam niby ma być do Korei i co mają podrabiać?piwo czy kapsle?
glogowianin pisze:Złoty Denar już dawno jest na butelkach.
Pytałem, ponieważ słyszałem,że Denara Złotego Mocnego leją tylko do puszek i tylko taki jest dostępny w Lublinie
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1895 Post autor: zipkeczup »

Chodzi mi o Argusa "nr 62" niby Miłosław na liście Wikiego. A jutro będą nowe limitowane Argusy (wg gazetki Lidla), Bielkówko się przyznaje do tych piw.
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1896 Post autor: yoreck »

zipkeczup pisze:Chodzi mi o Argusa "nr 62" niby Miłosław na liście Wikiego. A jutro będą nowe limitowane Argusy (wg gazetki Lidla), Bielkówko się przyznaje do tych piw.
Dlaczego niby Miłosław? Argus tego miał na giełdzie w Tychach kol.Marian K. ,który dostał te kapsle w tym browarze.
Jest to na tyle znany kolekcjoner,który raczej wie co mówi i robi - i znając go nie wprowadził by "lewuchy" na
salony.
Można wiedzieć i widzieć,gdzie do tych piw przyznaje się Bielkówko? Na browar.biz?
p.s. Wątpiłeś w istnienie Kościerzyny 1 http://katalogkapsli.pl/zdj/inne/tampod ... KOS001.jpg
na butelkach.Napisz do kol.becika /browar.biz/ - on osobiście zdejmował te kapsle z butelek.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 49
Rejestracja: 22 lutego 2014, 19:07
Lokalizacja: Pisarzowice/Bielsko-Biała

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1897 Post autor: pietrek »

Słyszałem że te tłoczone Heinekeny robili podobno na piwo które ma trafić do Korei ponieważ tam podrabiają piwo.
I według tego źródła w tym celu mieli by zrobić właśnie te tłoczone kapsle żeby było widać że to jest oryginalne piwo.
Początkowo w to nie wierzyłem ale dziwie się że nie pojawiły się na butlach

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1898 Post autor: Kibi »

U mnie w podwarszawskim Lidlu na serii limitowanej już dziś kapsel Argus u Wikiego oznaczony numerem 062.
Sygnatury nie dostrzegłem, wyraźnie widoczna dwucyfrowa liczba na 2.30.
Na etykiecie ani kontrze żaden browar się nie przyznaje do tych piw.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
zipkeczup
Posty: 1214
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1899 Post autor: zipkeczup »

http://mojkufelek.pl/browarnia-lidla-piwo-z-lidla.html

Nie mam Twittera. Zakładam, że autor nie zmyśla, jeśli chodzi o Bielkówko.

Dlaczego napisałem "niby Miłosław"? To, że ktoś dostał kapsel z danego browaru, nie oznacza, że ten browar kapsli tych będzie używał - chociażby przykład Połczyna - Brewer z Twist Off. Dopóki ten kapsel nie pojawi się na piwie z Miłosławia, kapsel Argusa będzie dla mnie "niby Miłosławem".

Będzie chyba trzeba to dokładnie zbadać, skoro Kibi mówi, że ten Argus będzie od jutra. Dokładnie zbadać, w sensie kto rzeczywiście warzy te piwa. Może oba te browary? Gdybam.

A co do tych Heńków, no to jakaś zupełnie spiskowa teoria. Heinekeny podrabiają w Korei? I to w południowej? Bo zakładam, że nie chodzi o północną. Naprawdę można podrabiać takie ścierwowate piwo?
Czekam na psa jak na wykonanie wyroku, bo on już zapadł tam, na peronie.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1900 Post autor: Kibi »

Ja nie mówiłem, że od jutra, być może Lidl tak mówił :D , ale w moim sklepie kupiłem już dziś.

O ile idzie o Heńka - wyobrażam sobie, ze można zawieźć kapsle z Polski do Korei (choć nie wiem po co?), ale przewożenie zabutelkowanego piwa na taką odległość to byłby szokujący pomysł.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
pietrek
Posty: 49
Rejestracja: 22 lutego 2014, 19:07
Lokalizacja: Pisarzowice/Bielsko-Biała

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1901 Post autor: pietrek »

Właśnie sam się dziwie tej pogłosce o Heńkach ale słyszałem to u źródła.
Ale jeżeli jest w tym nić prawdy to przecież Heineken mógł zamówić takie kapsle w Can-Pack'u specjalnie żeby zakapslować nimi piwo w Korei czy tam w Chinach
Czy ma ktoś informacje z browaru w Żywcu ? Może w ogóle tam nie trafiły.

Awatar użytkownika
wiki
Posty: 2327
Rejestracja: 05 lutego 2005, 13:53
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1902 Post autor: wiki »

W Lidlu są 4 różne piwa zamykane nowym Argusem. Czyli piwa mogą być produkowane nie w jednym a kilku browarach. Tropy na Miłosław, Bielkówko, Tychy .... nie muszą się wykluczać.
Jeżeli tak to będzie problem w jakim browarze umieścić ten kapsel w katalogu i w zbiorze.
Który browar uznać za ważniejszy jeżeli piwa zostały wyprodukowane w tym samym czasie.
A może utworzyć zakładkę kapsle lidlowskie i wszystkie, które się do tej pory ukazały tam umieścić?

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1903 Post autor: Bajek »

Przecież do tej pory też tak było. Piwa z Biedry/Lidla produkowane zależnie od miejsca sprzedaży w Łomży, Rakszawie, Głubczycach... Ba, nawet Warka robiona w Warce/Elblągu itd chyba nikogo nie dziwi. Globalizacja koledzy.

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1904 Post autor: Kibi »

Poza Żywcem większość marek koncernowych produkuje się w browarach bliższych miejsca sprzedaży.
Właśnie po to koncerny mają po 3-4 browary w odległych od siebie lokalizacjach, żeby produkować Żubra nie tylko w Białymstoku, ale też w Tychach i Poznaniu, a Warkę w Żywcu i Elblągu.
Natomiast zamówienia z dyskontów są lokowane w różnych browarach, ale raczej nie w tym samym czasie.
Teoretycznie jest możliwe, że Czarny Porter pochodzi z innego browaru niż Rubinowy Koźlak, ale dla całego kraju jest to ten sam browar.
Następna zagadka czeka nas już wkrótce. Według wiadomości z browarbizu w ciągu kilku tygodni Żabka ma wprowadzić pod własną marką pięć różnych piw pochodzących z Sulimara i jeszcze innego browaru.
Pięciu nowych kapsli się nie spodziewam, ale na jeden chyba można liczyć.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

TREBUH
Posty: 23
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 20:52

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1905 Post autor: TREBUH »

No wygląda na to, że wszystkie 4 piwa z Lidla to wytwór browaru Bielkówko, przynajmniej po kształcie etykiet można tak wnioskować. No i niestety tylko jeden kapsel na wszystkich piwach.

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1906 Post autor: yoreck »

TREBUH pisze:No wygląda na to, że wszystkie 4 piwa z Lidla to wytwór browaru Bielkówko, przynajmniej po kształcie etykiet można tak wnioskować. No i niestety tylko jeden kapsel na wszystkich piwach.
Wygląda na to ,że 2 piwa były wyprodukowane w Miłosławiu,a 2 piwa w Bielkówku.Przynajmniej po kształcie etykiet można tak wnioskować.Ale wszystkie dla Lidla.Fakt.
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Awatar użytkownika
wollny
Posty: 243
Rejestracja: 02 sierpnia 2011, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1907 Post autor: wollny »

Z tego co się dzisiaj dowiedziałem od kolegi pracującego w Lidlu, to Lidl podpisał umowę z Browarem Amber i wszystkie 4 piwa są robione właśnie tam.

TREBUH
Posty: 23
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 20:52

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1908 Post autor: TREBUH »

Niby tak, ale od poniedziałku w sklepach dostępne będą kolejne dwa piwa i tu etykiety wyglądają właśnie jak z Miłosławia.

Awatar użytkownika
Venom
Posty: 14
Rejestracja: 20 czerwca 2014, 18:32

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1909 Post autor: Venom »

Heinekeny tłoczone nie będą dostępne w Polsce. Idą one bowiem do Vietnam Brewery Ltd. -> http://career.vblgroup.vn/?Acat=1&lg=vn&start=0

Awatar użytkownika
yoreck
Posty: 2150
Rejestracja: 26 sierpnia 2005, 20:43
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1910 Post autor: yoreck »

Venom pisze:Heinekeny tłoczone nie będą dostępne w Polsce. Idą one bowiem do Vietnam Brewery Ltd. -> http://career.vblgroup.vn/?Acat=1&lg=vn&start=0
Jakieś konkrety?Po stronie tego nie widać
www.yoreck.ugu.pl
Ciganen komen Jurken.
吉卜賽人的頭部不公開

Oguś27
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1911 Post autor: Oguś27 »

Temat do dyskusji jest tu, nie spamujcie w temacie o nowościach. "Nowości 2014-tylko info-dyskusja
osobny temat"!

Awatar użytkownika
msoba
Posty: 15
Rejestracja: 07 czerwca 2013, 11:55
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1912 Post autor: msoba »

ja mam jeszcze nie ujętą niżej WLKP Śleperyby, a dopiero zaczynam nową serię :P

bigzbig70 pisze:Ja mam już 31 odwrotek na Lecha Pils.Nie wiem czy to już koniec czy są jeszcze inne
Są to:Lech,wihajster,pils,kolejorz,kumple,bamberka,gwara,rogal,kejter,kasta,gzik,powstanie,zabytki, browar,koziołki,kufel,wuchta,pyry,żużel,Oborniki,Wielkopolska,przyjaźń,wiara,piwo,ludzie,praktyczność, pieniądze,porządek,blubry,klimat,Kórnik,Września,Wolsztyn,Wągrowiec,Wronki,Kościan,Konin,Leszno, Poznań.

Awatar użytkownika
RyBy
Posty: 730
Rejestracja: 21 lutego 2005, 18:08
Lokalizacja: Golędzinów Królewski
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1913 Post autor: RyBy »

msoba pisze:ja mam jeszcze nie ujętą niżej WLKP Śleperyby, a dopiero zaczynam nową serię :P

temat dotyczący odwrotek Lecha Pils jest tu:

http://forum.katalogkapsli.pl/viewtopic.php?f=1&t=3780
Katalog zrywek i nakładek na butelki http://www.sites.google.com/view/katalogzrywek
Mini kolekcja aluminiowych kapsli https://sites.google.com/view/kapsle-woda-mineralna

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1085
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1914 Post autor: Wacek »

Tak przez ciekawość.Jak to jest z tym kapslem "Alter Beer" ?
U nas jako Piotrków Trybunalski /czy to Cornelius ???/
Na Browar biz jako Sulimar /u nas jest to rozlewnia/.
W katalogu Colnect podany jest jako:
Stany Zjednoczone
Firma:Stoudts Brewing Co
Lokalizacja:Adamstown
Zdjęcie z Colnect.
Załączniki
nowy-alterbeer1.jpg
nowy-alterbeer1.jpg (3.75 KiB) Przejrzano 40827 razy

Awatar użytkownika
Kibi
Posty: 1351
Rejestracja: 09 kwietnia 2005, 19:23
Lokalizacja: Prawie Warszawa

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1915 Post autor: Kibi »

Sulimar to nazwa firmy z Piotrkowa, która najpierw była rozlewnią, później browarem a obecnie produkuje jeszcze napoje energetyzujące.
Od pewnego czasu Sulimar swoje piwa sprzedaje pod marką Browar Cornelius, ale chyba nie dotyczy to produkcji kontraktowej, takiej jak w tym przypadku.
Tak czy owak nie widzę sprzeczności z browarbizem.
Co do Colnectu, to pewnie jakaś pomyłka. CCI ani Bottle Caps Index tego nie potwierdzają.
Moje Grolsche już 168 sztuk !!
Moja Coca Cola - 2509 sztuk!

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1085
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1916 Post autor: Wacek »

Głównie chodziło mi o to umieszczenie kapsla na Colnect .
Czy nie jest to jakieś licencyjne piwo z tamtego browaru i zamykane u nas ich kapslem.
Ale pewnie pomyłka jak piszesz.
Pytałem przez ciekawość,bo i tak znajdzie swoje miejsce w kolekcji,według katalogu Pawła.
Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Bajek
Posty: 2601
Rejestracja: 21 lipca 2006, 09:40
Lokalizacja: Wizna i Olsztyn
Kontaktowanie:

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1917 Post autor: Bajek »

Nie, to marka "premium" Fresh Marketu i Żabki które zapragnęły być jak inne markety (Tesco-Rebel, P&P-Wetliner itp).

Awatar użytkownika
Wacek
Posty: 1085
Rejestracja: 06 listopada 2010, 14:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1918 Post autor: Wacek »

Bajek pisze:Nie, to marka "premium" Fresh Marketu i Żabki które zapragnęły być jak inne markety (Tesco-Rebel, P&P-Wetliner itp).
O.K. Dzięki

Awatar użytkownika
chinet
Posty: 4136
Rejestracja: 19 marca 2006, 13:37
Lokalizacja: Błonie

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1919 Post autor: chinet »

Czy ktoś widział już na żółtej Tatrze kapsle z sygnaturą New Box? Jak na taki masowy produkt, do tej pory nigdzie tego jeszcze nie widziałem.
Jestem trollem :mad:

Awatar użytkownika
Grzesio
Posty: 217
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 11:29
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Kapslowe nowości - komentarze

#1920 Post autor: Grzesio »

Ni hu-hu żywiec już jest ,ale tatry jak u mnie na północy Mazowsza wszystko cp .A w mojej okolicy oprócz Łomży to najbardziej spożywany kwas :D
Zbieram kapsle od czerwca 2011.
Podziękowania za wzbogacenie kolekcji dla; wtk ,bucik i Kardzik z forum emonety

ODPOWIEDZ